Omariikluse peopäeval on küüniline valitsuse kukutamist korraldada

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Sinimustvalge

Mustamäe Linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson  kirjutab sellest, et veidral kombel on just taasiseseisvuspäeval käimas valitsuse tagandamise protsessid ja keegi hõõrub käsi valitsuskriisi ootuses.

“Head kaasteelised! Õnnitlen kõiki vabast Eestist hoolivaid inimesi Taasiseseisvumispäeva puhul!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

20. augustil 1991. aastal kell 23.01 võttis toonane Ülemnõukogu rõhuva häälteenamusega vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest. Sellest peale on meil kõigil, kes Eestis elame, õigus ja kohustus pingutada selle nimel, et täita vabaduse mõiste reaalse sisuga, milleks on inimeste parem elujärg, lootus tulevikule ja kestmisele. Väiksemate ja suuremate tagasilöökidega on see meil seni ka õnnestunud.

Ülemnõukogu otsuse käivitas riigipöördekatse NSVLiidus, kus kamp vanameelseid tegelasi otsustas kukutada võimult liitriiki reformiva uuendusmeelse juhtkonna. Oli ajalooliselt õige hetk iseseisvuse taastamiseks ja nagu 1918. aastal Eesti Vabariiki luues, taipasid edumeelsed poliitikud seda kasutada.

20. augusti hääletuse ajal viibis 105 Ülemnõukogu saadikust kohal 70, kellest 69 toetas taasiseseisvumist. Praktiliselt kõik oma riigist hoolivad saadikud olid ühel meelel ning seda vaatamata poliitilistele erimeelsustele ning vastastikkustele sümpaatiatele või antipaatiatele.

Ülemnõukogu otsus sätestas, et lähtudes Eesti Vabariigi järjekestvusest rahvusvahelise õiguse subjektina, toetudes 1991. aasta 3. märtsi rahvahääletusel Eesti elanikkonna selgesti väljendatud tahteavaldusele taastada Eesti Vabariigi riiklik iseseisvus, arvestades 1990. aasta 30. märtsi Eesti NSV Ülemnõukogu otsust „Eesti riiklikust staatusest“ ja Eesti NSV Ülemnõukogu deklaratsiooni „Eesti NSV Ülemnõukogu ja Eesti Kongressi koostööst“, kinnitatakse Eesti Vabariigi riiklikku iseseisvust ja taotletakse Eesti Vabariigi diplomaatiliste suhete taastamist.

On tähendusrikas, et kohe peale otsuse vastuvõtmist tunnustas Eesti riiklust väike Island ning seejärel ka naaberriik Venemaa. Paljud lääneriigid noomisid meid NSV Liidu lõhestamise, separatismi ja äärmuslikkuse eest. Ilma Islandi ja Venemaata oleksime olnud samas seisus nagu katalaanid täna.

Eesti edu nimel tuleks meie poliitikutel juhinduda 20. augusti vaimust ning lähtuda oma tegevuses mitte erakondlikest, vaid Eesti huvidest. Jagamine õigeteks ja valedeks, sallivateks ja karmisõnalisteks ei vii meid edasi. Vaid ühte hoides suudame teha väikesel maal suuri asju meie kõigi huvides.

Mõelgem sellele, enne kui asume kedagi verbaalselt hävitama või häbistama, nõudma veidral sotsiaalmeedia lehel valitsuse tagasiastumist või hõõruma käsi võimaliku valitsuskriisi ootuses! Kurb on nende pärast, kes oma sünnimaad unustades rõõmustavad iga eksimuse üle ja häbistavad kaaskodanikke tegude eest, mida nood pole korda saatnud.

Keegi ei saa meilt võtta vabadust, peale meie eneste. Eesti on maa, kus osatakse hinnata inimest tema tegude järgi ja võetakse omaks need, kes tunnistavad kohalikke kombeid ja tavasid ning võtavad vaevaks õppida eesti keelt. Olen uhke, olles üks neist omadest, kellele on tähtis Eesti kestmine ja siinsete inimeste heaolu.

Head Taasiseseisvumispäeva! Hoiame ühte!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused