Milles vilgutav president eksis ja mida ta võinuks selle asemel teha

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Telefon on peamiselt tarbeese, aga sellega saab vajadusel ka presidendile vilgutada. Pilt on illustratiivne.

Kaido Kallikorm kommenteerib sotsiaalmeedias presidendi vilgutamisalgatust:

“Tegemist on erakordselt ebatarga üleskutsega, sest:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. Tulede vilgutamine ei anna kuidagi sõnumit hoolimisest.

2. Kui e-riigi esinaise ainus sõnum digiriigi tugevusele on telefoniga lehvitamine, siis pole tegemist digiriigiga ja Kersti on ajanud täielikku jama väites, et Eesti seda on.

3. Olukorras, kus tuleb mõelda, tegutseda ning keskenduda kriisiolukorrale vastavalt, lahendades reaalseid probleeme, on aknal lehvitamine kõikvõimalike ressursside raiskamine.

4. Kui kuskil aknal on keegi, kel on reaalselt väga abi vaja ja püüab sellest viimases hädas tulukesega vehkides märku anda, siis nüüd ja tulevikus sellist märguannet ignoreeritakse, sest “keegi tahab ju lihtsalt hoolida” (sama rumal oleks üleskutse, et kõik laevaomanikud laseksid üheaegselt punaseid rakette – et tunnustada veeteede ameti tublisid töötajaid).

Mida president võiks teha:

1. Kutsuda üles e-talgutele – et nii noored, kui vanemadki kaardistaksid võimalikke kriisiga toimetuleku probleeme ning pakuks lahendusi.

2. Kutsuda üles alustama taas tsiviilkaitseõppustega (vähemalt oskaksid õpilased ise endale vatimarlimaski õmmelda või seda buffsalli vastavalt voltida).

3. Nõuda üleriikliku toimetulekuäpi loomist (sarnane asi on nt austraalia sõjaveteranidel), kus oleks võimalik määrata “minuinimeste grupp” ja ekraanile tekib kord päevas neli nuppu – roheline, kollane, punane ja must. Kui vajutad rohelist, siis saavad kõik ülejäänud grupi liikmed teada, et sinuga on ok. Mustale vajutades tuleb aga grupil koheselt reageerida ja appi tulla.

4. Nõuda, et Eestis oleks piisav kriisiaja internetiressurss (tasuta, mõistliku kiirusega, juhul, kui kriisiolukord näeb ette koduspüsimise).

Allikas: sotsiaalmeedia

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused