Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Eesti elas üle Kaljulaidi ja ei kuku kokku ka hädakandidaat Karisega

27.08.2021
Mart Helme
© Uued Uudised

ERR-ile presidendivalimiste osas selgitusi andnud EKRE aseesimees Mart Helme kritiseeris Keskerakonna “päästerõngast” Alar Karist, kes on liberaalidele sobiva taustaga tegelane.

“Kõik kandidaadid, keda peavoolumeedia – ka ERR – promob, on laitmatult liberaaldemokraatliku globalistliku agendaga, mis ei ole meie hinnangul absoluutselt kooskõlas Eesti Vabariigi põhiseadusega. Eesti Vabariigi põhiseadus ütleb väga selgelt, milleks Eesti Vabariik on loodud. Kui siin Alar Karis räägib sellest, kuidas Afganistanist tuleb põgenikke võtta, kooseluseadust ei tühistata ja nii edasi, siis kõik need on liberaalsed jutupunktid, mida on järjest esindanud nii Ilves kui ka Kaljulaid, need on asjad, mis ei ole meile absoluutselt vastuvõetavad ja ei ole ka arvestatavale osale Eesti rahvast vastuvõetavad,” rääkis Mart Helme.

Helme sõnul on Põlluaas Karisest parem kandidaat nii oma riigikaitse, välispoliitika kogemusega kui poliitika kogemusega. “Alar Karis on hädakandidaat, täiesti selgelt välja käidud selleks, et Keskerakond oma nägu päästa saaks,” sõnas Helme.

“Ega Eesti riik sellest kokku ei kuku, kui ka sellise inimese üle elas nagu Kersti Kaljulaid, ju elab järgmised viis aastat ka mõne teise presidendiga üle,” sõnas Helme. “Pikkamööda see on nagu rooste, mis raua läbi sööb. Pikkamööda niisugused presidendid ja poliitiline agenda aga lammutavad seda riiki.”

Henn Põlluaas Riigikogus praegu kandideerida ei saa, kuid presidendivalimiste edasisuundumisel valimiskogusse, on tal arvestatavad šansid. (ERR-UU)