Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Vallandamisest hullumaja ja kuklalasuni

16.06.2016
281H

Õhtulehes ilmus 8.juunil 2016 Priit Dievese artikkel, kus ta arutles meie rahva demograafiliste probleemide üle ning kutsus naisi üles endale elukaaslase ja laste isa leidmiseks latti allapoole laskma. Ülejärgmisel päeval vallandas Järva-Jaani kooli direktor Raigo Prants seal töötanud Dievese, väites, et artikkel on naiste suhtes alandav ja solvav ning selles esitatu ei kattu Järva-Jaani gümnaasiumis aktsepteeritavate tõekspidamistega.
Lugesin Dievese artikli vallandamisest kuuldes veelkord tähelepanelikult üle ja pean tunnistama, et ei leia sealt ridagi, mis annaks märku naiste alandamisest. Milles on siis asi? Kas selles, et Dievesel on ka varem direktoriga konflikt olnud? Või on küsimus milleski muus? Maailmavaatelistes erinevustes näiteks? Või äkki hoopis tuulenuusutamises? Soovis haridusametnikele ja -poliitikutele tõestada, et koolide sulgemise ja rahakärpimise perioodil on Järva-Jaani vald ja selle kool poliitiliselt ainuõigetel seisukohtadel?
Mulle näib, et just siia ongi koer maetud. Kuidagi märkamatult oleme jõudnud olukorda, kus üha jõhkramalt nõutakse meilt, et tunnistaksime üksnes kellegi (Euroopa Komisjoni, Bilderbergi grupi, kultuurimarksistide, Euroopa tsentriparteide, vasakpoolsete akadeemiliste ringkondade, peavoolumeedia?) õigeks kuulutatud seisukohti.
Meenutan omaenda poole sajandi taha jäänud kooliaega, kui võimutses üks teine ainuõigeks kuulutatud ideoloogia. Ka siis võidi sind päeva pealt töölt lahti lasta, kui sa otsustasid, et tõde on siiski mitmekesisem, kui arvasid kohaliku parteirakukese tegelased, kõrgematest instantsidest ja nn organitest rääkimata.
Ja kes oli ühiskonnas mõningast tuntust kogunud, võis kindel olla, et järgnes ka avaliku hukkamõistu laine, alates lahtisel parteikoosolekul esitatud nõudest tuhka pähe raputada ja avalikult oma viga (loe: iseseisvat mõtlemist) kahetseda ning lõpetades võimutruude ajakirjanike ning muidu pugejate raevukate hukkamõistuavaldustega meedias.
Loe täismahus artiklit SIIT