Paul Puustusmaa: unelm demokraatiast ja rahva tahte võimust on meie riigis asendunud bürokratuuri kummardamisega.

Arvamus,
©UU
Paul Puustusmaa.

EKRE Riigikogu liige Paul Puustusmaa kommenteerib Postimehes avaldatud lugu,  kus räägitakse veterinaar- ja toiduameti (VTA) asejuhist Olev Kaldast – mees tunnistab üles kiusu M. V. Wooli vastu.

“Huvitav, kas keegi kahtles selles, et nn listeeriapaanika ja kalatehase taga seisab suurelt ja ähvardavalt ametnike kättemaksusoov?

Tsitaat: “…Teisalt on ka riigiametnikud inimesed, mistap kumab otsuse tagant emotsiooni, isegi trotsi. Kalda on andnud mõista, et kui kalafirma olnuks sõbralikum ja koostööaltim, oleks ka nemad rohkem vastu tulnud, et üheskoos parem lahendus leida…” (Toimetuse rõhutus).

Muide samasugune kättemaksusoov kumas ka minister Järviku saagas, kus teda süüdistati volituste ületamises ja ebakohases sekkumises (NB! huvi tundmises) oma vastutusvaldkonnas toimuva asjus.

Ka siin on selgunud, et kui Järvik oleks oluliselt alandlikumalt uurinud ja küsinud seda, mis tema ministeeriumis toimub, siis poleks sellist süüdistust esile kerkinud.

Ja uskuge – ma tean, miks ma seda väidan.

Seega ministrid, kes tahate poliitikat juhtida – eelkõige alandlikkust masinavärgi suunas, kui suhtlete opositsiooniliselt häälestatud ametnikega. Mis sest, et nad justkui teie alluvuses on, nemad on ikkagi vägevamad, sest neid toetavad seadusandlus, praktika, opositsioon, peavoolumeedia, neid on palju ja lisaks on veel ringkaitse.

Sina minister oled üksi, heal juhul oma erakonna toetuse najal.

Unelm demokraatia ja rahva tahte võimust on meie riigis asendunud bürokratuuri kummardamisega.

Kas on pääseteed?

On, kui ennast ammendama kippuva ja sisevaevuste käes siplevat esindusdemokraatlikku ning dtsgneeruvat riigikorda ravida otsedemokraatlike meetmete rakendamise abil.

Teisisõnu – rohkem on vaja usaldada rahvast ja anda rahvale õigus teatud seadusandlikule initsiatiivile!”

Kommentaarid

One commentOn Paul Puustusmaa: unelm demokraatiast ja rahva tahte võimust on meie riigis asendunud bürokratuuri kummardamisega.

  • Avatar
    Eesti kodanik.

    Lennart Meri esimene samm EV Välisministrina – Välisministeeriumi kõigi seniste, kogemustega ametnike korrektne ja viivitamatu väljavahetamine tundus tol ajal ülemäära radikaalsena. Nüüd enam mitte.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused