Martin Helme: Alustame Riigikogus töötakistust, et hoida ära järjekordset politseiriigi seaduseelnõu vastuvõtmist

Rubriik Arvamus On
- Updated
Martin Helme

Alustame täna Riigikogus töötakistust, et hoida ära järjekordset politseiriigi seaduseelnõu vastuvõtmist. Eelnõu 366 SE ehk ABIS-e eelnõu loob Eestis uue superandmebaasi, kuhu koondatakse kõikide teiste andmekogude isikuandmed ning lisatakse inimeste biomeetrilised andmed. Riik kogub oma kätte nii teie sõrmejäljed, silmaiirise kui kõik muu. Samal ajal jäävad kõik teised kogud alles.

Miks seda kõike vaja on? Lihtne vastus oleks, et kärpevalitsus kulutab taolise asja peale 16 miljonit eurot ja küllap see läheb siis õigetele IT-arendajatele. Keerulisem vastus on, et Suur Vend on nii otsustanud. Mitu kuud kestnud menetluse käigus ei suutnud siseministeerium mingil mõistlikul moel ära põhjendada, miks on seda Suure Venna andmekogu vaja. Samuti ei ole suutnud koalitsioonisaadikud mitte kuidagi ära seletada, miks neil seda seadust vaja on.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie seisukoht on, et tegemist on järjekordse politseiriigi tööriistaga. Tegemist on kõige jõhkrama kõikehõlmava jälgimisühiskonna loomisega. Me seisame sellele kategooriliselt vastu. Me kavatseme seisata kogu Riigikogu töö selleks, et takistada selle eelnõu seaduseks saamist. Koalitsioon on otsustanud, et ta on valmis ohverdama kõik ülejäänud valitsuse eelnõud selle nimel, et ABIS vastu saaks võetud. Hüva on. Meie oleme otsustanud takistada kogu valitsuse seadusandlikku agendat.

Martin Helme
EKRE esimees

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused