Martin Helme Aivar Mäe juhtumist: üldisem eesmärk on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Martin Helme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme kommenteeris Estonia juhi Aivar Mäe vastu suunatud anonüümseid süüdistusi sõnadega, et mitte keegi ei tohiks muutuda ühiskondliku klaperjahi ohvriks anonüümse leheloo pärast.

„Vaatasin, et meie niigi lootusetu meedia täidab jaanipäeva aegset hapukurgikat Aivar Mäe tümitamisega. Ja viimane on nüüd mingi jabura vabandusega esinenud, kus sisuliselt kuulutab, et asub tegelema oma isiku ümberkujundamisega, et saada tänapäevase nõiaprotsessi käest pakku,“ kirjutas Helme oma sotsiaalmeedia postituses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Valesti tegi,“ lisab ta, sest mitte keegi ei tohiks muutuda ühiskondliku klaperjahi ohvriks anonüümse leheloo pärast. Ja veel väljaandes, mis spetsialiseerub libauudiste tootmisele, sättides kõik oma kirjutised teenima väga kitsast aga agressiivset vasakpoolset agendat; teiseks, vabandamine ei aita – see on lihtsalt üks lüli inimese hävitamise mehhanismis, see kus inimene sunnitakse enesealanduse abil ennast süüdi tunnistama, võttes talt endalt ja tema kaitsjatelt ära võimaluse vastu vaielda.

Helme: „Kui see alandus on tehtud, jätkub lammutustöö. Kõik saavad ju aru, et skandaali tegelik eesmärk on kellelegi ametikoht vabaks teha. Üldisem eesmärk on muidugi ka. See on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks sedakaudu, et kõik loomupäraselt mehelik tehakse kui võimalik siis kriminaalseks või vähemalt häbiväärseks. Meestelt nehelikkuse ja naistelt naiselikkuse välja juurimine on uue inimese loomisel oluline. Nii nagu on naljategemise põlu alla panek.“

Ta lisas, et ei tunne Mäed kuigi hästi, kuid küllap ta üks aatomik ja lõuapoolik on ja see on osa tema sarmist, aga kuni kohus pole teda süüdi mõistnud, mõistab ta hukka tema hukkamõistjad.

Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees, rahvusooper Estonia nõukogu liige Helle-Moonika Helme lausus Delfile, et kuna meil peaks eksisteerima õigusriik, siis peaks süüdistustega tegelema prokuratuur ja algatama uurimise, nagu on seda tehtud näiteks eksminister Marti Kuusiku puhul ajaleheartikli põhjal, mitte ei pea teatri nõukogu tegelema seltsimeheliku kohtupidamisega.

Helme meenutas, et Marti Kuusiku juhtumi puhul otsib prokuratuur kannatanut, aga Estonia juhtumi puhul on neid lihtsam tunnistama saada. “Marti Kuusiku vastu esitati süüdistused, keerutati kohutav tolm üles ja praegu otsib prokuratuur kannatanut maa alt ja maa pealt — teda ei ole!“

Marti Kuusiku juhtum pole juba kaugelt üle aastaga kohtus kuhugi jõudnud.

Eesti Ekspressile rääkisid erinevad anonüümsed allikad, et Aivar Mäe on teinud neile kahemõttelisi märkusi ning sel moel mõjunud naiskolleegidele alandavalt ja ahistavalt.

Mäe ise on vabandanud, kui see nii on  ja öelnud, et ta püüab oma huumorit ja joviaalsust talitada.

Delfi aga lausa kutsus üles anonüümselt sarnastest juhtumitest teatama.

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk on öelnud ajakirjandusele, et teatris käivadki kaasas kallistamised ja muud traditsioonid, mis #metoo alla kuidagi ei sobitu ja paljud inimesed toetavad Mäed.

11 commentsOn Martin Helme Aivar Mäe juhtumist: üldisem eesmärk on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  “See on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks” st.meestele keelatakse olemast mees !
  Õige mees kabistagu meest sest naist tohib vaadata,kallistada ja kätt üle naise kumeruste lükata ainult teine naine !
  Seega järjekordne soov kehtestada omasooiharate ülevõim !

 • Avatar

  Miks te üldse vabandas? – ju siis tundis ise ka, et oli liiga palju lõõpinud ja käperdanud naisolendeid. Imelik ‘kokkusattumus’, et kõik ‘ahistatud’ ühel ajal välja ilmusid! DD ….Aga küll tast lahti saadakse, eks see ole kättemaks ja eesmärk.

 • Avatar

  Ma ootan kohe põnevusega: Eeatis resideeruv Brüsseli Asekuninganna ja Suurinkvisiitor lubas ju Martti Kuusiku ees vabandada kui nõiajaht lõpeb! Ootan suure huviga nimetet perfomancei toimumist! 🙂 Või ei toimu, sest… sõna on vaba,irw! 🙂

  • Avatar
   Kahjulik naine

   Kadrioru õõnestaja ametiaeg saab enne läbi, kui tal vabandada oleks vaja…. see Kuusiku asja menetlemine venitatakse nii pikaks, et vb aegub enne, kui otsus tuleb.

 • Avatar

  No see näitab et kunagine rahvusooper on muutunud võitlevaks LGBT parteipoliitiliseks võitlustandriks ja mõelge milline hirmus alandus lesbile kui teda naiseks peetakse ja ….

 • Avatar

  Olemegi tagasi sotsialistlikus realismis, sektiseltsimeeste kohtud ja anonüümsed pealekaebamised ja tundub, et see areneb mühinal edasi kuni kuklalaskudeni välja. Tulekul siis asutusesisesed ahistamiskvoodid, igapäevased ettekanded ahistusvolinikule leidudest, tuleb ikka tuttav ette.

 • Avatar

  Varsti elame nagu lollidemaal ameerikas kus mehed kannavad tumedaid prille,et mõni kana ei saaks neid liiga pika pilgu eest kohtusse kaevata.

 • Avatar

  Seltsimehelik kohtupidamine-väga Helmelik,karistuseks võiks kirjutada-“äramärkimisega tööraamatusse või partei listi!”

 • Avatar

  Kõikvõimalike marksistlike vähemuste grupid tuleb tasalülitada juba eos, vastasel korral kordub sama, mis N.Venes sajand tagasi, seekord võrratult suuremates mastaapides.

 • Avatar

  Polegi midagi lisada – Martini seisukohaga 100% nõus. Järjekordne poliitline klapperjaht ehk “teeme Järvikut”.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused