Peaminister Kaja Kallas valetas taas, seekord Soomes kahe riigi suhete kohta

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Sanna Marin ja Kaja Kallas kohtusid viimati veebruaris.

Reformierakonna peaministri Kaja Kallase valederodu saab aina pikendust ja ta räägib võltsjuttu juba igal võimalusel – seekord riigivisiidil Soome.

BNS kirjutab: “Peaministri sõnul on Eesti ja Soome koostöö läbi aastate olnud väga hea ning samm-sammult süvenenud. “Meie riikide geograafiline lähedus ja ajaloolised-kultuurilised sidemed loovad kõik eeldused tihedaks ja loomulikuks suhtluseks,” sõnas ta.

Kallas märkis, et Eesti ja Soome on olnud esirinnas andmevahetusprojektide elluviimisel, mis aitavad pakkuda paremaid teenuseid piiriülestele kodanikele ja ettevõtjatele ning hoida kokku aega ja raha. “Oleme sellega eeskujuks mitte ainult Euroopas, vaid ka maailmas. Loodan, et tulevikus saame näiteks rohetehnoloogiate osas samuti ühist sihti näidata,” ütles peaminister.”

Kõik see on vale. Eesti ja Soome koostöö takerdus juba Kaja Kallase peaministriks saades, kui ta läks põhjanaabrite valitsusega tülli, põhjuseks just piiriülene liikumine.

Juuni algul kirjutas Postimees: “Kaja Kallas saatis Sanna Marinile reisipiiranguid kritiseeriva avaliku kirja”. Eesti peaminister kritiseeris Soome valitsust avalikult sealses meedias, mida paljud pidasid ebadelikaatseks ja ebadiplomaatiliseks.

Sanna Marin kommenteeris seepeale, et tema arvates tõukub Kaja Kallase avalik kiri osaliselt Eesti sisepoliitikast, on mõeldud näitamaks Eesti kodanikele, et valitsus on aktiivne, töö käib.

Marin ütles, et saab Eesti olukorrast aru, kuid Soome peab ikkagi otsuseid langetama oma vaatenurgast. Muidugi mõjutab piiriliiklust naaberriikide haigusolukord, ja kahjuks on sel kevadel Eestis olnud koroonasituatsioon väga keeruline, üks halvemaid Euroopas ja maailmas, ütles Marin.

Lisaks leidis kriitikat ka see, et Eesti kaebas Soome peale Euroopa Komisjonile, minnes nii mööda riikidevahelisest suhtlustest ka tülitingimustes.

Seega on Kaja Kallase jutt sellest, et “Eesti ja Soome koostöö läbi aastate olnud väga hea ning samm-sammult süvenenud” vale, sest pärast juunikuist konflikti on kahe naispeaministri suhted jahedad olnud.

Kaja Kallas jäi Soome peaministrile võlgu ka Haabersti Maxima kassas töötamise, mida ta opositsioonis olles Sanna Marini kaitseks Mart Helme sõnade eest teha lubas, aga ikkagi alt ära hüppas.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused