Minister Mölder kaitseb minister Kiike, tänane olukord aga on paraku just tolle nägu

Arvamus,
- Updated
©UU
Tanel Kiik ja Jaak Aab

Keskerakondlasest keskkonnaminister Tõnis Mölder on Postimehe veergudel kaitsnud kolleeg Tanel Kiike, kuid võrrelnud teda seejuures Helmedega väga mehhaaniliselt ja läinud kiidusõnadega rappa.

Minister Mölderil tuleks nüüd lugeda selles samas Postimehes ilmunud lugu Rait Piir: hambutu valitsuse hingele jäävad kümned surmad, milles on kirjas: valitsus loodab liialt palju inimeste käitumise peale, rangete piirangute korral kukuks valitsuse populaarsus ja teadlaste nõu võetakse kuulda ainult moepärast.

Varasemas loos aga viitab Mölder Kiigele antud tunnustustele ja tema usaldusväärsusreitingule Kantar Emori uuringus, kuid jätab arvestamata ühe asja – just tänu kahes valitsuses koroonaministriks olnud Tanel Kiigele on Eesti sellises olukorras, nagu riik just praegu on. Tunnustused tunnustusteks, aga äärmiselt pingeline seis koroonarindel on just Kiige nägu.

Erinevate organisatsioonide kiidusõnad töö- ja terviseministrile näitavad pigem, et Kiik on oma ministeeriumis kantslerite suunata ega julge ise suuri otsuseid teha – pandeemias tuleb teha väga ebapopulaarseid otsuseid ja kui ühiskond ise on toimuva pärast pahane, aga koroonat juhtiv minister populaarne, siis näitab see, et Kiik tegutseb meeldimise, mitte vajaduse põhiselt. Nagu kogu Kaja Kallase valitsus. Nõrgaks teeb ministri see, kui ta lohiseb teiste sabas, mitte ei ole tegudega eesotsas.

“Samas tabelis kajastub ka Martin Helme nimi, kuid selleks tuleb pilk suunata 18. reale. /…/ Kas keegi on kuulnud, et rahandusministri ametit pidanud Martin Helme oleks pälvinud asjaomaste organisatsioonide tunnustuse? Enesekiitus ei lähe arvesse,” väidab Mölder.

Minister ei taha mõistagi rääkida sellest, kuidas meedia (ja ka kunagine partner Keskerakond) on EKRE-t kogu aeg demoniseerinud ja sellega on loodud olukord, kus rahvuskonservatiivid on populaarsed just väga tugevas rahvusluse leeris, mujal aga vaadatakse neile kui põikpäiselt oma põhimõtetele alati truuks jäävale poliitilisele jõule (mida KE pole) – seetõttu pole nende populaarsus hetkeks massidest kõrgelt läbi käiv, vaid väiksem, aga kindel.

Mart ja Martin Helme tegevust ministritena on samuti meedias kogu aeg negatiivses võtmes kujutatud, kuigi pärast valitsuse lahkumist tunnistasid mõnedki väljaanded, et EKRE tõi valitsemisse teise stiili ja eriti tugev oli Martin Helme, kes tihtipeale kogu valitsuse tegemisi suunas. Kahjuks pole meedia nende tegelikku tööd kunagi rahvani viinud, piirdutud on negatiivse kõmu levitamisega, ja sellest ka uuringunumbrid.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused