Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Kallas saab tapmisähvardusi peavoolumeedia loal ja ässituse tagajärjel

01.11.2022

Peavoolumeedia tänane päevateema on poliitiku Mart Kallasega toimunud intsident öises Tallinnas. Kuna härra Kallas on konservatiiv, siis lausa mitmes pealkirjas rõhutatakse, et tema on EKRE liige, kuigi oleks küll piisanud (pealkirjas) mainimisest, et tegemist on Tallinna linnavolikogu saadikuga. Kuna järgnevas tekstis on ju kõik tema kuuluvused põhjalikult loetletud.

Eriti inetu on selles mõttes kallutatud riigimeedia ERR-i serveering „EKRE poliitik sõitis jalgratturile meelega otsa: „Ma tõrjusin rünnakut“.

Loomulikult erinevalt Mart Kallase isiku põhjalikust kirjeldusest ei täpsusta väljaanded võõrkeelse maskis jalgratturi nime ega erakondliku kuuluvust. Intsidendi praeguseks hetkeks juba teada üksikasju võib lugeda ERR-is, Delfis ja Postimehes, siin tahaks aga lisada Mart Kallase enda selgituse:

„Vaatan, et teema on paljudele tundlik ja oletusi tekitav. Kirjutan natuke rohkem kui Postimehe ajakirjaniku 30 sekundine telefoni intervjuu jõudis kajastada! Reede õhtul, vihma sajab, viisin inimese bussijaama, peatusin nn taksotaskus, Sealt väljasõites märkasin viimasel hetkel Tartu mnt poolt Lastekodu tn. ületanud täiesti mustas, kapuuts peas, must mask ees ja ilma valgustuseta jalgratturit. Sain viimasel hetkel pidama, Ehmatasime mõlemad? Lasin akna alla ja ütlesin talle, et võiks ennast nähtavaks teha. Siis läks lahti. Sain vene keelest teada, kuhu ma minema peaks! Ja need ei olnud viisakad sõnad. Lasin tal minna ja hakkasin ka ise vaikselt liikuma, ootamatult keeras ta mulle ette, ei jõudnud reageerida, ja tõesti tonksasin teda kergelt. Mispeale ta ründas mind jalaga ja hiljem rattaga ja hüppas kapotile, kiirendasin korraks ja pidurdasin. Inertsiga liikus tema edasi. Minu poolt talle mingit otsasõitu ei olnud. Kutsusin kiirabi ja politsei. Kiirabi ei tuvastanud jalgratturil mingeid vigastusi, Samuti oli jalgratas igati sõidukorras. Politsei tuvastas jalgratturil kerge joobe. Kahju, et sattusin sellisesse mitmeti mõistetavasse olukorda. Teen politseiga koostööd, et süüdlane välja selgitada.“

Videost on näha, et agressiivne mustas riietuses ja maskis ööpimeduses raskesti märgatav jalgrattur lööb autot jalaga ja siis viskab jalgrattaga. Praegu aga tuleks politseil kindlaks teha nime all Imre Malva kommenteeriv isik, kes jagab Mart Kallasele ja tema erakonnakaaslastele Postimehe registreerimisega kommentaariumis tapmisähvardusi.

Asi on läinud üle igasuguse piiri.

Ivan Makarov