Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Kallas: Tallinnas tuleb võimule interrinne 2.0

19.11.2021
Mart Kallas
© UU

Interrinne keelustati Eestis 1991. aastal, aga tema vaim ja ideoloogia ei kadunud kuhugi. Vastupidi – alles äsja pääses interrinde uuem versioon 2.0 võimule Eesti pealinnas, kirjutab Tallinna volikogu liige Mart Kallas (EKRE).

Meenutame, et Interrinne oli Eestis aastatel 1988–1991 tegutsenud nõukogudemeelne ja Eesti iseseisvuse vastane liikumine, mis süüdistas eestlasi natsionalismis ja enda rahvusliku eripära liialdamises, nõuti kodakondsuse tingimusteta andmist kõigile sisserännanuile ja kakskeelsuse sisseseadmist. Interrinne keelustati vabariigi valitsuse otsusega, ent ideed elasid edasi. Henn Põlluaas on kirjutanud põhjaliku raamatu sellest, kuidas interrinde seisukohti veidi mugandatud kujul on Eesti poliitikas püüdnud ellu viia sotsid.

Kõike seda, mille eest me kunagi võitlesime – eesti rahva säilimine, rahvusriikluse taastamine, enesemääramisõiguse hoidmine, eesti keele, kultuuri ja identiteedi kindlustamine – peavad ideoloogilised sotsid, nii nagu Interinne omal ajal, suletuse, ksenofoobia, rassismi ja natsismi sünonüümideks. Kui veel 2000. aastatel püüdsid sotsid esineda lihtinimese huve kaitsva erakonnana, siis viimasel kümnendil võideldakse peamiselt multikulti ühiskonna loomise eest ja rahvuslike huvide vastu. Seepärast on sotside toetus erakonnana eestlaste seas pidevalt vähenenud ja seepärast ei ole nad saanud riigile nii palju kahju teha. Sotside katse 2017-2018. aastal suretada oma aktsiisipoliitikaga välja maapiirkondade poed ja Eesti transpordifirmad, sai EKRE tulekuga valitsusse 2019. aastal õnneks lõpu.

Ent äsja andis Keskerakond neile uue võimaluse Eesti pealinna volikogu asub juhtima Eesti rahvusriikluse tulihingeline vaenlane Jevgeni Ossinovski.

Mida see tähendab?

Esmalt seda, et linnavalitsuse töökeeleks saab ilmselt vene keel. Peale vene emakeelega linnapea Mihhail Kõlvarti hakkavad Keskerakonna poolt linnaelu juhtima abilinnapead Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev ja Betina Beškina.

Veelgi olulisem on, et Ossinovski rääkis oma 2016. aasta kõnes, kuidas „etniline rahvusriik on ohtlik ja ebainimlik düstoopia“. Tegemist on lähiajaloo räigeima ja vaenulikuma rünnakuga nii eesti rahva kui Eesti põhiseadusliku korra vastu. Ossinovski on ka öelnud, et näeb meie riigi sünnipäeval korraldatava rahumeelse tõrvikurongkäigu jätkuna koonduslaagreid ja natsirežiimi.

Muu hulgas leiab Ossinovski, et Eesti hariduspoliitiline lõppeesmärk peab olema „Eesti kool“, mitte väikse tähega „eesti kool“. Kui see jutt arusaadavasse keelde tõlkida, tähendab see eesti-vene segaklasse ja sisuliselt kakskeelse hariduse juurutamist.

Kuidas võis Keskerakond sellise inimese lubada volikogu esimeheks? Muidugi seepärast, et Keskerakonnale see sobib. Ossinovski ja teised abilinnapeadena ametisse astuvad sotsid oma fanatismis viivad ellu programmi, millest Keskerakonna vene tiib pole julgenud unistatagi.

Pange end valmis eesti kultuuri rahastuse vähendamiseks, roosalillade MTÜde rahastuse suurendamiseks, kakskeelseteks lasteaedadeks ja radikaalseks rohepöördeks! Poleks ime kui ka mošeele krundi eraldamiseks. Putukahotellid juba kerkivad!

Mart Kallas
Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees

LOE LISAKS

Mart Kallas: Autojuhtide kiusamine saab Tallinnas sisse uue hoo