Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Espak: “sooneutraalsusega” hägustatakse juba isegi homoabielude lubamise soovi

16.03.2023
“Vikerkaare” alla tahetakse panna juba igasuguseid abielusid.
© Scanpix

Ühiskonnateadlane Peeter Espak juhib oma sotsiaalmeediapostituses tähelepanu sellele, et segaduse tekitamiseks kasutatakse “sooneutraalse” abielu sünonüümina nüüd terminit “abieluvõrdsus”.

“Me ei saa rääkida terminist “samasooliste abielu” kontekstis, kus toetatakse avalikult poliitiliste jõudude poolt “sooneutraalset abielu”, millele on meie keeles antud sünonüümiks “abieluvõrdsus”. Ei saa korraga olla abieluvormi, kus ühes osalevad sood – olgu eri või samad sood; teises aga sood puuduvad.

PR-trikitajad võiks juba selle terminite ähmastamise ära lõpetada ja öelda selgelt välja, mis on mis. Sugu kas on või ei ole – ja sootuks maailmaks sellisel kujul nagu on seda mitmetes lääneriikides lööktöö korras ette võetud minna, ei saagi keegi valmis olla. See loob eeldused niivõrd suureks segaduseks ja hulluseks järgnevateks kümnenditeks, et mitte keegi seda teed läinud ühiskondadest tõenäoliselt ei suuda unes ka näha, mis võib ja mis ka toimuma hakkab oludes, kus iga päev idaneb kuskil soouurijate sotsiaalse sidususe põllu künnivagudes uus sugu ja sallivusfarmi inkubaatorites on koorumas senitundmatu ja enneolematu identiteeditibu.

Nimelt meile praegu pakutud “abieluvõrdsuse” idee või kontseptisoon ei tähenda mitte ainult “homoabielu” – vaid mehe ja naise abieluga võrdsustatud “teovõimelise isiku abielu teise teovõimelise isikuga”. See poleks ei homoabielu, kooselu, ega ka paarkonnaseaduse mõttes “paar”, vaid meile on esitatud palju moodsam lähenemine. Taotluses on soofluiidne abielu, mitte homoabielu.

Roheliste poolt välja käidud ja meil hetkel propageeritud abieluvorm oleks SOONEUTRAALNE ABIELU. Selle ideestiku eesmärgiks on ähmastada mõisted “mees” ja “naine” – ning ühtlasi ka binaarne sooidentiteet. Sellele on muide vastu ka väga paljud samasoolistes kooslustes elavad või seda soovivad isikud ise, kes soovivad endiselt kahe soo kindla defineerimise jätkumist.

See on täiesti ettenägematute tulemustega ideestik, sest sood, sooidentiteedid ja isegi “isikud” ja “olendid” on püsivas muutumises. Mingis perspektiivis olemegi lõpuks olukorras, kus seaduslikuks osutub ka abielu tehisintellektiga – ütleme Tõnu Viiki poolt arendatud ilmakuulsa seksrobotiga.

Eestis on oskuslikult loodud PR trikk, mille kohaselt justkui endine “homoabielu” oleks asendatud kõlaliselt ilusama sõnaga “abieluvõrdsus”. Tegelikkuses tähendab aga meile ette pandud (eriti roheliste poolt) ideestik sooneutraalsust – mehe ja naise, sh ema ja isa kui juriidiliste mõistete kaalu kaotamist.”