Martin Helme: möll käib tegelikult selle ümber, et mitte võimaldada rahval oma arvamust avaldada

Arvamus,
- Updated
“Parandusettepanek”

“Riigikogu reformierakonna fraktsioon on asunud silmagi pilgutamata avalikkusele valetama, nagu ei oleks nad saanud tehnilistel põhjustel osaleda põhiseaduskomisjoni istungil. See, et Reformierakonda ei huvita, mida rahvas arvab, on nende firmamärk. See, et nad süüdimatult kõigile näkku valetavad on samuti nende firmamärk. Õigupoolest kogu see möll riigikogus ju selle ümber käibki, et mitte lubada rahval oma arvamust avaldada ja paralüseerida mandaadiga valitsusel riiki valitseda, kirjutab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

“Lugesin Kaja Kallase selgitusi selle kohta, miks tahavad tema fraktsiooni liikmed Eesti astumist Venemaa koosseisu. Lugesin Ants Laaneotsa laiamist selle kohta, kuidas teda üldse ei huvita, mis teised arvavad tema ettepanekutest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minu hinnangul ei saa aktsepteerida, et Reformierakond oma riigivaenulike ja põhiseadusvastaste ettepanekute eest mingit vastutust ei kanna. Kui erakonna esimees ja fraktsioon neid ettepanekuid ühemõtteliselt hukka ei mõista ning ei tee selget ja avalikku ettepanekut neil saadikutel riigikogust lahkuda, siis on nad võtnud need ettepanekud omaks ja sisuliselt heaks kiitnud. Mitte mingi vingerdamine, jutt nalja tegemisest, näpukatest, siin ei aita.

Täpselt sama ootan ma ka Kersti Kaljulaidi poolt. Loodan, et järgmisel nädalal toimuval vaibale kutsumisel keskendutakse Kaljulaidi ja Kallase vestluses sellele, kuidas Eesti julgeolekut mitte ohustada.
Igal ühiskonnas on mingid asjad, mis on kõigi jaoks pühad. Püha asja üle ei tehta nalja, ei ilguta, ei kaubelda peenrahaks. Kui meie polariseerunud ja üles ärritunud ühiskonnas üldse on mingi ühine püha asi, siis peaks see olema Eesti riik, Eesti iseseisvus. Selle pühaduseteotuse osas peab kõigil olema nulltolerants.

Minu hinnangul peaks prokuratuur algatama Reformierakonna saadikute suhtes kriminaalasja ja minu hinnangul tuleb neilt saadikutelt selle menetluse ajaks igal juhul võtta ära ka saadikupuutumatust. Mindud on üle igasuguse piiri!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused