Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Millest on tingitud usalduse langus Euroopa Liidu vastu?

13.03.2023
Usaldus EL-i vastu on langenud.
© UU

Eurosaadik Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias: “Eurobaromeeter on teinud värske uuringu, millest nähtub, et usaldus Euroopa Liidu vastu on kukkunud 66% peale (enne oli 76%) ja usaldus Euroopa Parlamendi vastu on kukkunud 52% peale (usaldus Riigikogu vastu 31%). Huvitav tõesti, et miks see küll nii on (rohepööre, koroonahullus, suutmatus välispiire kinni panna…).

Kommenteerib ühiskonnateadlane Peeter Espak: “Jaak Madison esitas just küsimuse, et millest võiks tuleneda värske Eurobaromeetri uuringus toetuse langus Euroopa Liidu vastu 76% pealt 66% peale. Kõik küsitlustulemused, mis oleme saanud Ühiskonnauuringute Instituudiga, on varasemalt pigem näidanud samuti stabiilset 3/4 toetust ELile.

Pakun ise, et peamiseks põhjuseks on eelkõige EL osade suurriikide ning eriti Saksamaa ja Prantsusmaa kahemõtteline ja vahel ka selgelt arusaamatult leebe käitumine Venemaa suunal. Eriti võiks aga suurt kukkumist siduda ka sellega, et Saksamaa oli ju see, kes tekitas ülemaailmse tormi kogu maailma meedias sellega, et ei lubanud alguses Eestil saata Ukrainale haubitsaid.

Ehk kas pole jõnkslev langus ülekõige seotud sellega, et eestlane ei pea Euroopa Liitu enam “tugevaks” turvagarantiiks Venemaa vastu, nagu see enne selgelt oli? Kõik muud Madisoni poolt loetletud põhjused kindlasti on taustal, aga olen suht veendunud, et “turvalisus” on ikkagi esmajärguline põhjus. Peab asja uurima!”