Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Seest siiruviiruline, pealt lillakarvaline

16.02.2022

Tänane saade Pealtnägija oli sisuliselt praeguse ETV maailmavaateline kvintessents: valitsuse propagandakõlar, võimu advokaat ja selle podagraste varvaste masseerija.

Pikk väsitav lugu sellest, kuivõrd kurjad mehed, naised, vanurid ja lapsed kogunesid mõni aeg tagasi Toompeale. Hoolikalt valitud ja monteeritud kaadrid sündmuskohalt, saatejuhi suunav tekst, vagade politseinike helged ütlused ja Kalle Grünthali selgitused oskuslikult kokku segatud, nagu kaardipakk kogenud sulleri käes. Ebameeldiv pilt räuskavast tigedast rahvast, selle seast väljaõngitsetud joodiku välimuse ja häälega inimesed, kaabakate pesana näidatud väike perekohvik ühel pool – ja head politseinikud teisel. Kõik nagu Kiseljovi RTR-is, ainult et uimasem. Kaja Kallase poliitiliste oponentide asjasse segamine. Kokteil on tõeliselt kärmaslik.

Kõik valitsuse repressiivmasina õigustamiseks ja ajakirjandusliku ilaga õlitamiseks. Võigas. Alles teatas Pealtnägijal korduvalt kadedusesappi üles ajanud Kuuuurija, et Eestis kõnnivad vabakäiguvangidena Maris Lauri lahkel loal juba kaks pisikesi lapsi vägistanud ja seejärel mõrvanud pedofiili. Nii et sealsed elanikud peidavad oma lapsi kodudes ja ei luba üksi minna tänavale. Värdjaid salliv riik. Värdjaid poputav riik. Värdjatest lapsetapjate öiste sammudega inimesi ja nende lapsi terroriseeriv riik.

Pealtnägija pole seda pealt näinud. See-eest oli saate teine pool pühendatud nendele, kes ei saavat aru, kas nad on mehed või naised, kuigi selle kindlakstegemiseks tuleks lihtsalt heita enda keha alaosale kiire pilk. Oli pühendatud nendele, kes lõikavad endalt midagi ära ja keelitavad normaalseid noori sama tegema. Saatesse tulid need, kes ei saa aru, kes nad on. Ja ka need, kes süvariiklastena otsustavad, keda veel võiks sandistada riigiraha eest. Enesekindel ja oma ametlikus sadistlikkuses lausa elegantne  sandistamiskomisjoni liige.

Imeline pilt ideaalsest samasooliste perekonnast, kus vahel tekkib ka põnevusmoment – kas täna ikka on samasooline. No et mõni päev on, mõni päev ei ole. Üks, kes vahel on, aga vahel ei ole, muudkui joriseb Vikris imeliku häälega laulda. Miks ta küll Eurovisioonile ei sõida. Stefan võib-olla ei lähegi geikogukonnale peale, nagu kirjutab Õhtuleht. Milline mure… Aga nii palju armastust ja valgust võrreldes saate esimese osaga, kus jaurasid vastikud heterod ja muud vanainimesed. Pealtpiiluja käis jälle roheliste huultega inimeste imelikus suguelus urgitsemas. Ringvaade vol.2.

Eesti truualamlik uuriv ajakirjandus, piinlikkust mittetundev telemülgas. Napoleoni suurushullustust põdeva tavakääbuse tase.

Vaadates Pealtnägijat, pange mask ette. Selle vastu vaktsiini ei ole.

Ivan Makarov