Vsevolod Jürgenson: Naiste erilisus peitub ehedas naiselikkuses, soojuses ja armastuses

Arvamus,
- Updated
8. märtsil on lilledega mehed tänavapildis tavalised. (Foto: Scanpix)

“8. märtsil pühitseme naistepäeva, püha, mida ei leia riiklike tähtpäevade hulgast. Ometi on naistepäev valdava osa meeste jaoks võimalus austada naisi lihtsalt põhjusel, et nad on just sellised nagu on.

Naistepäeva on püütud kujutada mingi aegunud ja tobeda kombena, millele meie arenenud ja iseteadlikus ühiskonnas ei peaks olema kohta, ent variserlik naistepäeva mahatampimine pole kandnud vilja. Soorolle halvustava eliidi kiuste toovad 8. märtsi hommikul mehed abikaasadele, sõbrannadele, armukestele ja töökaaslastele lilli, ütlevad sõnu, mis tavaolukorras ei taha hästi üle huulte tulla, ülistavad naiselikkust, mille olemusest ju õigupoolest ükski mees lõpuni sotti ei saa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võrdõigusvolinik ja ahastavad feministid võivad naistepäeva naeruvääristada, ent ilusat tava ei suuda nad hävitada ja sellest peaks meil kõigil olema tõsine heameel. Naistepäev on üldrahvalik pidu ilma valitsusepoolse sunni ja peavoolumeedia ettekirjutusteta. Selles on rahva usk armastusse ja püsimisse, mille hoidjaks siin tusasel maal on meie naised.

Miski pole uus. Nii nagu läinud sajandi alguse revolutsioonilistel aastatel, tõusis teravalt esile naisküsimus, käivad ka tänapäeva uusliberaalid ühiskonna lõhestamiseks välja naiste väidetava diskrimineerimise. Olgu malakaks, millega vastikutele maskuliinidele äiata, palgalõhe või rollijaotus perekonnas, ikka on õiguse nõudlejatel nägu mossis ja sõrm hoiatavalt püsti. Ei ole neile sobiv traditsiooniline perekond, ei see, kui mees naisele ja lastele inimväärsema elu tagamise nimel rohkem raha teenib. Kahjuks ei adu meie naisõiguslased, et oma lõputu ebavõrdsuse lobaga alavääristavad nad naisi rohkem kui need, kelle suunas kive loobitakse.

Eestis austatakse naisi, aga mitte seepärast, et meil on naispresident ja naispeaminister. Poliitikuks, ettevõtte juhiks, arvamusliidriks, uue aja lööktööliseks võib saada võrdselt nii naine kui mees, ja nagu elu on korduvalt tõestanud, võib nii naine kui ka mees presidendi, peaministri, kõrge riigiametniku või ettevõtte juhi kohal õnnestuda või haledalt läbi kukkuda. Selles suhtes pole mõtet naistel ja meestel vahet teha. Inimese edukuse tema ametis määrab ennekõike andekus ja arenemisvõime, mitte sugu, nagu meile viimasel ajal püütakse pähe taguda.

Naiste erilisus peitub milleski muus kui karjäär, läbilöögivõime poliitikas või palganumber peale maksude mahaarvamist. Ainult naine saab tuua maailma uue elu, ainult naine mõistab kodule anda kordumatu soojuse, üksnes naine oskab kinkida armastust, mis muudab talutavaks ka kõige rangemad koroonapiirangud. Naist pole võimalik harutada lahti matemaatilisteks valemiteks, naiselikku ainukordsust ei saa kirjeldada üheülbaliste käibetõdede abil – naine jääb kaheks sugupooleks jagatud maailma tasakaalustavaks saladuseks. Just sellistena peame naisi hoidma ja armastama, rääkigu moodsad võrdõiguslikkusfanaatikud mida tahes.

8. märts teeb meid paremaks, sest naised on maailma ilusam ja mõistvam osa. Palju õnne naistepäevaks!

Vsevolod Jürgenson, Mustamäe Linnaosakogu liige

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused