Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Malle Pärn aastavahetuseks: sikud eralduvad lammastest, luste põlluviljast

31.12.2019
Malle Pärn
© Uued Uudised

Rahvuskonservatiivist kolumnist, teoloog ja näitleja Malle Pärn kirjutab aastalõpuloos neist, kes teisi sõimates on ise kõik ilusa ära lagastanud.

„Piinlik on lugeda järjekordsetest aastalõpu teleintervjuudest (ise ma neid enam ei vaata), kus põhiteemaks on alati üks ja seesama: EKRE tuleb maani maha materdada. ETV on seakisa täis. Sel aastal ei ole olnud mingit jõulurahu. Eks vanarahvas ole ju ka öelnud: mida teab siga pühapäevasest päevast?

“Omad” võivad aga kõike öelda. Keegi ei pane pahaks, kui president ütleb, et Mart Laar sobib Eesti Panga vapiLOOMAKS? Inimene sobib loomaks? Või polegi Mart Laar presidendi meelest inimene? Ah et see on kõnekujund? Aga miks kõik EKRE juhtide kõnekujundid on alati otse ära tõlgitud ja koguni ülemaailmselt hukka mõistetud?

Piiblis on öeldud, et teatud ajal sikud eraldatakse lammastest.

Kas see aeg ongi käes? Kusjuures nad eralduvad ISE, keegi ei peagi neid eraldama. Ja lustet ei ole vaja põllult koos viljaga korjata, sest ta eraldub ise. Lausa karjub näkku. Peaaegu iga päev. Vili jääb põllule. Selgelt ja puhtalt. Ise.

Avalik meedia on peaaegu loobunud haritud ajakirjanikest, aina tuuakse esile igasugu tundmatuid “arvajaid”, kelle arvamused on paraku kõik ühte nägu, poolkirjaoskamatud, peaaegu äravahetamiseni omavahel sarnased. Nii mõttes kui sõnastuses. Sest nende ideoloogia on ju kitsas ja viimse nüansini dogmades kinni.

Nad elavad nagu mingis piiratud arvutiprogrammis, raudse eesriide taga, millest läbi ei pääse ükski elav heli ega mõistlik mõte pärismaailmast.

Neil on üks ühine vaenlane: vaba ja mõtlemisvõimeline inimene.

Nüüd on naiivsem ja emotsionaalsem osa inimestest nakatatud kliimahüsteeriasse. Seda maniakaalset kampaaniat ei saa teisiti nimetada. Justnagu kõik vägivaldsed revolutsioonid, ei ole seegi mingi puhas rohujuure- ega kodanikualgatus.

See on järjekordne hoolikalt plaanitud ja ettevalmistatud rünnak inimlikkuse vastu. Ja kinnimakstud nende poolt, kes on ise, oma rahaahnusega selle keskkonna ohu piirile viinud. Nüüd ajavad nad naiivsed ja kergeusklikud lapsed tänavatele rumalusi tegema. Jahedal päeval linna kiviplatsi peal pikutamine küll arukas tegu ei ole.

Kuidas saab mõtlemisvõimeline inimene üldse selliste hüsteeriliste kampaaniatega kaasa minna? Millal enne on maailma suurimad rahamehed inimestest või maakerast hoolinud? Kõige suuremad saastajad nüüd kisavad: päästke maailm! Ja saadavad lapsed ristisõtta. Kelle vastu? Seinale maalitud kollide vastu. Ja, loomulikult, ka oma vanemate vastu. Oluline on tekitada laste ja vanemate vahele tõsine vastuolu. Sõda. Kuulutada lastele, et nad on targemad kui nende “tagurlikud” vanemad. Võim on magus, kui see pähe hakkab. Mida rumalam inimene, seda magusam on tema jaoks võim.

Keegi ütles “püha” Greta kohta, et ta teeb seda puhtast südamest. Lubage naerda. Sorose ideed ja miljonid, ja äkki – puhtast südamest? Kui ta tõesti nii rumal on, et ta aru ei saa, milleks teda ära kasutatakse, siis tuleks tema ärakasutajad kohtu alla anda.

Niisamuti võiks öelda nii mõnegi pahategija kohta, et ta pole ju süüdi, ta ju puhtast südamest täidab oma isanda käske? Ta ise usub, et sellest on kõikidele palju kasu. Kiidame teda? Ehkki ta teeb nii endale kui teistele nähtavalt halba. Ja ässitab inimesed üksteise vastu sõtta.

Kogu see kliimastreik on üks ülbe praalimine: vaadake, kui targad ja õiged MEIE oleme, aga teie kõik olete pahad. Meie nõuame õigeid asju, aga teie takerdute mingisse tagurlikku reaalsusse.

Ja KES on tegelikult see adressaat, see suur süüdlane, kellel te käsite kohe midagi ette võtta? Miks te ei nõua suurkorporatsioonide sulgemist või vähendamist?

Vastan: sest nad ise õhutavad teie hüsteeriat.

Kui te seda tõesti “puhtast südamest” ja puhtast teadmatusest teete, siis, kullakesed, ärge ometi sõdige kujuteldava vaenlasega. Ärge esitage tervele inimkonnale abstraktseid nõudmisi, tehke ISE midagi. Alustage endast. Ärge süüdistage teisi, mõelge, mida te ise iga päev teete! Kerge on minna tänavale ja lihtsalt kisada: Päästke planeet! Ja siis minna oma tavalise tegevuse juurde, saastet suurendama.

Miks te ei hakka vastu, kui kodumaiseid ettevõtteid hävitatakse? Miks te ei osta ainult kodumaal toodetud kaupu?

Nõudke metsade lageraie lõpetamist, see on vähemalt teostatav! Et rahaahned metsa mahaparseldajad meie looduslikke hapnikuvabrikuid ära ei hävitaks!

Just metsade massiline mahavõtmine on TEGELIKULT meie elukeskkonna hävitamine ja kliimakatastroof number ÜKS.

Nõudke Rail Balticu mahhinatsioonide lõpetamist! See on oht meie keskkonnale, suur osa meie maapinnast kaevatakse üles ja tassitakse teise kohta. Kas võib olla veel hullumeelsemat raharaiskamist?

Keegi ei vaidle vastu sellele, et terve inimkond on hullumeelsuse äärel, ta on tõepoolest ainult hävitanud, hävitanud, aga kullakesed, mõtelge, kelle soove te tegelikult kogu SELLE konkreetse hüsteeriaga täidate.

Keskkonna eest on võimalik hoolitseda arukalt, üheskoos, mõistlikult arutades ja plaane tehes, mitte luues veel üht inimestevahelist vastandumist, mitte hävitades väikeste riikide majandust. Mitte ässitades inimesi üksteise kallale!

Selle kampaaniaga on ju loodud jälle üks paariagrupp – need, kes ei taha seda hüsteeriat kaasa mängida. Üks suur osa inimesi saab kliimasõdalastelt jäledad sildid kaela. Ja kohe on neil sõdalastel olemas ka konkreetne vaenlane, keda kõiges süüdistada, keda kividega loopida. Kui sa ei ole meiega, siis sa oled meie vastu! Siis oled sina süüdi kõigis looduskatastroofides!

Hei, miks te nii tigedad olete?

Olgem kained! Olgem realistlikud! Paneme paika oma ühised suunad ja hakkame oma riiki ehitama üheskoos, lõpetame omavahelised kaklemised! Ärge ometi laske endaga manipuleerida!

Lõpetame selle omavahelise sõja! Sõjas ei ole võitjaid, sõjas on kõik ainult kaotajad.“