Mart Helme: Gruz 200 – vabandust, Eesti 200 –  millal jõuate laibaveoni?

Arvamus,
©UU
Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme vaeb Eesti 200 liidrite hala selle üle, kuidas pärast provokatsiooni Vabaduse väljakul olevat neile hakatud viltu vaatama.

“Eesti kahesajatajad Kristina Kallas ja Kadri Napritson Acuna kurdavad, et nad on mattunud erakordse ja hirmutava vihalaviini alla. Neile olla tehtud ülekohut. Kohutav nähtus nimega EKRE olla loonud vaenuõhustiku, kus keegi ei julgevat neile varsti enam vastu hakata. EKRE ähvardavat hävitada vaba meelsusavalduse ja lubavat riigijuhid võlla tõmmata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vabadust, aga kas te tõesti ise ka usute seda jama? Usute seda, mida oma Facebookis kirjutab üks homoaktivist, kes väidab, et EKRE võimule tulles pannakse esimese asjana kõik geid seina äärde? Usute seda totrust, et meie liikmed käivad tänavatel inglise keeles kõnelevaid inimesi ja nende koeri kividega loopimas? Usute seda iseenda poolt välja mõeldud lollust, nagu hakkaksime me valitsuses teatreid kinni panema, venelasi riigist välja saatma ja Eesti ümber müüre ehitama? Lahkuksime Euroopa Liidust ja NATO-st ning ühineksime SRÜ-ga?

Äkki võtate hetkeks pausi ja mõtleksite järele, kas mitte teie ise ei tegele valetamise, süstemaatilise ühiskonna lõhestamisega ning suuremale osale eestlastest neile vastuvõetamatute asjade peale surumisega, olgu siis tegemist homopropaganda kohustuslikuks muutmisega või rahva väljavahetamisega mujalt maailmast siia kokku kantud tegelastega?

Kas te olete hetkegi mõelnud, mida tunnevad EKRE juhid, nende perekonnaliikmed, erakonnakaaslased ja toetajad, lugedes ja kuulates päevast päeva seda vihast ja laimust nõretavat propagandat, mida nende pihta kõigi kartellipoliitikute ja peavoolumeedia väljaannete vahendusel tulistatakse? Äkki tahab mõni ekrelane ka selle peale teki alla pugeda, et sellest lakkamatust rünnakust pääseda?

Eesti ühiskond olevat teie väitel muutunud vihaseks ja sallimatuks. Tõesti? Mina küll seda ei leia. Vihased ja sallimatud on vasakradikaalid. Teie olete need, kes kleebivad teie ideoloogiliste stampidega mittenõustujatele automaatselt otsaette sildid: rassist, nats, fašist, putinist, ksenofoob, vihkaja, marurahvuslane, paremäärmuslane.

Tavalised eestlased, need, kelle ajusid teil ei ole õnnestunud veel ära loputada, on väga sallivad. Nad sallivad nii venelasi, musti kui moslemeid. Aga nad ei taha – mäletades väga hästi seda, kuidas Eestit nõukogude ajal võõrmassidega üle ujutati – et neid inimesi saab Eestisse nii palju, et nad hakkavad meile dikteerima, kuidas me oma elu siin esivanematelt päritud maalapil elama peaksime. Nii nagu teie seda praegu globalistide suuvoodritena juba agressiivses ja süüdistavas toonis teete.

Kes külvab tuult, see lõikab tormi. Seni, kuni te ei õpi demokraatiat (seda vana ja traditsioonilist, britilikku, millele juba Magna Cartaga 13. sajandil vundament laoti), kuni te ei õpi pluralismi, mis oli keskne mõiste Nõukogude Liidu lagunemise perioodil, kui algas suundumine uude impeeriumijärgsesse ajastusse, kuni te ei õpi ära argumenteeritud debatti, vaid jätkate oma ainuõigeks kuulutatud neomarksistlike dogmade vastuvaidlematu omaksvõtmise nõudmist, ei leia te ühiskonna enamuses ei mõistmist ega sallimist.

Inimesed tõepoolest ei salli, kui neid lollideks peetakse ja nende arvamust järjekindlalt valeks tembeldatakse. Üleolevalt, ülbelt, süüdistavalt. Valet ja laimu abiks võttes. Juhan Kivirähk – üks vasakliberaalide suuvoodritest – on öelnud, et Eesti poliitika on jõudnud uuele madaltasemele. Selle madaltaseme toojateks Eesti poliitikasse olete just teie, vasakäärmuslased.

Madalamale kui väikelapse elu ja tervise ohtu seadmine rahvuslaste vastase infooperatsiooni käivitamiseks pole võimalik langeda. Selle kõrval kahvatab isegi Indrek Tarand oma jõhkrutsemisega ning Facebookis tiražeeritud lubadusega kodanlikke natsionaliste kuklalaskudega hukkama hakata.

Üks lääne vasakradikaale hästi tundev inimene ütles mulle juba mõned aastad tagasi kuldsed sõnad: vasakäärmuslaste alatusel ei ole põhja. Nüüd me oleme siis näinud seda ka Eestis. Ja seda järjekordselt uut puhast poliitikat ning Eestile pikka perspektiivi lubanud Eesti 200 liikmetelt.

Rahvasuu ristis Eesti 200 üsna kiiresti Gruz 200-ks. See on teatavasti vene keeles sõjaväe laibavedu. Vaadake ette, vasakäärmuslased, et see kõrvutus teie hullunud võitluses „viha” ja „sallimatuse” vastu tõeks ei osutuks. Erinevatest erakondadest kokkujooksnud poliitilised laibad on teie ridades juba niikuinii.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused