Martin Helme IRL-i tulevikust: kellele seda parteid vaja on?

Rubriik Arvamus On
Martin Helme
©UU

Keskerakond on oma kaardid Tallinnas hästi mänginud, kuid teiste jaoks on see minu hinnangul saatuslik kohting musta lesega – teatavasti see ämblik tapab pärast paaritumist oma kaaslase ja sööb ta ära.

IRL võis ju end rahulolust podisedes õnnitleda hea skeemi eest, kui võttis väikseima fraktsioonina aseesimehe kõrgepalgalise koha poliitseiklejale Mart Luigele, aga nende esialgne endaga rahulolu on tänaseks asendunud hapu tõdemusega, et nad on istunud kahe tooli vahele: ülejäänud opositsioonierakonnad neid opositsiooniks ei tunnista ja pärast 9. novembril toimuvat linnavalitsuse ametissemääramist ei ole Keskil neid enam vaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poliitseiklejad paistavad olevat IRL-i viimane meeleheitlik tõmblus, sest Riisalu parteilise ping-pongi puhul ei ole ju küsimus mitte Riisalus – nagu kõik käega rehmavad, mida tast paremat oodata oligi –, vaid küsimus on selles, kuidas sai IRL niisuguse inimese panna Tartu nimekirja esinumbriks ja linnapeakandidaadiks?

Sama küsimus Luige kohta: kuidas sai selline inimene saada Haabersti ringkonna esinumbriks, kes sisuliselt lihtsalt viis minutit varem tänavalt sisse astus, eelmise poliitilise rongiõnnetuse liipriseadja müts alles peas. Valimisõhtul võis ju korraks tunduda, et IRL on saanud oma allakäigu pidama, aga paari nädala jooksul pärast valimisi on karm tegelikkus ennast uuesti kehtestanud: IRL on kõige vähem usaldusväärne partei Eestis üldse, nende loosungid enne valimisi on ristivastupidised nende tegudele kohe valimistejärgsel päeval ja valitsuses. Kellele, peale mõne palgalise inimese, sellist parteid vaja on?

Mis puutub kanepiroheliste töövõtulepingut ristikurohelistega, siis on selge, et inimene, kelle varasem töökogemus koosneb vaid MTÜde kaudu projektirahadel oleskledes töötukassa vestlustest, jõuab varem või hiljem alla kirjutada keskerakondliku ametkonna poolt talle ette pandud paberile, mis teeb ta kaasvastutajaks mõnes korruptiivses või poliitiliselt ülikahjulikus tegevuses.

Keskerakond ostis Tallinna maksumaksja rahaga lisaks Luige ametikohale ka Zuzule ametikoha loomisega roheliste vaikimise ja kaassüüdluse kõiges, mida nad järgnevatel aastatel teevad. Ja teevad nad asju, mis neoonrohelisele hardcore toetajale ei meeldi. Zuzu ja tema lähiring võib ju pildile saada, aga vales seltskonnas ja valede asjadega. Ninasarvik võib end peene poliitilise pilotaaži eest õnnitleda, aga lendorav lõpetab oma lennu ninasarviku seinal topisena.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused