Paul Puustusmaa: unelm demokraatiast ja rahva tahte võimust on meie riigis asendunud bürokratuuri kummardamisega.

Rubriik Arvamus On
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

EKRE Riigikogu liige Paul Puustusmaa kommenteerib Postimehes avaldatud lugu,  kus räägitakse veterinaar- ja toiduameti (VTA) asejuhist Olev Kaldast – mees tunnistab üles kiusu M. V. Wooli vastu.

“Huvitav, kas keegi kahtles selles, et nn listeeriapaanika ja kalatehase taga seisab suurelt ja ähvardavalt ametnike kättemaksusoov?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tsitaat: “…Teisalt on ka riigiametnikud inimesed, mistap kumab otsuse tagant emotsiooni, isegi trotsi. Kalda on andnud mõista, et kui kalafirma olnuks sõbralikum ja koostööaltim, oleks ka nemad rohkem vastu tulnud, et üheskoos parem lahendus leida…” (Toimetuse rõhutus).

Muide samasugune kättemaksusoov kumas ka minister Järviku saagas, kus teda süüdistati volituste ületamises ja ebakohases sekkumises (NB! huvi tundmises) oma vastutusvaldkonnas toimuva asjus.

Ka siin on selgunud, et kui Järvik oleks oluliselt alandlikumalt uurinud ja küsinud seda, mis tema ministeeriumis toimub, siis poleks sellist süüdistust esile kerkinud.

Ja uskuge – ma tean, miks ma seda väidan.

Seega ministrid, kes tahate poliitikat juhtida – eelkõige alandlikkust masinavärgi suunas, kui suhtlete opositsiooniliselt häälestatud ametnikega. Mis sest, et nad justkui teie alluvuses on, nemad on ikkagi vägevamad, sest neid toetavad seadusandlus, praktika, opositsioon, peavoolumeedia, neid on palju ja lisaks on veel ringkaitse.

Sina minister oled üksi, heal juhul oma erakonna toetuse najal.

Unelm demokraatia ja rahva tahte võimust on meie riigis asendunud bürokratuuri kummardamisega.

Kas on pääseteed?

On, kui ennast ammendama kippuva ja sisevaevuste käes siplevat esindusdemokraatlikku ning dtsgneeruvat riigikorda ravida otsedemokraatlike meetmete rakendamise abil.

Teisisõnu – rohkem on vaja usaldada rahvast ja anda rahvale õigus teatud seadusandlikule initsiatiivile!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused