Mistahes kokkulepped Venemaaga tuleb seostada Eestist röövitu tagastamisega

Arvamus,
Eesti piiride küsimust ei saa lahendada allaheitlikult, lihtsalt oma maid ära andes. Pilt on illustratiivne.

Orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak soovitab võimalik piirilepe siduda igasuguste teemadega, millega saab Venemaalt tagasi kasvõi siit röövitud väärtused.

“Kui Eesti loobub uue piirilepingu sõlmimisel viitamisest Tartu rahule – siis Venemaalt peab saama ka miskit vastu. Mitte ainult argliku kaotaja ja allaandja naeruväärsesse ja häbistatu rolli jäämise vältimiseks, vaid ka ajaloolise õigluse taastamiseks,” kirjutab Peeter Espak sotsiaalmeedias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tal on ka konkreetsed soovitused: “Nimelt tuleb Venemaalt omakorda vastutulekuna nõuda vastavalt Tartu rahulepingule Tartu Ülikooli kunstivarade tagastamist, mis hetkel asuvad Voronežis. Enam ei mäletagi, mitu korda olen seda vajadust kõikjal ning ka eri poliitikutele seletanud. Aga igasugune võimalus selleks, et Eesti lihtsalt taganeb surve ees ilma ise mingit “võitu” saavutamata – see tuleks koheselt ja ühemõtteliselt välistada.”

Tartu Ülikooli varade mittetagastamisel aga saaks Espaki arvates Eesti alustada rahvusvahelist kampaaniat teemal “Sajandi kunstirööv”, “Venemaa barbaarne käitumine”, “100 aastat tagasi toimunud vargus”, “Nõuame oma röövitud kunsti tagasi”- teoorias võiks selleks kampaaniaks kasvõi ca CNNi teleraklaami osta.

“Tartu Ülikooli varade tagasinõudmise rahvusvahelist mainekujunduslikku potentsiaali ja mõju ei ole mu meelest ükski poliitiline partei veel Eestis suutnud ära tabada. Mitte ainult natsid ei tegelenud süstemaatilise kunstivargusega, vaid ka Venemaa!” lõpetab Peeter Espak.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused