Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis toimub Lauri Läänemetsa peas?

31.08.2023
Kajakim Kimkajan

Tänasel EV valitsuse pressikonverentsil osalesid peaminister Kaja Kallas (RE), rahandusminister Mart Võrklaev (RE) siseminister Lauri Läänemets (SDE) ning majandus- ja IT-minister Tiit Riisalo (Eesti 200).

Ega rahvas suurt targemaks ei saanudki. Etteaste põhieesmärk oli näidata, et tänu e-hääletusele võimule saanud vägivaldne ebademokraatlik valitsus on ikka koos. Nagu „Koos“, nagu Peterson ja Ivanov, nagu saunaviha märg leht ja p.

Erilise avaldusega paistis silma siseminister Lauri Läänemets, kes vastas ametnike palkade kärpimise võimalikkust puudutanud küsimusele.

„Ma arvan, et ei ole õige, et tulevikus saab peaminister sama palju palka kui Kalle Grünthal. See ei ole kuidagi eeskujuks,“ lausus sots Läänemets.

Toosama Läänemets, kes tema poolt vene meediale öeldud sõnade kohaselt päästis venelased läbipeksmisest eestlastest Isamaa jõukude poolt ja päästis Narva linna lõhkeainetega eestlastest terroristide käest.

Pärast toda tanki-aegset avaldust ei tohiks selline inimene üldse poliitikast osa võtta, aga näete – ikka veel siseminister. Isegi taiga poeg Šoigu näeb välja suurema intellektuaalina.

Mis puutub tänasesse avaldusse, siis see on poolik. Härra Grünthali nime Läänemets mainib, peaministri oma aga mitte. Praegune peaminister on meil ikkagi Kaja Kallas, loodetavasti mitte enam kauaks.

Aga miks peaks valelik huulteliigutaja Kaja Kallas üldse kunagi veel peaministri palka saama? Tema pereäri varustas ju Venemaa sõjatööstust lehtmetallidega, mille abil tapeti ukrainlasi. Võib-olla tuhandeid. Kümneid tuhandeid. Kas selle pere liikmed mõrvatud lapsi unes ei näegi?

Mis õigusega võrdleb Läänemets sellise tegelasega Kalle Grünthalit, kes ei toetanud Venemaa relvatööstust, vaid hoopis vastupidi, on otsinud ja kahjutuks teinud eesti metsades leiduvaid vene mürske ja miine? Mis õigusega võrdleb see sots härra Grünthalit, kes ei ole luiskaja, Kaja Kallase suguse patoloogilise valetajaga?

Koalitsioon räuskab ikka täiega: küll nimetab opositsiooni klounideks, küll Hitleriks, küll šaakaliteks, küll agressiivseks Venemaaks. Nüüd aga jõudis selleni, et võrdleb Kaja Kallasega.

Rangeid sanktsioone nõudnud koalitsiooni juht annab sadu tuhandeid oma mehele, kes tarnib sõdivale Venemaale strateegilisi kaupu. Poolteist aastat vähemalt. Mille poolest erineb siin reformierakond Putinile relvastust tarnivatest Iraanist ja Põhja-Koreast?

Ja kogu koalitsioon on praegu selles kaasosaline.

Ivan Makarov