Palling lobises välja: Reformierakonna poliitikuid huvitab vaid raha ja võim, mitte riik ja rahvas

Arvamus,
©Scanpix
Taavi Rõivas on üks Joala klubi asutajaist, näib,kaua tema närv vastu peab…

Kibestunult poliitikast lahkunud noorema põlvkonna reformierakondlane Kalle Palling tunnistas, et teda ei rahulda palk, mida töö riigikogus pakub, ka solvas ta oma endisi kolleege öeldes, et parlamendi tase on läinud järjest hullemaks.

Ühelt poolt võib ju mõista Pallingu frustratsiooni, kes läks äsja ka oma naisest lahku ega ole saanud ihaldatud ministri kohta, teisalt räägivad tema avaldused üheselt sellest, et Kalle Pallingu sugustele poole tähtis riigis toimuv, vaid omaenda rahakott.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tahtmatult avaldas ettevõtlusesse lahkuv ja opositsiooni langenud erakonna poliitik, et riigimehelikkus on sellistele vaid sõnakõlks ning Toompeale ronitakse üksnes raha ja võimu pärast ehk iseenese heaolu huvides.

Kunagi asutasid Reformierakonna enesekindlad ja ambitsioonikad noorpoliitikud Joala klubi, sellest seltskonnast on pärast 2016. aastal valitsusest välja langemist alles jäänud vaid vähesed, lahkunud on peale Pallingu veel näiteks Remo Holsmer ja Arto Aas.

Klubi asutajate hulka kuulusid ka endine peaminister Taavi Rõivas, saab näha, kaua tal närv vastu peab ja parematele jahimaadele siirdub, kus ikka raha ka saab teenida. Samuti Oli asutajate hulgas Keit Pentus-Rosimannus.

Delfi kirjutab, et kuigi Joala klubi sõpruskond on üksteise toel jõudnud olla mitmetel mõjukatel positsioonidel, on sisemiselt olnud erakonna juhtimise tõttu ka tülisid. Kemplused erakonnale juhi leidmise üle olid osalt ka põhjuseks Pallingu lahkumisel poliitikast.

„2016. aastat toimunu tegi erakonnale väga palju haiget. Mitte niivõrd opositsiooni langemine, aga sellele järgnenu. Poliitikast lahkumise meeleolu hakkas tekkima seetõttu, et mina ja päris paljud teised saime aru, et meie konkurendid polnud meist enam väljapool, vaid meie seas,” sõnas Palling oma äsjases intervjuus, viidates haiget tegemise all lõputuna näivale erakonnale esimeeste valimiste jada ja tunnistades sellega näiliselt õitsvas Reformierakonnas pikemalt kestnud sisepingeid.

„Ma aimasin juba 2016. aasta sügisel, et midagi minus toimub. Pärast toonaseid suuri väljakutseid – opositsiooni jäämine, sellega leppimine, sisemised lõputa vaidlused mitte selle üle, kes on Liivimaa kõvem ratsutaja, vaid kes peaks olema… Kõik see viib sädeme kustumiseni ja läbipõlemiseni,” osundas Palling lahkumisotsuseni viinud sündmustele.

Joala klubi on 2001. aastal sündinud mitteametlik seltsing, kuhu kuulusid mitmed noored reformierakondlased, kes hiljem tõusid Eestis mõjukatele poliitilistele positsioonidele. Esimest korda sattus seltskond sellises formaadis kokku ühel seminaril Jurmalas ning nende ööbimispaik meenutas filmis Teisikud nähtud nõukogudeaegset hotelli. Kuna filmis mängis peaosa Jaak Joala, siis sellest ajast edaspidi koguneski noorte poliitikute seltskond ettekäändega kuulata just Joala laule ning koos pidutseda.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused