Malle Pärn: Pahatahtlikud riigikogu töö takistajad tuleb Toompealt minema saata!

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallase valitsus hävitas ühe vajaliku Riigikogu komisjoni. Pilt on illustratiivne.

Lauri Läänemets kurdab EPL/Delfis: “Eesti avalikkus vaatab juba mitmendat päeva pealt põhiseaduskomisjonis toimuvat, kus keeb ja kobrutab ning mis kindlasti tekitab paljudes arusaamatust, aga ka tüdimust. Nii kolmapäevane kui neljapäevane päev Toompealt näitasid ehedal kujul, kuidas EKRE on Keskerakonna ja Isamaa toel valmis seaduseid rikkuma ja demokraatiast üle sõitma. Ütleb ju riigikogu kodu- ja töökorraseadus sõnaselgelt, et „juhtivkomisjon peab võimaldama muudatusettepaneku esitajal oma ettepanekut selgitada enne selle kohta otsuse tegemist.”

Kõigepealt, sõna “seadus” on valesti käänatud, õiges keeles peaks olema “seadusi”, mitte “seaduseid”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läänemets iseloomustab olukorda Toompeal päris hästi: opositsioon tõepoolest juba mitu päeva keeb ja kobrutab ja vist on juba kõik ära tüüdanud, koalitsiooniliikmetest rääkimata, kes on ise kogu aeg pidanud olema selle keemise ja kobrutamise sees.

Läänemetsa ettekujutus demokraatiast on just see, mille eest Platon on hoiatanud: et selle kaudu võib võimule pääseda agressiivne lollus. Püüd kõrvaldada riigikogu tööst ilmselgete, ainult rahvahääletuse pooldajate kiusamiseks väljamõeldud rumaluste arutamine on tema meelest demokraatiast ülesõitmine.

Tegelikult oleks väga tahtnud neid selgitusi kuulda! Loodan, et see võimalus rahvale antakse.

Et aru saada, et muna on mäda, selleks ei ole vaja seda üleni ära süüa. Opositsioon tahab, et riigikogu terve muna alla kugistaks, enne kui oma otsuse ütleb. Kusjuures nad teavad ka seda, et mitte ühtki nende ettepanekut ei hääletata praeguse küsimuse asemele!

Niisiis, see on lihtsalt ja avalikult kuritegelik riigikogu tööaja ja maksumaksja raha raiskamine!

Tundub, et opositsioon ise ei oska vahet teha ilmselge rumaluse ja mõistlikkuse vahel, vale ja tõe vahel ammugi mitte. Rumalus peab olema mõistlikkusega võrdne, see on liberaalne demokraatia.

Kas liberaalne demokraatia tähendab seda, et valitsus peab oma töö kõrvale jätma ja hakkama arutama igasuguseid suvalisi absurdsusi, mida keegi neile pahatahtlikult ajaraiskamiseks esitab?

Kuidas saab võrrelda abielu kui mehe ja naise liidu alleshoidmise küsimust nendega, mida opositsioon on kokku kirjutanud? Kas abielu on nende jaoks tõesti nii tühine ja tähtsusetu, et seda võib selliselt mõnitada? Mida arvavad sellisest suhtumisest nende abikaasad ja lapsed, emad ja isad?

Minule tundub see keemine ja kobrutamine lisaks veel skisofreenilisena. Kas refid ja sotsid ise teavad, mida nad teevad?

Nad ju ütlevad avalikult, et nende “parandusettepanekud” ei ole tõsiselt mõeldud, et need ongi mõeldud absurdsetena. Miks neid siis veel arutada vaja on?

Kus põhiseaduses on kirjas, et riigikogu peab arutama nimme väljamõeldud lolle küsimusi?

Kas riigikogu kodu- ja töökorraseadus ütleb ka “sõnaselgelt” seda, et riigikogu liikmed võivad oma hästitasutud tööaega kulutada üksteise tõsiste kavatsuste üle ilkumisele?

Eriti veel ajal, mil rahvas vaevleb koroonakriisis?

Kindral Laaneots ütleb nii: “Me tegime lihtsalt pilaettepanekud. Neid on kuskil 3000-4000 kokku, et see EKRE jama maandada,” selgitab ta Õhtulehe vahendusel, lisades, et see ettepanek tehti teadmisega, et sellest niikuinii midagi ei tule.”

Uskumatu, et nii madalale võib langeda poliitikute vastutustunne oma rahva ees? Nii räägib kindral, kõrge sõjaväelane, kes peaks oma riiki oma elu hinnaga KAITSMA, mitte ründama? Eeskujuks olema tervele sõjaväele?

Vaadake, kuhu viib inimesed võimust ilmajäämise stress.

Üleolev märkus “see EKRE jama” näitab, et kindral ei ole asjast õigesti aru saanud. Abielureferendum ei ole EKRE “jama”, see on koalitsioonilepingus sees ja suur osa rahvast leiab, et see on vajalik, seda esiteks. Pealegi on juba mitu parteid avalikult kuulutanud oma poolehoidu sooneutralse abielu kehtestamisele.

Teiseks, oleks ammu aeg loobuda valelikest loosungitest ja sel teemal natuke süveneda. Kas need obstrutsionistid teavad ka igasugu seksuaalvähemusluse varjukülgi, millest praegu enam avalikult rääkida ei tohi?

Riigikogu liikme staatus ja palk nõuavad seda, et inimene oma ametis SAAB ARU, millega ta tegeleb, mida ta toetab või mille vastu ta hääletab.

Sooneutraalne abielu, mida selle palaganiga kaitsta tahetakse, on ise üks suur pila. Paraku on see ka ohtlik. See avab ukse kaosele. Lumelaviinile. Õnne ei too see mitte kellelegi.

Abielu saab olla vaid mehe ja naise liit, sest nende suhtest sünnivad lapsed, ja riik peab lapsi kaitsma. Igasugused “soodüsfooriad” tuleb ära lõpetada, need ajavad noored inimesed segadusse ja hävitavad nende õnnevõimalused.

Abielureferendum on mõeldud selleks, et mitte lõplilkult lasta progressistidel ära pilada abielu pühadust, – kuni veel on neid, kellele see ON püha, seni on riik kohustatud neid inimesi kaitsma.

Kes sellest aru ei saa, see ärgu võtku sel teemal sõna. Vanasti oli inimesel piinlik kogu maailmale kuulutada: “ma ei saa sellest aru” (s.t. ma olen nii loll)! Nüüd näib lollus olevat lausa au ja uhkuse asi. Nüüd sunnitakse targad vaikima, aga lolli sõna on kuni kõhulahtisuseni vaba.

Laaneots naerab veel pealegi. Välisministri süüdistused teda ei huvita.

“See on tema asi. Ta võib rääkida, mis iganes. Mind ei koti üldse. Reinsalu on paras… mis temast ikka rääkida,” ütleb ta.

Kas nii räägib kindral? Või on tegemist lihtsõduriga? Kui siia kõrvale panna need Vene tsaariarmee ohvitseride reeglid, mida sotsiaalmeedias levitati… Ka Objektiivist võib neid lugeda.

Teda ei “KOTI”, mida välisminister tema pilaküsimusest arvab! Sellele, mida koalitsioon teeb tõsimeeles, vastab tema lihtlabase pilamisega? Venemaaga ühinemise mõte on lihtsalt üks kindrali  nali?

Ja abielu, mis paljudele on püha, on tema jaoks pilamise teema. Mida arvab sellest tema abikaasa? Lapsed?

Liberaalide käitumine on aina täis vastuolusid ja ebaloogikat.

Läänemets nõuab küsimuste TÕSIST käsitlemist, kes neid tõsiselt ei võta, see lausa tapab demokraatiat. Laaneots aga kuulutab, et need on pilaküsimused ja pole üldse mõeldudki tõsiselt võtmiseks.

Otsustage siis ometi ära! Kui on tõsised küsimused, siis tuleb küsimuste esitajatel nende eest vastutada ja neid avalikult rahvale selgitada.

Kui on pila, siis tuleb prügikasti visata, sest riigikogu ei ole kohustatud tegelema mingi labase laadapalaganiga!

Ja pahatahtikud riigikogu töö takistajad tuleb Toompealt minema saata!

Kaja Kallas ütles ise tõe välja: “See on absurd, mida nad siin praegu korraldavad.” Lause teine pool peaks muidugi olema: “mida me siin praegu korraldame.”

Miks ei taha “avatud ja sallivad liberaalid”, “võrdsuse” ja “inimõiguste” jutlustajad lubada rahval vaid korraks suu lahti teha ja üksainus sõna öelda?“

Malle Pärn, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused