Mauri Peltokangas: Saja-aastane Soome, raske juhtum

Arvamus,
- Updated

Olin ise Helsingis kohal kui aasta vahetus ja mis seal ikka – pidu oli vägev, pommid paukusid ja rock mürtsus, peeti kõnesid ja imestati toimuva üle.

Tundsin väheke puudust väikestest asjadest, sest eesmärk oli ju tähistada juubeliaasta starti. Näiteks sellisest väikesest asjast nagu hümnist – Meie maa/Maamme. Korraldaja ei pidanud seda aktuaalseks, loodetavasti ehk järgmise 100 aasta pärast peab? Aga mida siis Soome teeb? Teeme kiirläbilõike.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saja-aastane Soome maksab miljardi aastas selleks, et teised saaksid käskida, mida me omal maal võime teha. Saja-aastane Soome maksab sadu miljoneid eurosid teiste maade abistamiseks. Saja-aastane Soome ei valva oma piire, üksnes idapiiri. Saja-aastane Soome ei tohi valvata oma läänepiiri. Selles asjas võtavad otsuse vastu teised, mitte soomlased. Saja-aastases Soomes elab jõudsalt totaalne „armsa venna“ süsteem (võimumeeste korrumpeerunud ringkaitse ja käendus), sellest on erinevaid arusaamu. Toon ühe näite, mille puhul tärkab kahtlus. Näiteks eelmisel aastal maksis saja-aastane Soome kaks miljardit selle eest, et anonüümset/illegaalset immigratsiooni jõhkralt finantseerivad ettevõtted said kätte selle, mida tahtsid. Samal ajal kärpis saja-aastane Soome kaks miljardit põliselanike heaolu arvelt. Nendes firmades istuvad poliitikud, poliitikute sugulased ja rahad lähevadki sinna.

Saja-aastane Soome maksab kummalisi toetusi. Eelmisel aastal maksti umbes neli miljardit tuuleenergia dotatsioone, et välismaised pangad ja investeerijad tunneksid end hästi. Samal ajal kärpis saja-aastane Soome põliselanike heaolu arvelt, et välismaised pangad ja investeerijad tunneksid end hästi.

Saja-aastane Soome on eriline koht – me anname välismaiste firmade käsutusse meie territooriumi praktiliselt tasuta. Kas saja aasta jooksul ei ole meie parlamenti sattunud ühtegi ärimeest, kes oleks ära mõistnud, et võiksime teha sellise seaduse, et välismaised firmad maksaksid midagi selle eest kui nad Soome loodusvaradelt kasu lõikavad.

Saja-aastane Soome müüb riigiomandit võileivahinnaga, on müünud kaua. Ega enam eriti midagi järgi ei olegi. Soome on nii tore maa, et meil on miljon alla vaesuspiiri elavat inimest. Saja-aastane Soome kannab nende eest nii head hoolt, et laseb näiteks välismaistel inkassofirmadel neilt, majanduslikes raskustes olevatelt inimestelt, nõuda sisse 700 %seid intresse.

Jah, saja-aastane Soome laseb sellel sündida. Saja-aastane Soome laskis reumahaigla kinni panna, sest ei leidunud kahte miljonit. Ja saja-aastases Soomes ehitati, XXXX  lastehaigla korjandusrahadega. Saja-aastane Soome vaatab, kuidas põlissoomlane seisab tasuta toidu järjekorras. Saja-aastane Soome keelab Veijol elada paadi all, ent ei anna talle sotsiaalkorterit, kus samal ajal elab kahtlaselt immigreerunu Ahmed, kes sööb viis sooja toidukorda päevas.

Saja-aastane Soome sunnib õpilased võlgadesse. Selline on tõde. Saja-aastane Soome tähistab maa juubelit Aafrika-bussiga ja multikultuuriga. Saja-aastane Soome võtab sinult ja minult ära sõnavabaduse. Millal tuleb see päev kui saja-aastane Soome ei tee ettepanekut susata iga soomlase tuharasse mikrokiipi ning poliitikud ja pankurid ei teeniks inimeste pealt veel rohkem kui praegu?

Saja-aastane Soome on lobistide ja poliitikaga end elatavate kahjurite maa. Puudu on veel kassimaks, aga muidu paistab, et maa on valmis saanud. Mis sa arvad, kas me oleme sellega rahul ? See on igaühele mõtlemiskoht. Saja-aastases Soomes läheb see vend nüüd halgu ahju heitma. Saja-aastane Soome annab mulle praegusel hetkel 21,6 kraadi külma. On nii külm, et ilma haluta ahjus ei ole jorisemine võimalik ja hakkama ei saa. Siit liigume aga edasi ja soovime head jätku kogu Soomele!

(tõlkinud Roland Tõnisson) – arvamus, mis postitatud videona, on Soome sotsiaalmeedias kogunud üle 600 000 vaatamise

FOTO: Scanpix

One commentOn Mauri Peltokangas: Saja-aastane Soome, raske juhtum

  • Avatar

    Tahtmatult tekib võrdlusmoment Eestiga. Leia mõned erinevused.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused