Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis tõbi on tabanud meie arste? 

02.11.2021
Koroonahaiged hospidalis. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

“Avan ERR portaali ja ennäe, ühe suurhaigla vanemarst annab meile lootust, et varsti on uus ravim koroonahaiguse vastu olemas. Paraku tuleb järgnev jutt kuidagi tuttav ette.

Ravimifirma Merck katsetab eksperimentaalset ravimit molnupiraviir, teated alternatiivsete ravimite kohta on müüt. Eriti suur müüt on ivermektiin, kuna see on “üks ravim mida inimestel ja loomadel kasutatakse, aga parasiitide ravimiseks, mitte koroonaviiruse vastu”.

Ühesõnaga, juba kümnetes esitustes kuuludud stamptekst, mis oma monotoonsuses meenutab võrkturundusfirma müügijuttu. Sama teksti on korranud mitmed meditsiiniametnikud, sama juttu kirjutavad ajakirjanikud ja kordavad osad poliitikud. Mitte lihtsalt sama juttu, vaid sõna-sõnalt sama müügiskripti. Ainus ravim, müüdid, ussirohi.

Teiste puhul eeldaks, et udu ajamine on nende põhitöö, aga arstid? Kuidagi kummaline tundub, et ühe ravimifirma eksperimentaalset tabletti teavad-tunnevad kõik, kuid mahukat informatsiooni alternatiivsete ravimeetodite kohta silm ei seleta, teadvus ei tunnista. Kas ehk nõidus on nägemismeelega kurja vempu visanud, tundmatu meelehaigus lugemisvõimet kärpinud?

Millega seletada kognitiivset dissonantsi, mis meie arstkonda laastab? Meile meeldib hirmsasti kelkida Eesti innovatiivsusega. Küll oleme maailmas esirinnas geeniinfo kogumisega, küll idufirmade istutamisega. Nüüd, kui võiksime maailmas ajalugu teha pandeemia vastu uute ravimeetodite otsimisega, on ootamatult sein ees. Mitte vähematki aktiivust. Ainult ravimitööstuse reklaamtekstide deklameerimine ja rahapakkide riita ladumine, et 40 kordse juurdehindlusega uudseravimit kokku ostma hakata.

Indias suudetakse, Ladina-Ameerikas suudetakse, mujal maailmas suudetakse, aga innovatsiooni lipulaev Eesti kerkib vaid nakkuse edetabelis ja üritab rahvast mittetoimiva vaktsiiniga küllastada. Mis meiega lahti on?

Nõidusevabade inimeste jaoks on küllalt infoportaale, kust leida viiteid uuringutele ning reaalse elu näidetele. Lootustandvaid tulemusi on saavutatud mitte ainult ivermektiini, vaid mitmete tuntud ravimite, toidulisandite ning vitamiinide kombinatsioonidega. Enamus neist on vabalt saadavad ning odavad.

Viiruse taltsutamiseks on vaja tahet ja pealehakkamist, aga seda tuleb otsida ilmselt mujalt, kui ravimifirmade müügimeesteks taandunud arstide hulgast.

Loomulikult on vale öelda, et võtame suvalisest portaalist info ja hakkame selle järgi ravima. Kättesaadavad andmed peaks andma teadmised ja suuna, mida uurida. Kõike on võimalik testida, katsetada ja kohandada.

Teiste maade kogemused on õppimiseks, mitte selleks, et deklareerida – kui ma keeldun midagi nägemast, siis seda pole olemas. Eriti olukorras, kus kiire tegutsemine on hädavajalik ja selgeks on saanud, et senised meetodid ei tööta.”

Karl Olaf Rääk, kolumnist

Arst: lootus koroonaviiruse ravimiks lähiajal on olemas https://www.err.ee/1608388958/arst-lootus-koroonaviiruse-ravimiks-lahiajal-on-olemas

MERCK Sells Federally Financed COVID Pill To U.S. For 40 Times What It Costs To Make https://tissuepathology.com/2021/10/08/merck-sells-federally-financed-covid-pill-to-u-s-for-40-times-what-it-costs-to-make/

Ivermektiin – olematuks vaikitud tõhus COVID-19 ravim, mis muudaks vaktsineerimise küsitavaks https://makroskoop.ee/ivermektiin-olematuks-vaikitud-tohus-covid-19-ravim-mis-muudaks-vaktsineerimise-kusitavaks/

Ivermektiin on liiga odav ja tõhus, et lubatud olla https://uueduudised.ee/arvamus/ivermektiin-on-liiga-odav-ja-tohus-et-lubatud-olla/

COVID-19 early treatment: real-time analysis of 1,100 studies https://c19early.com/ Front Line COVID-19 Critical Care Alliance Prevention & Treatment Protocols for COVID-19 https://covid19criticalcare.com/

Ivermectin obliterates 97 percent of Delhi cases https://www.thedesertreview.com/news/national/ivermectin-obliterates-97-percent-of-delhi-cases/article_6a3be6b2-c31f-11eb-836d-2722d2325a08.html