Peeter Ernitsa avalik kiri Kaja Kallasele: „Ära karda, Kaja!“

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Riigikogu saadik Peeter Ernits.

EKRE Riigikogu liige EKRE Peeter Ernits kirjutas avaliku kirja Kaja Kallasele, vastusena läbikukkunud peaministrikandidaadi esmaspäevasele emotsionaalsele kõnele Riigikogus.

„Hea Kaja,

Kuulasin Su kõnet ja mõtlesin, et kas sa tõepoolest kõike seda usud, mida Sa Riigikogu kõnepuldist kokku rääkisid?

Sa rääkisid meile, et oled viimastel nädalatel mööda Eestimaad ringi sõitnud ja kohtunud paljude inimestega. Need kohtumised olevat sulle selgeks teinud, et valimistel saavutasid edu jõud, mille strateegiaks on viha ja vale.

Hea Kaja, ka mina kohtun iga jumala päev inimestega. Kuid kõigi nende sõnum on sootuks teine – „Hoidke jumala pärast Reformierakonna nina võimalikult kaua vee all! Hoidke nad iga hinna eest võimust eemal!“ Väga paljud loodavad, et teie juhtimisel 17 võimuaasta jooksul kokku keeratud sigadused tulevad lõpuks ka välja.

Ütled, et meid asub juhtima seisakuvalitsus. Seega, kui Eesti riiki ei juhita Reformierakonna ja sotside tarkuse järgi, tähendab see sinu meelest mitte üksnes seisakut, vaid  hoopis tagasiminekut.

Hea Kaja, sa eksid. Kui keegi tahab teistmoodi teha kui Sina, et tähenda see automaatselt, et siis on valesti. Sa võid olla küll sündinud kuldlusikas suus, kuid aruka inimesena ilmselt mõistad, et kellelgi meist pole tõemonopoli. Ja alati saab ka teisiti.

Eesti riigi laen on väiksem kui ühelgi teisel. Häbematult väike. Ometi on sinu mõttekaaslased pikkade võimul oldud aastatega surunud meie riigile peale lihasuretajalikku poliitikat. Kui me soovime nüüd sellest loobuda, kui me asume teie dogmat murdma – käitudes seejuures täpselt sama moodi nagu kõik ülejäänud riigid – kuulen ma teie seltskonna hädakisa.

Kui me läinud aasta lõpus peale pikki ja raskeid lahinguid võtsime riigikogus vastu seaduse, millega laevad taas Eesti lipu alla tulevad, võitlesid Sinu ustavad kaaslased Jürgen Ligi ja Arto Aas viimse veretilgani selle vastu. Sest Brüsselist oma inimeste ja ettevõtete tarvis riigiabi luba küsimine on ju saatanast! Ometi on Reformierakonna võimuoleku ajaga Eesti meremajandus sisuliselt hävitatud. Kui Admiral Kõutsi rehkendusi uskuda, oleme teie juhtimisel jäänud ilma ei vähemast ega rohkemast kui neljast miljardist eurost.

Ütlesid, et me kardame muutusi.

Kulla Kaja, lood on sootuks vastupidi! Just meie tahame muutusi. Seevastu Sina ja Sinu sõbrad Reformierakonnast ja sotside parteist tahavad vanaviisi edasi tiksuda. Sinu eelkäija Taavi Rõivas ütles ilusasti välja, et kõik on juba valmis, nüüd tuleb vaid peenhäälestusega tegeleda.

Eesti on möödunud aastatega palju saavutanud, aga me oleme ka kinni jooksnud. Ja peenhäälestus on viimane asi, millega tänasel päeval tegelema peaks.

Sa ütlesid, et oleme oma valijaid alt vedanud.

Kaja, Sa eksid taas. Kauaaegse ajakirjanikuna olen harjunud pidevalt ja paljude inimestega rääkima. Kuid nii paljudega, kui viimase kuu jooksul, pole ma kunagi varem oma elus inimestega rääkinud. Päevast päeva, varahommikust hiliste öötundideni. Ametnike, üliõpilaste, sõjaväelaste, pensionäride, ettevõtjate, kultuurinimestega. Paljud neist on olnud mulle võõrad.

Nii tänaval, maapoodide ees, kui telefonis.

Ma võin sulle öelda, et ma ei ole ses suhtes mingi erand.

Kaja, Sa väitsid  Riigikogu kõnetoolist, et meie „sisutühi koalitsioonileping ei tekita mitte kelleski head tuju.“

Kaja, eksid taas. Väga-väga paljud inimesed Eestimaa erinevates nurkades arvavad hoopis vastupidi.

Ma tunnen reaalsete inimeste toetust. Ja neid pole üksikuid, neid on sadu ja tuhandeid. Meie selja taga on sada tuhat eestimaalast.

Sa rääkisid, et tänases Eestis tehakse poliitikat ähvarduste, viha ja valetamisega. Aga sa ei rääkinud sellest, kuidas sinu lähikondlased kutsuvad meid natsideks ja fašistideks. Sinu lähedane võitluskaaslane Valdo Randpere ütleb ju selges eesti keeles, et EKRE, kuhu ma kuulun, on natsipartei. Sinu heast kolleegist Yana Toomist rääkimata.

Kaja, see nii mulle kui meile sügavalt solvav.

Eestlane, kes tunneb muret selle pärast, et Eesti ei muutuks Euroopa superriigi alandlikuks provintsiks, tahab, et me jääksime peremeheks omal maal; et perekond oleks mehe ja naise, aga mitte vanema üks ja vanema kaks ühendus; et Tallinn ei muutuks kultuuride segamiskatlas sarnaselt Stokholmiga  maailma üheks kuumimaks vägistamispealinnaks; et eesti keelest ei saaks köögikeel ja nn uutest normaalsustest normaalsus, ei ole nats.

Seda kõike ei ole vist palju tahta.

Kaja, kas Sinu meelest on inimesed, kes seda soovivad, natsid, ja meie, nende esindajad Riigikogus fašistid, keda tuleb iga hinna eest võimu juurde mitte lasta?

Vaatasin Sind seal Riigikogu kõnepuldis ja mõtlesin.

Sa oled väike ja habras naine. Õpetajate, tohtrite, müüjate, taksojuhtide, ametnike, ettevõtjate, emade, vanaemade, isade ja vanaisade poole pöördudes ja paludes, et nad ei kardaks ega vaikiks, püüdsid sa messiana käituda.

Sa ütlesid: „Eesti on endiselt meie ja teie abi läheb lähiajal vaja“, teatades sedasi vastupanu algusest.

Sa ütled, et sa ei lase Eestit hävitada.

Kaja, ka meie ei lase Eestit hävitada. Aga selleks, et Eesti ei häviks, on uue valitsuse tulek hädavajalik. Just täna, sest homme võib Reformierakonna ja sotside juhtimisel olla juba hilja.

Ja lõpetuseks – Kaja, ära karda ka ise.

Me ei taha sind sünnitusmasinaks muuta. Rääkisid, et naine tahab lapsi vaid siis, kui ta on õnnelik. Püüa kõigepealt ise õnnelikuks saada, küllap tuleb siis ka sinu perre teine ja kolmaski laps. Meid on nii häbematult vähe. Ja asendusmigratsioon Aafrikast või Araabiast ei päästa meid.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused