Milles vilgutav president eksis ja mida ta võinuks selle asemel teha

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Telefon on peamiselt tarbeese, aga sellega saab vajadusel ka presidendile vilgutada. Pilt on illustratiivne.

Kaido Kallikorm kommenteerib sotsiaalmeedias presidendi vilgutamisalgatust:

“Tegemist on erakordselt ebatarga üleskutsega, sest:

1. Tulede vilgutamine ei anna kuidagi sõnumit hoolimisest.

2. Kui e-riigi esinaise ainus sõnum digiriigi tugevusele on telefoniga lehvitamine, siis pole tegemist digiriigiga ja Kersti on ajanud täielikku jama väites, et Eesti seda on.

3. Olukorras, kus tuleb mõelda, tegutseda ning keskenduda kriisiolukorrale vastavalt, lahendades reaalseid probleeme, on aknal lehvitamine kõikvõimalike ressursside raiskamine.

4. Kui kuskil aknal on keegi, kel on reaalselt väga abi vaja ja püüab sellest viimases hädas tulukesega vehkides märku anda, siis nüüd ja tulevikus sellist märguannet ignoreeritakse, sest “keegi tahab ju lihtsalt hoolida” (sama rumal oleks üleskutse, et kõik laevaomanikud laseksid üheaegselt punaseid rakette – et tunnustada veeteede ameti tublisid töötajaid).

Mida president võiks teha:

1. Kutsuda üles e-talgutele – et nii noored, kui vanemadki kaardistaksid võimalikke kriisiga toimetuleku probleeme ning pakuks lahendusi.

2. Kutsuda üles alustama taas tsiviilkaitseõppustega (vähemalt oskaksid õpilased ise endale vatimarlimaski õmmelda või seda buffsalli vastavalt voltida).

3. Nõuda üleriikliku toimetulekuäpi loomist (sarnane asi on nt austraalia sõjaveteranidel), kus oleks võimalik määrata “minuinimeste grupp” ja ekraanile tekib kord päevas neli nuppu – roheline, kollane, punane ja must. Kui vajutad rohelist, siis saavad kõik ülejäänud grupi liikmed teada, et sinuga on ok. Mustale vajutades tuleb aga grupil koheselt reageerida ja appi tulla.

4. Nõuda, et Eestis oleks piisav kriisiaja internetiressurss (tasuta, mõistliku kiirusega, juhul, kui kriisiolukord näeb ette koduspüsimise).

Allikas: sotsiaalmeedia

Kommentaarid

3 commentsOn Milles vilgutav president eksis ja mida ta võinuks selle asemel teha

 • Avatar

  Ma ei saa ainult hästi aru, miks president peaks seda ja teist nõudma. Miks Helmed ei või nõuda, et nii noored, kui ka vanemad kaardistaksid kriisiga toimetuleku plaane ja pakuksid lahendusi, kutsuda üles alustama tsiviilkaitseõppusi, nõuda üleriikliku toimetulekuäpi loomist ja nõuda piisavat kriisiaja internetiressurssi. Õigemini, miks Helmed ei või lihtsalt öelda internetipakkujatele, et meil on eriolukord, olgu olla tasuta internet?

  Aga kui president midagi sellist nõuaks või üles kutsuks, siis oleksid need ju kohe väga halvad ideed?

 • Avatar
  tarkuse etalon

  Jah, kui nüüd merehädaline tulega vilgutab või raketi õhku laseb, hoolib ta mitte hädas olijatest, mitte ei vaja ise abi.Midagi rumalamat annab välja mõelda, sedagi ajejendatult muust maailmast nähtu põhjal. Kes laulavad , kes tantsivad rõdudel, meie lehvitame elule, keda viirus ähvardab mahajätta. Mida järgmiseks, nutame kooris, ehk aitab.

 • Avatar

  Mark Twain ütles kunagi kuldsed sõnad: “Parem vaikida ja näida rumalana, kui avada suu ning kõrvaldada viimanegi kahtlus”. Igati kohased sõnad ka tänapäeval. Eesti kõrgeim ametnik ei peaks tõesti sellseid, pehmelt öeldes imelikke soovitusi jagama.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused