Mart Helme sai tänu elulooraamatule teada perekonna saladuse

Arvamus,
- Updated
IMG_4550

Mart Helme elulooraamatut lugenud ajaloouurija avastas, et Konservatiivse Rahvaerakonna esimees ja presidendikandidaat on pidanud oma vanaisaks samanimelist vanavanaonu pojapoega. 

Mart Helme on oma elulugudes, sealhulgas oma sel suvel ilmunud raamatus „Õnnesärgis sündinud“ ära märkinud oma isapoolse vanaisa, vabadusristi kavaleri Jüri Permani. Nüüd selgub, et Helme esivanemate seas oli kaks Jüri Permani nimelist isikut ning vabadusristi kavaler oli neist hoopis Helme vanavanaonu pojapoeg.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„See on mulle uudiseks, sest kogu minu info vanavanemate kohta on pärinenud minu kadunud isalt. Oma suguvõsa uurimisega ma spetsiaalselt tegelenud pole ning ka vabadusristi kavaleride nimekirjades esines alati ka Jüri Permani nimi. Arvestades asjaolu, et mu isa kasvas 9. eluaastast alates pärast ema surma lastekodus ja väitis, et mäletab oma isa vähe, võis ka tema informatsioon põhineda kellegi väidetel. Kaks teineteisest kümne aastase vanusevahega samanimelist isikut aeti omavahel lihtsat segi. Need kõik on nüüd muidugi ainult oletused, sest surnud on kahjuks nii minu isa kui ka vanemad sugulased, kes võiksid kahe mehe omavahelise segiajamise osas meile praegu selgust tuua,“ selgitab Mart Helme.

„Kuna mul pole kahjuks olnud võimalik isiklikult oma vanaisaga kohtuda, samuti mitte tema nimekaimust vanavanaonu pojapojaga, võtan lihtsalt teadmiseks, et tegelikult on olemas olnud kaks Jüri Permani. Igatahes ei ole ma uute asjaolude ilmnemises pettunud, vaid võtan selgunud asjaolu kui näidet Eesti rahva keerulisest ajaloost, kus lastel polnud alati võimalust kasvada üles peres, kus pärimust oleks saanud anda edasi põlvest põlve ilma katkestusteta. Muide, ka minu sõjaajalooga tunduvalt põhjalikumalt tegelenud vend Rein Helme, keda kahjuks ei ole enam meie hulgas, oli samuti veendunud, et vabadusristi kavaleri Jüri Permani näol on tegemist meie vanaisaga.“

Helme ei arva, et sugupuudel tema elu ja tegevuse, sealhulgas poliitilise tegevuse seisukohast muud tähtsust on, kui see, et vabadusristi kavaleri Jüri Permani pidamine oma vanaisaks on kindlasti aidanud kaasa tema rahvuspatriootliku vaimu kujunemisele. „Kahe esivanema ekslik segiajamine ei muuda minu rahvuslikku meelsust ega lugupidamist kõigi nende inimeste vastu, kes Vabadussõjas Eesti riigi eest võitlesid. Ühtlasi tänan uurimistöö teostajat, kes aitas suguvõsa ajaloosse selgust tuua,“ ütles Helme.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused