Martin Helme: Kersti Kaljulaid kuritarvitab võimu ja rikub põhiseadust ning selle eest peaks ta ametist tagandama

Arvamus,
©UU
Martin Helme

Kadriorus resideeruv presidendi ameti pidamise eest palka võttev poliitaktivist jättis täna välja kuulutamata seaduse, millest riigikogu jättis teadlikult, tahtlikult ja väärtuspõhiselt välja kooseluseaduse rakendusparagrahvi. Selline on rahva poolt valitud parlamendi legitiimne poliitiline tahe. Presidendil pole siin mingit võimalust või rolli teistpidi arvamiseks.

Kaljulaid põhjendab oma vikerkaarevärvilist poliitaktivismi vastuoluga põhiseadusega. Sama põhjendusega jättis ta välja kuulutamata pensionireformi, sama põhjendusega kaitseväe luuret puudutava seaduse, sama põhjendusega päästeseaduse. Kuigi tal ei ole juba pikemat aega olnud palgal õigusnõunikku, ei takista see tal olla suur põhiseaduse teadmamees, kes leiab igas tänase koalitsiooni poliitilises valikus vastuolu põhiseadusega. Tavaliselt on selleks paragrahv 12, mis keelab diskrimineerimise.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mul on tungiv soovitus Kaljulaidil lugeda põhiseadus lõpuni läbi, siis ta avastab, et juba natukese aja pärast tuleb viies peatükk “Vabariigi president”, mis paneb väga täpselt paika tema võimupiirid. Seaduste vetostamine poliitiliste argumentidega ei kuulu tema õiguste hulka. Et ta seda pidevalt siiski teeb, tähendab, et ta kuritarvitab võimu ja rikub põhiseadust – nende kahe asja eest peaks ta ametist tagandama.

Et ta teeb seda teeseldes, nagu oleks põhjus mitte poliitiline, vaid põhiseaduslikkuse kontroll, teeb tast aga valetaja, mis on talle endale nii kallites avatud ja sallivate ühiskondade poliitilises kultuuris tagasi astumise põhjuseks.

Mul on kahju, et meie fanaatilised rahvusriigi ja normaalse perekonna lammutajad on võtnud põhiseaduse ühe üsna mõistlikku paragrahvi, mis ütleb, et Eestis ei tohi inimesi taga kiusata nende maailmavaate ja veendumuste pärast ning muutnud selle nuiaks, millega pekstakse normaalset ühiskonda tükkideks.

28 aastat tagasi vastu võetud põhiseaduses ei olnud päris kindlasti peidetult sisse kirjutatud kõigi tänase päeva agressiivsete vähemuste võimalust suruda kõik normaalsed inimesed oma tahte alla, nii nagu ei olnud sinna sisse kirjutatud, et valimistel väljendatud poliitilist tahet saab nurjata läbi kohtuliku aktivismi või presidendi kantselei lahmiva sisepoliitilise laamendamise. Kui nii siiski on kujunenud, siis tuleb küsida, kas Eesti on küps põhiseaduse uueks versiooniks. Selliseks, mis võtab arvesse meie ajastu hullusi ning välistab võimaluse, et põhiseadusega lammutatakse põhiseaduslikku korda.

Välismaalaste seadusesse see koalitsioon muidugi kooseluseaduse rakendusakte sisse ei kirjuta, tehku Kaljulaid, mida tahab. Ühessegi teise seadusesse ka muide mitte.

Martin Helme

 

 

37 commentsOn Martin Helme: Kersti Kaljulaid kuritarvitab võimu ja rikub põhiseadust ning selle eest peaks ta ametist tagandama

 • Avatar
  libapresident

  Täies teadmises ebaseaduslikult käituv ja võõrastelt suuremat palka saav president tuleb kindlasti tagandada ja vastutusele võtta kogu karmusega! Aitab meile sellisest põhiseadusliku kriisi tekitajast, kes igati seadusliku valitsuse tööd pidevalt takistab! Hea on vaid see, et tänu nii jõhkrale/rumalale ja ülbele isikule on kõigile selge – kogu presidentuur on kasutu raharaiskaja, Eestile mittevajalik ning rahvusriigi huvidele vastutöötav monstrum!

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  Martin, sa naikse tahtvat juba me raha annetada, et presidendi koha h6ivanu tedmaMEHEKS teha.

  Milles kussa, Helmed? Kui Ratas ja Seeder on rahvussilmakirjatsejad (kui?), siis v6tke ESM-ist vahemalt oma Valitsusosa, 680 000 000 eurot aastas, trukkige see eurodeks (miks peaks EKPank v6i (Bilberb)orgia selle ule otsustama, kui teil naikse olevat selleks peremeesrahvuse mandaat), jagage igale covid-poliitvaesestatud Eesti (EKRE oma?) ugrile sellest 10 000 sularaas nakku katte ja paluge siis sellest 1% Odinile v6i m6nele 3 aasta jooksul rohkem nahtavale avahomovastasele paramilmalevale.

  Arge kopeerige 8.07.2017. Anvelti ja (teie poolt oravlalt uleostetud majandusrets) Vaheri politsei homolat. Miks Anvelti poolt Teinosele pandud sisenemiskeeld on siiani tuhistamata? Miks THI ja Google’I poolt USA-sse oravaroovitud Tsjastsin malevaga, koos oma 52 m $+%-ga pole Tartus, poliitoligarhide Eesti meedias laustoimuvat homode kuberrurunnakut t6rjumas?

  Piibel (enamuse orjade p6hisedusena) on kapis. Seal v6ib misiganes kirjas olla. Andke sellest potist ka Jarvikule vahemalt 30% aastas kalevipoegade (Liidaku) 140 000 hajatalusse naasmiseks. Talutoode k6rvalt ei jaksa ukski mats nii kaugel ehal kaia, kui neegrid ja homod siia kaima on ostetud (mitte ka teie poolt?). Kas kogu see (Kato-Varro?) kirjasabielu vark pole selleks, et ori m6isast, kirikust ja covidhaiglast end lahti ei tuulutaks, ei metsanukitsamehestuks, ei 6nnisvanapaganleks

 • Avatar

  Kõigepealt aga tuleb asendada kohtusüsteem,proks, ja riigikohus ausate inimestega.

 • Avatar

  Kõik on õige ainult, et… EV-s pole olemas presidendi tagandamise korda.

 • Avatar

  ‘Presidendi’ eesmärk on teadlikult mängida kogu otsustus Riigikohtu kätte, kes siis liberaalidest kohtunike häältega poliitilise aktivismi vaimus, väänab seadusi vastavalt nende maailmavaatele. Nii kehtestatakse järjekindlalt ja samm-sammult N W O – liberaalide väärtused ja ülemvõim ühiskonnas.

 • Avatar

  Minu mõõt sai nimetatud naisest täis kui ta vistkas prügikasti pensioni reformi. Sellega ta tõestas igale viimasele kui eestlasele kui palju rahvas talle reaalselt korda läheb. Täielik eruoliberaalne, pankade, ärikate sülepeni. Tühja ämbri kolistaja, aknal telefoni lehvitaja.

 • Avatar

  BRAAVI, Martin! Just nii ongi- Kaljulaid võtab siiani vastu raha välismaiselt organisatioonilt olles ise paiguatud EV presidendi ametipostile nagu KLÄHVIV PITśU! Olen sama meelt, et EESTI vajab uut põhiseadust, kus sees ka presidendi ameti täpsemad nõuded nii talle endale kui abikaasale; nüüd on meil ehk rohkem teadmisi, et muuta võimatuks ideoloogolised manöövrid EV suveräänsuse ja eesti kultuuri kahjustamiseks, mida kuritahtlikud moltikultoglobalistid väänavad nagu pesuveest võetud sokke.
  AGA ENNEKÕIKE- vajalik sissekirjutada poliitiliste ametikohtade AEGUMATUD VASTUTUSED EV KAHJUSTAMISEL. Mina isiklikult seaks nõudeks poliiitilisel kandideerimisel kohustuslikult läbi viia PSÜHHOLOOGILISE ISIKSUSTESTI, et vähendada psühhopaatide sattumist täisesaatva võimu juurde.

 • Avatar

  Väga hästi kirjutatud analüütiline arvamuslugu. Kutsun üles algatama rahvaalgatuse kogumaks allkirju ükeskutsele tagandada Kersti Kaljulaid Vabariigi Presidendi ametist. Kuna praegune president ei täida Eesti Vabariigi Põhiseadust ja töötab aktiivselt vastu rahva poolt valitud parlamendi tegevusele, siis ei saa lubada sellise destruktiivse tegevuse jätkumist. Presidendil, kes aktiivselt sõdib rahva vastu, ei ole kohta Eesti Vabariigi poliitilises süsteemis! On aeg lõpetada selline Eesti Vabariigi põhiseaduse vastane tegevus!

 • Avatar

  Sorosfashistidest-rassistidest provintsi nn presidentide Ilvese ja eurohungveipingist Kaljulaiu poolt ÜDINI KOMPROMITEERITUD PRESIDENDI-INSTITUTSIOON TULEKS HOOPISKI LIKVIDEERIDA!
  PRESIDENT EI TOHIKS OLLA UUTE OKUPATSIOONIVÕIMUDE MARIONETTVALITSEJA PROVINTSIS JA NENDE TÖÖRIIST!
  Labaseks ja kulukaks seebiooperiks muudetud presidendi-institutsiooni on mõttekas reformida selle likvideerimisega.
  Ilves tegi presidendi-institutsioonist äärmiselt labase seebiooperi, mida iseloomustavad täielik allumine/kuuletumine uute peremeeste – USA–EU plutokraatide-soroste diktaadile (n-ö Kentmanni tänava saatkonnale), kriitikavaba osalemine USA–Iisraeli sõdades ja sõjakuritegude toimepanekul Iraagis, Afganistanis ning mujal maailmas, mis kõrvanähtusena põhjustas pagulaste laviinide vallandumise ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste piirkondadest ja nende invasiooni Euroopasse, mille juures Ilves jt eesti marionettvalitsejad on olnud ühtedeks initsiaatoriteks/algatajateks tänaste pagulasprobleemide tekitamisele ja põgenikelaviinide vallandumisele kaasaaitamisel, osalemise läbi võõrastes sõdades eestlastest sõjakurjategijate meisterdamine, filosoofiline viletsus, homokultus, vihakõned, rassism ning rassismisüüdistused heledanahaliste aborigeenide suhtes jne.
  Sedavõrd kompromiteeritud presidendi-institutsioon tuleks koheselt kas likvideerida või siis sulgeda ajutiselt, sest on kadunud lootus selleks, et institutsiooni staatust/renomeed oleks võimalik kiiresti mudast välja tõsta.
  Tõsisemad diskussioonid referendumi/rahvaküsitluse läbiviimise teemal presidendi-institutsiooni vajalikkuse, selle ajutise või lõpliku sulgemise kohta on muutunud möödapääsmatuks.

 • Avatar

  Mõte ju ülihea kuid kuidas sai selline topis üldse selle koha peale ja kui te otsevalimisi ei tee , e-valimisi ei keelusta ja RB ei sulge või ei tee rahva hääletust olete juba praegu kaotanud.Mis aga sellesse euroeite puutub siis näitab ta ju teile otse näkku sülitades et kui hambutu see valitsus tegelikult ju on. Kõik refiametnikud alles, proks ja justiitsüsteem juureni mäda jne.

 • Avatar

  Ammu oleks aeg tagandada või umbusaldada K.K. ja lõpetada presidendi institutsioon Eestis…. piisab peaministrist.

 • Avatar

  Vanasõna: anna pill hullu kätte, see puhub selle lõhki!

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Võimu kuritarvitamine oli refiaegse valitsemise lahutamatu osa. Algatuseks peaksite uurimis- ja kohtusüsteemidest kuritarvitajad üles leidma ja eemaldama, alles siis võib Presidendiproua ette võtta.

 • Avatar

  …selle eest PEAB ta ametist tagandama. / Ei saa olla, et ühes demokraatlikus riigis lõhestab president rahvast ja ühiskonda ning üritab seaduslikult moodustatud valitsust kukutada!

 • Avatar

  Mismoodi saab Kadrioru roolijoodik pidevalt sisepoliitikasse sekkuda? See ei ole ju Põhiseadusega kooskõlas, tal ei ole selleks volitusi.

