Martin Helme: MTÜ Eesti Pagulasabi tegevus näitab, et valmistutakse immigratsioonilaineks

Arvamus,
- Updated

MTÜ Eesti Pagulasabi kuulutas välja konkursi, leidmaks uusi vabatahtlikke pagulaste tugiisikuid Kesk- ja Lõuna-Eesti maakondadesse.

MTÜ Eesti Pagulasabi kuulutas välja konkursi, leidmaks uusi vabatahtlikke pagulaste tugiisikuid Kesk- ja Lõuna-Eesti maakondadesse ehk Tartu-, Jõgeva-, Järva-, Viljandi-, Põlva-, Võru- ja Valgamaale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson ütles BNS-ile, et oktoobri lõpus alustava koolitusgrupi suuruseks on kavandatud kuni 20 inimest ning osalema on oodatud eeskätt Kesk- ja Lõuna-Eestis elavad inimesed. “[Piirkonna] geograafiline kaetus on meie jaoks seekord oluline. Oleks hea, kui kandidaadid jaguneksid maakonniti ühtlaselt,” sõnas Janson.

Janson lisas, et kui sobivaid kandidaate koguneb rohkem, võib MTÜ korraldada ka teise koolituse. Ta tõi näiteks, et jaanuaris läbi viidud koolitustele kogunes sadakond kandidaati ehk üle kahe inimese kohale. Janson märkis, et kuigi tugiisikute teenus ei tee vahet, kas tegemist on niinimetatud kvoodipagulasega või omal käel Eestisse jõudnud inimesega, on seekordne koolitus seotud eeskätt kvoodipagulaste saabumisega.

Lisaks Kesk- või Lõuna-Eestis elamisele on kandideerimisel eelduseks ka tahe aidata Eestisse jõudnud rahvusvahelise kaitse saajaid ning panustada vähemalt viis tundi nädalas tugiisikutöösse. Ka eeldatakse kandidaadilt mõne levinud võõrkeele, nagu näiteks inglise, vene, prantsuse või araabia keele oskust ning kasuks tuleb ka varasem kokkupuude sotsiaaltöö või sihtgrupiga.

Tugiisiku ülesandeks on aidata ja nõustada Eestis rahvusvahelise kaitse saanud isikuid, näiteks aidates neil orienteeruda Eesti riigisüsteemis, suhelda ametiasutustega, leida lasteaia-, kooli- või töökoht ning tutvustada siinset eluolu.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme ütles uudist kommenteerides, et nüüd on väga hästi näha, kuhu meie maksuraha läheb. “Antud asutus (MTÜ Eesti Pagulasabi) ei ole ju mitte tavapärane heategevusorganisatsioon, vaid välisorganisatsioonide rahadel ülalpeetav valitsuse poliitika elluviija. Asjaolu, et inimesi palgatakse üle terve Eesti näitab ka seda, et valitsus näeb ette pikaks ajaks olukorda, kus riiki tuuakse palju immigrante, keda hakatakse siis üle terve riigi laiali paigutama. Kõike ikka meie maksuraha eest! Selle asemel võiks parem kümneid tuhandeid kodumaalt lahkunuid eestlasi siia tagasi meelitada”

 BNS – UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused