Malle Pärn umbusaldajatest: kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub

Rubriik Arvamus On
Malle Pärn
©UU
Malle Pärn on rahvuskonservatiivne poliitik, teoloog, näitleja ja kolumnist.

Teoloog, näitleja ja kolumnist Malle Pärn kirjutab Mart Helme umbusaldamise algatajate tegelikust variserlikkusest.

“Meil ei ole ajaloos olnud eriti palju umbusaldusavaldusi. Mõned on olnud, ja vahel on isegi läbi läinud. Aga niisugust mahtrat nagu praegu ei ole küll kunagi ühegi valitsuse vastu peetud. Kas need sõdijad ise selle peale ei mõtle? Kas Rõivas on unustanud, et tema umbusaldusavaldus läks ju läbi? Ja tema madalaim toetusprotsent oli kahe juures?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meile püütakse selgeks teha, et praegune uus valitsus on lausa iseenesest midagi enneolematult jäledat, millel ei tohi ühtainsat päevagi lasta rahus tööd teha, juba eos tuleb see maha materdada, sest Brüsseli isandad teevad meie mongrelikutsudele ata-ata, kui see püsima jääb? Ometi ei ole Eesti ju mingi olulise tähtsusega riik, vaid tilluke kuulekas ida-provints? Kellele see tegelikult korda läheb, mis siin tiigikeses toimub?

Ons meie lood tõepoolest nii hullud? Elu ei oleks nagu oluliselt muutunud, tööinimestele makstakse palka ja pidusidki peetakse, täpselt nagu enne valimisi.

Mis siis nüüd äkki juhtunud on, et pooled riigikogulased on sõna otseses mõttes tagajalgadele tõusnud? Või peaks ütlema, kontrastiks, et on esikäppadele tõusnud, sest inimene niikuinii käib ju ikka veel (tagurlikult) kahel jalal?

Päike tõuseb endiselt idast, ja lausa iga päev, ehkki siis, kui on pilvine, pole päikest näha, aga me teame, et ta seal pilvede taga ometi on, sest muidu oleks meie päevad pimedad? Ükskõik kui paksud pilved ei suuda täiesti ära varjata meie eest päikesevalgust.

EKRE ei ole meie maakera tagurpidi ringi käima pannud. Midagi jubedat on toimunud ilmselt kuskil mujal, kellegi meeltes, inimesed ei lähe ilmaasjata hüsteeriasse.

Tsiteerin. Ajalooline umbusaldusavaldus. Sellist pole vist küll kuskil kunagi enne olnud.

Kaja Kallas: “Mart Helme on teinud kahju Eesti mainele. On halvustanud naisi, teadlasi, õigusriiki. Kui selgusid kahtlused minister Marti Kuusiku suhtes, teatas Helme, et on uuritud allikaid ja isegi teatakse nende nimesid. See oli kõigi nende allikate ähvardamine. Siseminister oleks pidanud kutsuma inimesi astuma ette ja esitama tunnistused, et tõde välja selgitada. Aga minister hoopis ähvardas. Lähisuhtevägivalla tõkestamine on siseministeeriumi üks prioriteete ja siseminister ei saa seda naeruvääristada. Helme on näidanud valge ülemvõimu märki ja võtnud oma erakonnaga vastu Marine Le Peni, kahjustades niiviisi Eesti mainet. 2. mail nimetas Helme president Kersti Kaljulaidi «emotsionaalselt üles köetud naiseks», solvates niiviisi lisaks presidendile ka teisi naisi. Helme on valitsuse liikmena teadlikult rahapesu küsimuses valetanud. Helme on solvanud ka teadlasi. Eesti maine kahjustamise ja julgeoleku ohustamise, samuti viha õhutamise eest oleks pidanud Helme ise tagasi astuma. Kuna seda pole juhtunud, tuleb talle umbusaldust avaldada. Me avaldame usaldus siseminister Mart Helmele. Kui te ei toeta umbusaldust, siis te peate sellist teguviisi ministrile sobivaks.”

Päris vapustav tekst. Selline on siis ametlik umbusaldusavaldus ühe ministri suhtes? Riigikogu liikmed peaksid eesti keeltki valdama vähemalt kõrgkooli tasemel. Ja peaksid olema suutelised isegi oma vihkamist väljendama korrektses keeles, ja korrektsete põhjendustega. Toompeal, riigikogu saalis??

Uurime.

“Mart Helme on teinud kahju Eesti mainele.”

Palun konkreetselt. Millega? Kas kõige alljärgnevaga?

“On halvustanud naisi, teadlasi, õigusriiki.”

Millega? Nii lihtsalt, siltide kleepimisega ei saa küll ministrit umbusaldada. Et “minule tundus, nagu oleks ta pahasti öelnud”? Helme pole kedagi halvustanud, küll on ta teinud õigustatud kriitilisi märkusi – kas see on keelatud?

“Kui selgusid kahtlused…”

Kas selgusid? Pole ju siiani selgunud? Ei ole tõendeid, ainult mingi udune kuulujutt? Ometi on sellest ajast päris palju vett merre voolanud.

“Uuritud allikaid… “

Eks peagi uurima alatute laimajate allikaid? Et meie ühiskondlikku kliimat natukenegi parandada.

“Valge ülemvõimu märki…”

See on teie endi peades, see valge ülemvõimu märk, kullakesed, seda pole olemas! Niiviisi võib igat näpuliigutust juba hakata kohtusse kaebama!

“Võtnud vastu Marine Le Peni…”

Kas ta on kriminaalkurjategija? Kas ta on lapsi vägistanud ja tapnud? Kas keegi ei tohi vastu võtta kedagi, kes teile ei meeldi?

Ja kõige absurdsem: “nimetas president Kersti Kaljulaidi «emotsionaalselt üles köetud naiseks», solvates niiviisi lisaks presidendile ka teisi naisi.”

Ärge valetage!

EI NIMETANUD! Ta ütles, et president käitus NAGU emotsionaalselt ülesköetud naine, ja see ei olnud mitte kuidagi solvav kõikidele naistele, ta ei öelnud, et kõik naised on SAAST, nagu uue valitsuse kohta on öelnud nii mõnigi pidevas emotsionaalselt ülesköetud seisundis liberaal, kes on aga kindlalt ja usaldusväärselt Kaja ja teiste ideoloogide kaitse all.

Lõpuks: “Eesti maine kahjustamise ja julgeoleku ohustamise, samuti viha õhutamise eest oleks pidanud Helme ise tagasi astuma.”

Miks ta oleks pidanud tagasi astuma, kui ta EI OLE seda teinud?

Ei ole mainet kahjustanud, ei ole julgeolekut ohustanud, ei ole viha õhutanud? Keegi ei pea kuskilt tagasi astuma ainult sellepärast, et kellelegi TUNDUB, nagu oleks ta seda kõike teinud??

Mitte ühtki konkreetset süüdistust ei esitatud. “Mulle isiklikult ei meeldi Mart Helme, ma ei taha, et ta on minister” – see ei ole tsiviliseeritud maailmas umbusaldamise alus!

Võiks vist öelda, et pole piinlikumat solvangut kui lolli kiitus. Ja vastupidi, kui loll sind laidab ja kui varas maailmale kuulutab, et ta sind ei usalda, siis on ju kõik väga hästi?

Mis on saanud meie riigikogust? Ju ta on alati selline olnud, lihtsalt üksmeelsed mahhinatsioonid võivad ju väljast paista kena harmooniana. Nüüd on EKRE asunud neid mahhinatsioone paljastama, ja see on ennast seal mugavasti sisseseadnud poliitkarjeristide “emotsioonid” valla päästnud.

Kui õige saadaks need 46 hüsteerilist segajat kolmeks kuuks mingi saarekese peale palgata puhkusele, et valitsus saaks natukegi tööd teha? Tulgu siis pealegi jälle tagasi, ega me ei saa oma rumalaid seadusi ju päevapealt ümber teha. Paraku. Selles mõttes on nad küll osavasti kokku sehkendatud.

Aga vähemalt mõnda aega saab ehk rahvas natuke normaalsemat elu elada?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused