Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Niipea kui Kaja Kallas suu avab, saavad blondiini-anekdoodid uut lisa

16.08.2023
Kaja Kallas on kui lapsesuu.
© UU

Nõukogude ajal räägiti NLKP peasekretäri Leonid Brežnevi teadussaavutustest: ta leiutas nisusordi “Külvad Kasahstanis, lõikad Kanadas”, pani “Väikese Maa” ümber suure Maa tiirlema, üllitas raamatu “Sada toitu kraaniveest” ja nii edasi. Reformierakonna esinaine Kaja Kallas temast maha ei jää: ta leiutas elektrimolekulid, õpetas inimesi energia säästmiseks jooke lumehanges hoidma, võitles koroona vastu kahe Bangladeshi küla eeskuju arvestades, avastas, et ukrainlased pole slaavlased ning nüüd arvamusfestivalil, et eestlasi polegi olemas.

Selle peale kirjutas inimene sotsiaalmeedias, et niipea kui Kaja Kallas suu avab, lisandub kurikuulsasse blondiini-anekdootide loetelusse järjekordne “pärl”. See paneb meenutama teise reformierakondlase Jürgen Ligi sõnu kinnisest suust ilusate silmade all. Tõepoolest, kui peaminister seab oma rahanduseliiti kuuluvaid vanemaid kõigile pensionäridele eeskujuks, siis tarkusest küll rääkida ei saa.

Tegelikult Ligi tollal ka kiitis Kaja Kallast, ent “väikeste mööndustega”. Nimelt vahendas Delfi 2012. aasta novembris: “Ta on erakordselt noor ja eks ta lihtsustab. Ta on natuke see Facebooki põlvkond, kes võibolla ei taju probleeme. Mina väga hästi ei mõista põlvkonda, kes vahetult asjassepuutuvate inimeste asemel suhtleb maailmaga. Ta riputab üles asju, mis tegelikult pole ammendatud elust enesest, vaid sellestsamast atmosfäärist,” lausus Ligi ja lisas: “Tean, et tal mõtteid kindlasti oleks.”

Kaja Kallas tundub endiselt olevat “erakordselt noor”, sest kõik Ligi öeldu klapib ka 11 aastat hiljem: ta lihtsustab kõike, ei taju probleeme, inimeste asemel suhtleb maailmaga, “riputab üles asju, mis tegelikult pole ammendatud elust enesest, vaid sellestsamast atmosfäärist.” Noor naine pole 11 aastaga midagi õppinud, seda ka mitte peaministri rollis olles. Mõtteid tal ka on, üksikuid.

Ligi kirjutas veel, et Kaja Kallas “…opereeris natuke teistsuguses seltskonnas, tajus, et ta põhilised partnerid on meedias. Hinnangud olukorrale on pigem maha kirjutatud blogosfäärist kui koosolekutelt või avalikelt esinemistelt. /…/  “Uustulnukana elukogemuse piiratuse tõttu ei tajuta, kui paljud asjad on juba ära tehtud.”

Nende sõnade kohta saab taas öelda, et Kaja Kallas pole grammigi õppinud, tema hinnangud pandeemiale Bangladeshi küladele ja elektrisäästule soomlaste lumehangedele viidates näitavad, et “tarkused” leiab ta endiselt blogidest ning endiselt jääb kõvasti puudu ka elukogemusest.

Delfi lõpetas: “Kaja Kallasest saaks Ligi hinnangul väga hea Tallinna linnapea, sest seal saaks väga palju muuta ja oma sära välja näidata.”

Oma “sära” näitab Kaja Kallas praegu rahvusvahelisel areenil, kuigi juba tuhmuva tähena, kodumaal aga on osanud ta majanduse täiesti käest lasta. Kui Mihhail Kõlvarti valitsedes on Tallinn sel suvel kokku koondatud remontide tõttu raskesti läbitav, siis Kaja Kallase valitsedes oleks praegu pealinnas täielik kaos.

Ligi sõnad ilusatest silmadest kinnise suu kohal jäävad igal juhul kehtima.

Uued Uudised

Loe ka Kaja Kallas ja tema marksistlik vennaskond tahavad eestlaseks teha igaühe, kelle jalg Maarjamaale astub