Paradoks: Sanna Marini toetavad nn peoskandaalis pigem tema maailmavaatelised oponendid

Arvamus,
©Scanpix
Soome peaminister Sanna Marin.

Skandaal Sanna Marini peovideo ümber on tekitanud kummalise olukorra, kus seda kaunist naist kaitsevad pigem tema poliitilised oponendid kui maailmavaatelised võitluskaaslased. Samuti arvatakse sotsiaalmeedias, et kära Soome peaministri pidude ümber võib varjata mingit muud protsessi. Meedia aga rõhub Sanna Marini puhul skandaalile, olles seega pigem hukkamõistjate leeris.

Üks kommentaar: “Minu jaoks on Sanna Marini ümber toimuv vohava tühistamiskultuuri veidi lahjem variant. Suhtun ülima negatiivsusega tendentsi, kus ennast tõestanud ja hästi hakkama saav professionaal on sunnitud kuskilt tagasi astuma või suisa kaotab terve karjääri, mingi moralistidest nokkiva kanakarja ja pässidena mõmisevate “onuheinode” pärast.

Ka Boris Johnsson ju sunniti tagasi astuma moralistide tühistamisrakenduse tõttu, mitte selletõttu, et ta oleks PM-na feilinud. Ta oli väga hea PM ja väga hea valdkondlik professionaal.

Aivar Mäe suurepärasele karjäärile tõmmati kriips peale, sest ühele uuema generatsiooni lumehelbekesele ei meeldinud keskmiselt robustsemad naljad – see ei ole ju Mäe probleem, vaid selle kannataja probleem, et ta neid nalju ei talu. Sellist moralistide-kannatajate narratiivi üritatakse pidevalt kehtestada. Õnneks, sai Mäe kohtus õiguse, kuid karjäär oli igaveseks rikutud.

Nüüd Sanna Marini puhul tundub, et lekitamistega kompavad mingid tühistamisaldid moralistid jälle ühiskonna meelsust, et kas annab täies mahus tühistamissaag käima tõmmata, või peab veel midagi lekitama, et suurepärasele professionaalile ja väga heale peaministrile vesi peale tõmmata… Igatahes soovin väga headele professionaalidele, nagu Sanna Marin on edu ja mitte järele anda…”

Kommentaar ühiskonnateadlaselt Peeter Espakilt: “Sanna Marini maailmavaade on sündinud vales kehas! Tavaliselt on ikka konservatiividest ja parempoolsed naised ilusad, targad ja stiilsed – ning neil on palju sõpru ja nad peavad ka suht ülemeelikult pidu (nagu ka mehed).

Õelad punased on aga vingus nägudega kuskil nurgas istumas, kiruvad kapitalismi ja sõnavabadust, teevad vihaseid kommentaare peol viibivate mitteprogressiivsete inimeste riietuse kohta, avaldavad kuskil punakultuurilehes kibestunud lugusid kümnest uuest soost ja planeedi hävingust ning muudkui kadestavad, et konservatiividel on nii palju sõpru ja alati head peod. Ja siis muudkui kritiseerivad igat vähegi punasusest hälbivat indiviidi, kes kuskil on ennast pisut vabalt tundnud või isegi õlle ära joonud (millele nad muide koguaeg tahavad maksu juurde keerata).

Vasakpoolsed ja sotsid ja progressiivid on üle maailma viktoriaanlikud moraalijüngrid, kes nagu mingid kalvinistlikud puritaanid jälgivad igat suutäit, igat lonksu, igat sõna, igat ütlust – et leida miskitki, kust kinni hakates oma moralismi teistele peale suruda ja teisi inimesi karistada. Paremkonservatiivid aga ei tohiks juba loomupäraselt kedagi hukka mõista selle eest, mis nad kuskil vabal ajal teevad või ütlevad – oma asi. Miski on kuidagi vahetusse läinud Sanna Marini puhul! Ilus ja meeldiv naine – aga nii vasakpoolne!”

Muidugi arvatakse ka konservatiivses leeris Sanna Marinist hukkamõistvalt, aga võttes arvesse Soome peaministri poliitilist kuuluvust, on osade konservatiivide poolehoid siiski ebatavaline.

Hiljuti levis sotsiaalvõrgustikes video erapeost, kus peaminister Sanna Marin Soome kuulsustega lõbutses.

Hiljem tunnistas ta, et tarvitas alkoholi, kuid eitas uimasteid. Siiski läks ta eelmisel reedel vabatahtlikult uimastitesti tegema, et hajutada kuulujutte ja kahtlusi. Test ei kinnitanud mõnuainete olemasolu, teatas esmaspäeval valitsuse pressiteenistus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused