Pagulaskeskuste täitjad annavad juba endast märku

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Liberaalsel Eestil tundub olevat kange tahtmine selliseid tegelasi ka endale saada. Migrandid Leedus.

Eesti pole õnneks veel pagulaskriisi haardesse langenud, aga seltskond ametnikke jaotab migrantidele juba Vao ja Vägeva pagulaskeskuste kohti.

Valmistumine rändekriisiks peaks keskenduma ennekõike migranditulva ennetamisele ja ärahoidmisele, kuid liberaalide valitsetavas Eestis valmistutakse hoopis nende vastuvõtuks – küll muretsetakse tõlkide puudumise pärast, küll pannakse pagulaskeskusi valmis…

Tervitajate seltskonna üks hääletoru Postimees kirjutab: “Eestil on praegu võimekus majutada 100 varjupaigataotlejat, 70 Vao keskuses Lääne-Virumaal ja 30 Vägeva keskuses Jõgevamaal ning AS Hoolekandeteenuste andmetel on pagulaskeskustes praegu 12 rahvusvahelise kaitse taotlejat ehk ruumi on veel 88 migrandile.”

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Silvester Silver Stõun selgitas, et kui põgenik taotleb rahvusvahelist kaitset, tekib tal seaduslik alus riigis viibida ning üldjuhul suunatakse ta varjupaigataotlejate majutuskeskusesse ehk Eesti mõistes Vao või Vägeva keskusesse.

Nii aetaksegi asju juba seaduslikuks, antakse teada, et siia jäämiseks on vaja vastav taotlus esitada – küll Sorose käepikendus ehk Inimõiguste Keskus selle info migrantideni viib, kes Leedus tehtud piltide järgi on suurelt jaolt sõjamehe moodi ning kohalike sõnul noolivad juba noori leedulannasid.

Peaminister Taavi Rõivase aegne Vao saaga on ebameeldiv hetk paari aasta taguses ajaloos, kui ilmselt migrantide korraldatud süütamine aeti sisuliselt EKRE kaela, ning Vao on sellega saanud nuripidise migratsioonipoliitika sünonüümiks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused