Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Naiivsed Lääne poliitikud langevad hõlpsasti autokraatsete valitsejate ohvriks

22.11.2021
Nüüd läheb küll märki ütlus, et pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.
© Uued Uudised

Kaks Eesti tipp-poliitikut, peaminister Kaja Kallas ja Riigikogu esimees Jüri Ratas on õigustanud Saksamaa kantsleri kohusetäitja Angela Merkeli telefonijutte Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenkaga, mis näitab nende poliitilist naiivsust, sest Venemaa ja Valgevene kasutavad mistahes kontakte kohe enda huvides ära.

Nii räägib Lukašenka pärast Merkeli telefonikõnesid, et too olevat lubanud kaks tuhat migranti omale võtta, Saksamaa üritab seda infot ümber lükata.

BNS vahendab: Euroopa Liit keeldub arutama 2000 migrandi saatust, kes soovivad suunduda Valgevenest Euroopasse, ütles esmaspäeval Valgevene autokraatlik liider Aleksandr Lukašenko.

“Ma ootan Euroopa Liidu reageerimist 2000 põgeniku küsimusele,” ütles Lukašenko esmaspäeval ametnikele, lisades, et ta eeldab Euroopalt migrantide sisselubamist.

“Nad ütlesid, et (Saksa kantsleri kohusetäitja Angela) Merkel lubas mulle, et nad arutavad seda probleemi Euroopa Liidu tasemel. Kuid nad ei tee seda,” tsiteeris Lukašenko sõnu riiklik uudisteagentuur Belta.

Lukašenko märkis, et Euroopa ametnikud keelduvad igasugusest kontaktist selles küsimuses, seda hoolimata Valgevene väliministri telefonikõnedest. “Me peaksime nõudma, et sakslased nad vastu võtaks,” ütles ta.

Saksa valitsuse kõneisik Steffen Seibert ütles esmaspäeval, et Berliin tegi juba eelmisel nädalal selgeks, et see on vastuvõetamatu.

“Idee, et 2000 migrandi jaoks peaks olema humanitaarkoridor Saksamaale ei ole vastuvõetav lahendus Saksamaale ega EL-ile,” ütles ta.

Kui võtta aluseks Saksamaal populaarne loosung “Wir haben Platz!”, siis pole imestada, et Merkel võis sellise lubaduse anda, samas pole mõtet ka uskuda, et Lukašenka õigust räägib. Igal juhul on Saksamaa oma migrandilembusega ennast diktaatorite jutu osas nurka värvinud.

Eesti poliitikud aga on samasugused naiivitarid, kes usuvad, et suudavad autoritaarsete valitsejatega võrdsetena suhelda, nood aga keeravad nad kiiresti ümber sõrme. Hea näiteks on kunagine haridusminister Mailis Reps, kes pandi Venemaal mari rahva head elu kiitma. Või siis jäi Reps uskuma sealset Potjomkini küla.