  • Avatar

   Ja veel üks küsimus, üsna õigustatud. Miks valitsus ja Riigikogu mitte midagi ei tee olukorras kus üks pukkipandud ametnik ilmselgelt ületab oma võimupiire? Kõigepealt õiguslik analüüs ja siis alustada tagandamisprotsessi. Kui selline kaabakas jäetakse segamatult pukki, siis näeb valitsuse ja Riigikogu tegevus välja nagu tavalise “kontrollitud opositsiooni” oma – “me tahtsime parimat aga näe Force Majeure käis meist üle kuna me oleme kari kloune kes tegelikult võimu ei oma”.

   • Avatar
    Almar Glustsenko

    Ma juba alates 7.10.2016 ootan, et Riigikogu, Valimiskomisjon, Riigikohus ja 6iguskantsler seda viimast lauset avalikult esitaksid, peale seda kui ma selle tadi ametliku mittekvalifitseerumise p6hjenduse Valimiskomisjonile esitasin. Ja suuremate riikide Eesti saadikud v6iksid seda omades keeltes ka kaasa laulda, v6i mis (vt: petitsioon.ee/astutagasikk , pikad kommid)?

 • Avatar
  Toivo Mäeste

  Tinglikus kõneviisis ei pane kedagi tagasi astuma. Tuleb kohe algatada pikk ja keeruline tagandamisprotsess, liikudes edasi samm sammu haaval.

 • Avatar

  Lõpuks ometi öeldakse üks selge ja kõva sõna selle presidendimängija kohta: seaduserikkuja, võimu kuritarvitaja.
  See euroametnik, sotsreformi poliitik tuleb maha võtta!

 • Avatar
  Eesti vabaks

  Kersti ” Eesti peab tulevikus jätkama mitmevärvilisena” Kaljulaid jätab põhimõtteliselt välja kuulutamata kõik valitsuserakondade genereeritud ja parlamendis vastuvõetud seadused, kuna see memm esindab presidendina eranditult opositsiooni. Ammu on aeg küps selle sotsiaalse konstruktiooni suusale panemiseks!

  • Avatar
   Almar Glustsenko

   Pole paha 🙂

   Kui 19.07.2020 vma Kadriorgu teda tagandama tulete, siis V 6 T K E I G A U K S 1 S U U S K K A A S A.

 • Avatar

  no tõesti ajab iiveldama see isehakanu ja endine roolijoodik. no ei saa see vaene Eesti endale tõelist presidenti peale ühe, kelleks oli ja on Arnold Rüütel

 • Avatar

  Kui keegi arvab teisiti kui kaabud on see kohe paha, paha… Häbi teile!

 • Avatar
  Allan Kiipli

  President ja tema jüngrid on ju need kes kaunistavad prohvetite hauasambaid aina korrutades rahvale et kes nende eest surid. Kui puutub õiguskaitset, siis nad haihtuvad.

 • Avatar

  Põhiseaduslikke õigusi rikutakse tegelikult igal sammul ja kõikvõimalike instantside poolt.
  Asi on juba nii hull, et kodanikku, kes nõuab temale tema põhiseaduslike õiguste tagamist- seda peetakse peastpõrunuks.

 • Avatar
  vanaema maalt

  Üsna selge, et see inimene on poliitpropagandist, kes kasutab tööriistana kohtut, eeldades nende lojaalsust presidendile. Ja seda nad ka on, olles reformiaegselt paika sätitud. Seda õudusunenägu kõrvaltvaadates, tundub Kadriorg küll Putini ehe koopia. Teen, mis tahan, pööran Põhiseaduse oma mängukanniks, rahva heaolu teda üldse ei huvita.Häbiväärne käitumine valitsuse ja Riigikogu suhtes on andestamatu, astugu tagasi viivitamatult!

 • Avatar

  Kui palju hääli on vaja “kooseluseaduse” õigustühiseks kuulutamiseks?
  Kui palju presidendile umbusalduse avaldamiseks?

 • Avatar

  Nõme muidugi, aga olen raudpoltkindel, et samasooliste kooseluseadus ei rakendu Eestis aegade lõpuni. Ja varsti ei ole meie põhiseaduses enam sellist võimalustki, et sellise perverssusega tegelda saaks.Nii et, prouake – kutsu mõistus koju!

 • Avatar

  Kuule Helme ütle kes sulle üldse meeldib kõik on pahad, kui sulle see valitsus ei meeldi mine minema

 • Avatar
  Kiviräha Mari-Andrus

  Kui K.Päts oli kellegi ajaloolase sõnutsi saanud Moskoviitide käest kuskil 4000$ kuus,siis see oli väga paha.Kaljulaiule makstav summa võõrriikidest ulatus 12 000€-ni.Imelik,et see ei ole üldsegi “no bad”.Kas ei teki kahtlust,et meie nn.”must hobune presidendiks” saanu töötab selle “muusika” järgi,kes selle kõik kinni maksab?

 • Avatar

  unustasin panna viite 3 ja 1/2 😉 aasta tagusele, lausa prohvetliklule artiklile: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/mart-helme-eestis-tuleb-luua-presidendi-tagandamise-protseduur/
  PS. viimane näide mittekallutatud meediast. Hommikul delfis olnud uudis, et president ei kuulutanud välja välisteenistuse muutmise seadust, oli pealelõunaks nii kadunud, et leitsin vaid lehitseja ajaloost. Seederi, Reinsalu kommentaare ei avaldatudki, sest kõik olid kaljulaidi suhtes negatiivsed. Paar tundi hiljem kadus see päeva kmim teema ka postimehe esiküljelt. Nii on.

 • Avatar

  Kuritarvitab, peaks tagandama ja ongi kuritegelik ja Eestit kahjustav ja lõhestav. Aga kahjuks olete võimetud teda tagandamast ja selline tegelinski, kes pole rahva poolt valitud jätkab südamerahuga nihverdamist ja me oleme kõik sunnitud lolli näoga seda pealt vaatama.

  • Avatar
   Almar Glustsenko

   Poliitilised v66ragendid on k6ik seda sunnitud lolli naoga pealt vaatama, kui just nende etteaste ei ole (nagu Tarandil ja muudel Sildami, Kersna vms poliitlavastuse nukkudel). Meie oleme tarmukad ja hakkame tegutsema koostoos, mitte endi kogukondlaste uhiste rahvuspuudluste vahele ilmtingimata erakonnapiire t6mmates v6i p6him6tteliselt erakonda mittepurgivaid ugriravuslastest vabadikke marginaalideks nimetades, eks (vaata ulaltpoolt).

 • Avatar

  asi lihtne, kui us&a ja jewropi konnade vaiksel tulel keetmine on ikka v.hästi toiminud, täielik zombirahvas, kui vaadata-kuulata blm …, siis endise sotsleeriga on NWO-l probleeme. Konnakesed hüppavad veel kell 23.15 katlast välja, sellest ka see hüsteeriline kiirustamine alates rändekooselust ja homopaktist.
  Peenemas keeles on see Overtoni aken ehk siis ajaauk, mil on võimalik reaalsust muuta nii, et tagasi pöörata oleks pea võimatu, sest vbndn, nii ju on, see on uus tegelikkus. Ja nn. Läänes see juba on, seda Läänt, mida me NL ajal igatsesime, pole enam. Overtoni akent on kesikud kasutanud x korda … 2 näidet, tasuta talina
  transport ja üleriigiline tasuta bussisõit. Keegi ei julge seda ära muuta 🙁 ENSV-s pidid ka lapsed linnatraspordis pileti ostma, aga näed, kohuke hoolib rohkem.

 • Avatar

  Tagandamine tuleks kiiremas korras ette võtta. Tal pole meie rahvast sooja ega külma.

 • Avatar
  1924 detsember

  Kadriorus istuv menševik saboteerib lihtlabaselt EV toimimist ületades süstemaatiliselt oma võimu piire. Kui selline isend istuks mõnes muus struktuuris, siis väga kaua ta seal istuda ei saaks, sest tegemist on minu arvates riigivastase tegevusega. Õigusnõunik tal puudub, kuid seltsimees “teab”, et seaduseelnõud on vastuolus EV Põhiseadusega… Tema,teate, tõlgendab EV Põhiseadust vastavalt oma ideoloogilistele arusaamadele.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused