Nautisite odavat elektrit? Makske nüüd kulla hinnaga!

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas rõõmustab – elektrimolekulide müük tõi Eesti Energia hiigelkasumi ja valitsus saab seda “omadele” jaotada.

Eelmisel Riigikogu istungjärgul rahvaasemike ees esinenud peaminister Kaja Kallas rõhutas korduvalt, et Eesti rahvas on aastaid nautinud odavat börsielektrit ega tohiks seetõttu viriseda. Seetõttu polegi imestada, et teisipäeval maksavad tarbijad ühel tunnil 4000 eurot ühe megavatt-tunni eest.

Veel juulis poliitilist avaldust tehes ütles Kaja Kallas: “Eestlased on pikka aega olnud börsiusku rahvas ja elektriturul börsipaketiga liitunud on pikki aastaid saanud nautida erakordselt madalaid elektrihindu. Tagantjärele tarkusega võib isegi öelda, et võib-olla on hinnad olnud liiga madalad.”

Varem ütles ta: “2016. aastast kuni 2021. aastani või isegi 2021. aasta teise pooleni Eesti kodutarbijatele toonud 40% odavamad elektrihinnad kui Euroopa Liidus keskmiselt. Siis ei olnud kuulda seda, et n-ö selle lapse peaks pesuveega välja viskama, et selles börsis on viga.”

Võib eeldada, et sellelt peaministrilt ei tulegi rahvast hoolivat poliitikat, vaid ta sunnib inimesi nii-öelda tagasi maksma kunagist “laristamist” – kõrged hinnad on tagasimakse “2016. aastast kuni 2021. aastani või isegi 2021. aasta teise pooleni” tarbitud “odava” elektri eest.

Reformierakond ja selle poliitikud jäävad Eesti rahvale valusalt meelde – fooliummütse jumaldav Andrus Ansip lubas Eesti viie rikkaima riigi hulka viia ja viiski sada tuhat eestlast masu ajal Soome rikkamat riiki otsima; Taavi Rõivas “peenhäälestas” tema poliitika üle ning Kaja Kallas paneb rahva kunagise odava elektri eest nüüd hingematvaid intresse maksma – ja ärgu virisegu, tema pensionäridest vanemad saavad ju ideaalselt hakkama.

Aga järsku ongi Kaja Kallasel õigus – viimane Norstati uuring näitab Reformierakonna toetuseks 33,9 protsenti ja ilmselt ongi need toetajad need, kes tarbisid kunagi aktiivselt odavat elektrit ning häbenevad nüüd, olles valmis maksma kosmilist hinda.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused