Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Piret Kivi: kui kellelgi on soov päriselt Eesti päästa, siis on vaja asuda Eestit dekoloniseerima, desovjetiseerima ja derussifitseerima

18.09.2023
Eesti ei täida praegu oma põhiseaduslikke eesmärke.
© UU

Tahaksin kergendada pisut taaka oma hingel ning kirjutada asjadest, mis häirivad. Kuna soovin ka oma mõtisklust arvudega illustreerida, siis pöördun hambaid krigistades ja kiristades Eesti statistika poole.

Eesti statistika ei ole üdini usaldusväärne. Ei saa võtta tõsiselt statistikat, mis lubab inimesel enesel oma rahvust määrata (minust võiks ju saada kiirkorras eestikeelne albaanlane või taanlane võib teabmis „gumbulumbaanlane“ ning see ei ole minu hinnangul ei normaalne ega tervemõistuslik!), mis tõuseb aina rohkem ja rohkem tagajalgadele, kui kuuleb tabusõna „eestlane“ ning mis ei taha aru saada, et Eestis on ajutisi elanikke, kes on umbes sama ajutised kui inimese ajutine eksistents maises maailmas, aga ka püsielanikke, kes Eestis eriti ei ela.

Rahvaloenduse neometoodikast pole mõtet parem rääkidagi. Mul on kuuma poti jaoks vaja pajakindaid. Aga kui neid pole, siis tõmban pikad varrukad üle käelabade ja saan hakkama. Vähemalt pool käelaba jääb kõrvetamata. Varrukameetod nõuab kibens-käbens tegutsemist ja osalist aju väljalülitamist, et keev vesi paari sekundi jooksul tähelepanuta jätta. Kõrvetagu pealegi keha, aga ärgu seda kohe ajule öelgu! Meetod toimib. Seega kasutan kiiruga Eesti statistikat ehk väljavenitatud kampsunivarrukaid ja keemistemperatuuril kartulikeeduvett. Pajakindad on siit riigist lõplikult pihta pandud.

Eestis on jälle klatšilehtede teema luteri kirik, sest üks luteri kirikuõpetaja olevat libertiin. Libertiin on teatavasti sinivereline liiderdaja. Tuntud libertiinid olid kuningas Charles II, aga ka kuulus luuletaja, terrorist/vabadusvõitleja ja armeenia keele õpetlane lord Byron. Ladina keele huviliste jaoks tähendab libertiin ka vabaks lastud orja (ld libertinus). Näen seost. Vaba inimene, kes elab väljaspool oma kodumaad, võib hakata käituma…er…vabamalt. On ju ka tänapäeval mehi, kes sõidavad Taimaale või naisi, kes viskuvad Kuuba või Türgi porduellu.

Eestimaa sinist verd on ajast aega toetanud kirikuõpetajad. Nemad tõlkisid pühakirja eesti keelde (https://www.eki.ee/piibel/index.php?tegevus=viewbibletext&showversion=8&showbook=Mt&done=1  vaadatud 18.09.2023) ja olid meile oma käitumisega eeskujuks. Luterlus on äärmiselt suur osa eesti kultuurist. Kindlasti märgatavalt suurem kui maausk, kuna see viimane on suures osas väljamõeldis või fantaasia (mul on kahju, aga tõde on valus). Loen mõnikord seitungist, et hukkus noor inimene. Mõni kukub jõkke, teine suikub igavesse unne lumehanges, kolmas jääb rongi alla jne, jne. Sellest peab järeldama, et surm võib meid tabada kõiki, nii noori kui ka vanu. Ometi on statistiliselt tõenäolisem surra pigem vanemas kui nooremas eas. Olgu siis antud mõned tabelid (allikas: https://andmed.stat.ee/et/stat vaadatud 17.06.2023).

RL21454: VÄHEMALT 15-AASTASED USU, SOO, VANUSERÜHMA, RAHVUSE JA ELUKOHA (ASUSTUSPIIRKOND) JÄRGI, 31. DETSEMBER 2021

Tabelist on näha, et 2021. aasta seisuga oli Eestis 86 030 luterlast. Luterlaste puhul saab valdavalt rääkida eestlastest. 42 270 luterlast (ehk ligi pooled!) olid vanusegrupis 65 ja vanemad. Vanusegrupis 15 kuni 29 oli 4060 luterlast. Samas vanusegrupis oli 1780 islamiusulist. Kuna paljud ajutiselt riigis viibivad isikud ei ole just väga ajutised ning kuna luterlaste seas on ka need Eesti püsielanikud, kes Eestis püsivalt ei ela (ning äkki ka need, kelle abikaasa on luterlane ning kes jõlguvad suurest armastusest asjaga kaasa?), siis olen veendunud, et nooremas vanusegrupis elab Eestis praegu rohkem moslemeid (vanas eesti keeles muhameedlasi) kui luterlasi. See arusaam on üpriski karm. On ju teiste riikide näitel teada, et Euroopasse kolinud moslemid toovad endaga sageli kaasa väga suuri mullistusi. Vabalanguses on ka õigeusklike arv.

Jälgin ka väljamaa asju ning olukord on hull ka mujal. Inglismaa anglikaani kirikutes olevat väga raske kohata isikuid, kes on nooremad kui 40 aastat vanad. On mõtlejaid (nt Calvin Robinson), kes arvavad, et 10-15 aasta pärast on Inglismaa anglikaani kirik omadega õhtal.

Mis saab edasi? Kelle (!) jaoks kavatseb Urmas Viilma oma alluvatega olemas olla? Tühjuse? Noh, elagu siis eesti budistlik luterlus! Elagu tühjus!

Liigun oma tabelitega edasi.

RV061: SÜNDIDE ESIALGSED REGISTREERIMISANDMED REGISTREERIMISKOHA JA -KUU JÄRGI

Vandenõuteoreetik minus ütleb, et koroona oli umbes triljon korda ohutum, kui meile väideti. Teatavad süstid aga…

Ajaloohuvilisena hämmastas mind alati lõbus ja vilgas elu holokaustiaastatel. Olen isegi rüübanud kohvi kohvikus, mis asutati 1944. aastal. Läksin peaaegu elama majja, mis ehitati 1943. aastal jne, jne. Kolmanda Reichi kinokunst oli vaimustav. Isegi punaarmeelased vaatasid hiljem neid filme. Nüüd mind see lõbus ja vilgas elu ei hämmasta. Mina jõin täna mõnusa kruusitäie kuuma kohvi. Keegi teine aga peab täna surema, sest süda ütles tal ootamatult üles. Võib-olla loomulikel põhjustel, aga kui arvud lähevad liiga suureks, siis on hukkunute seas ka neid, kes oleksid elus, kui poleks tormanud uisapäisa õlga alla panema.

Võib-olla kirjutatakse tuleviku ajalooraamatutes tõtt. Siis küsivad lapsed mult: „Vanatädi, miks te selle kurjuse vastu ei võidelnud?“ Mina ohkan kurvalt, lasen kudumistööl hetkeks rüppe vajuda ning vastan: „Ma üritasin, aga kurjuse aegadel on inimesed…er…kurjad, valelikud ja salakavalad.“ Kui siis on võimalik veel netis seda mõtisklust kaeda, annan lapsukestele lingi. Siirdagu see oma nahaalusele kiibile või peas turritavale antennile. Mõnele julgemale annan kasutada ka vanainimeste helendavat karpi. Seda kutsutakse tänapäeval nutitelefoniks. Tabelist veel niipalju, et kõik vastsündinud ei ole eestlased. Ka see teadmine on karm. Igaüks arvutab aga ise. Soovitavalt tasakesi ja omaette (https://www.delfi.ee/artikkel/120232492/haridus-ja-teadusministeerium-alustas-eametsa-skandaali-tottu-tartu-ulikooli-ule-jarelevalvet  vaadatud 17.09.2023).

2020. aastal liigsuremust ei olnud. Koroona möllas, aga suurt kahju ta ei teinud. Järgnevatel aastatel läks ilm kuumaks, külmaks, niiskeks ja kuivaks ning seetõttu… Kuigi jah, õlad olid ka kuskil all.

Kas mu mõtisklus on masendav? Jah ja ei. Jah, sest liigun masendavatel radadel. Vaatan pealt eestlaskonna ehk iseenda mõrva. Ei, sest üksikisiku tasandil olen ma parandamatu optimist ning näen võimalusi pääseda. Probleemid, millele osutasin ei ole ju kaugeltki ainult Eestile omased. Krahh on toimumas peaaegu kõikjal! Venemaa on rahvastikukriisis (ja sõjas!). Hiinal on samuti meeletu rahvastikuprobleem kaela peal. Mäletame vast kõik aega, mil sealkandis oli lubatud ainult üks laps per perekond. See teema järab Hiinat lähitulevikus vägagi valusalt.

Kui krahh on kõikjal, siis kes võidab? Vastus on väga lihtne. Võidab see, kes räägib tõtt. Mis on tõde? Ma ei ole filosoof ning seetõttu ei suuda ma anda rangelt teaduslikku definitsiooni. Kahtlen muide sellise definitsiooni tegelikus olemasolus. Tõde on aga lühidalt öeldes see, mille hing ära tunneb. On inimesi, kes kaotavad pidevalt võtmeid ära. Nad kinnitavad võtmete külge mängukoera (https://www.dailymotion.com/video/xhgxhs vaadatud 17.06.2023). Kui võtmed kaovad uuesti ära, siis plaksutavad need inimesed käsi. Koer „kuuleb“ plakse ning haugub rõõmsalt. Tõde plaksutab ka käsi ning inimese hing kukub kohe klähvima ja saba liputama. Sügavas tõenäljas inimesed hüppavad tõele käppadega peale ning kukuvad andunult tõe nägu ilastama. Tõde härdub ning ulatab inimestele konte, piiksuloomi ja muudki põnevat. Libatõele inimese hing aga ei reageeri. Või reageerib ängi, viha ja hirmuga. Tänases Eestis on mu hing tumm. Valetamine on siinkandis meeletu.

Eesti ei täida oma põhiseaduslikke eesmärke. Pealinna meedia üllitab riigivastast materjali (https://pealinn.ee/2023/09/11/eestikeelsele-oppele-uleminek-voib-kaasa-tuua-inimoiguste-rikkumise/ vaadatud 17.09.2023). Eestis elav ja õppiv noormees arvab, et laused ME PEAME SEDA TEHA ja ON VAJA NATUKE MÕTLEMA on eestikeelsed. Nende lausete puhul ei puutu ju grammatika üldse teemasse. Tegemist on ülisagedaste konstruktsioonidega, mis peaksid olema pealuu sees ehk selged ka magusas unes. Kui ei ole, on tegemist mingi ajuarengu häirega (ei usu seda noormeest vaadates) või eesti keele ja Eesti riigi mõnitamisega. Kolmas variant on ka: see noormees kolis Eestisse hiljuti.

Mul oli kunagi juhus välismaal töötada koos kreeklasega, kellele meeldis kreeka keeli ropendada. Ütleme nii, et ma oskan kreeka keeles kohutavaid asju öelda. Õppisin need ära enne selliseid sõnu nagu AITÄH ja NÄGEMIST. Lihtsalt kui mu kreeka sõber hakkas ropusti vanduma, siis ma ühinesin temaga ja me karjusime rõõmsalt koos. Kuna praegu on mind hakanud kreeka keele grammatika huvitama, siis avastasin oma üllatuseks, et roppused on grammatiliselt…er…komplitseeritud. Kasutan neid nüüd šabloonina siivsama kõne õpinguis. Aga mu mõtte tuum seisneb selles, et sagedaste asjade jaoks pole grammatikat vaja, sest selliseid asju teatakse niikuinii. Kui ei teata, on midagi viltu. Mis on viltu, austatud nooruk? Räägi mulle tõtt! Kuigi… vähemalt suudab see noormees arsti juurde minna. Ka sellega on probleeme (https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120232210/arst-resident-laura-minu-ees-istub-terve-oma-elu-eestis-koolis-kainud-17aastane-tutarlaps-kes-ei-tea-mida-tahendab-eesti-keeles-valu/kommentaarid  vaadatud 17.09.2023) ning mul on süda tõsiselt paha nendest probleemidest, sest olen ise välismaal luumurruga ühistranspordis anatoomiaalast sõnavara guugeldanud. Arsti juurde ei saanud seal isegi inglise keeles mitte. Eesti keelest rääkimata. Eestlane eestikeelset arstiabi välismaal ei saa. Ei tea, kas enam Eestiski saab, kui kõik noored arstid õudusest röökides välismaale pagevad. Ei ole ju normaalne asuda tööle riigis, kus riigikeel on eesti keel, ning uppuda seejärel umbkeelsete sovjettide laviini alla.

Kui kellelgi on soov päriselt Eesti päästa, siis on vaja asuda Eestit dekoloniseerima, desovjetiseerima ja derussifitseerima. Dekoloniseerimine tähendab kolonistide ja nende järglaste saatmist koju ehk sinna, kust nad tulid. Nad leiavad seal õnne. Erandid tulevad kõne alla nende puhul, kes on Eesti ühiskonda integreerunud. Julm oleks näiteks tagasi saata noor inimene, kes ei oska üldse või oskab vaevu vene keelt. Tema jaoks on Venemaa võõras. Eesti keele põlguritel on aga Venemaal palju toredam kui siin. Seal saab vene keeles elada ning isegi rindel natse nottida ning natside poolt notituks saada. Mis saaks olla vaimustavam ühe tõelise vene hinge jaoks kui igavene elu toika otsas surematute polkude marssidel? Vladimir Putin ootab ja armastab teid. Minge oma suure juhi juurde ja olge õnnelikud! Lõpetage Eesti ja eestlaskonna vaevamine!

Desovjetiseerimine tähendab seda, et endised kommarid ja nende võsud peavad hoidma võimust eemale. Vabas Eestis oleks loogiline, et võimu juures oleksid eelkõige endised represseeritud ja need haritlased, kes eelistasid okupatsiooniaastatel katlakütja ja öövalvuri ametit. Kommunistlikusse parteisse kuulunud isikud võimu juures olla ei tohi. Nende võsud peaksid oma jõududega tundma, et õigem oleks mitte võimu juures olla. Kui nad aga siiski soovivad ennast nõnda teostada, siis peavad nad kõige karmimate sõnadega oma vanemate teod hukka mõistma (šnitti saab alati võtta natside võsudelt). Kui nad seda ei tee, on mulle asjalood liigagi selged. Sellistel puhkudel ei saa ka jahmatada venekeelse rahvastiku sissevedu, vene kvadziljonite pesu Eestis asuvates pankades või viljakad idaveod ja muud ärisuhted Venemaaga.

Derussifitseerimine tähendab eestikeelset Eestit. Mis mõte on eestikeelsel õppel koolides, kui väljaspool kooli venelased eesti keelt ei vaja? Kui teile on tõepoolest tähtis vaba Eesti, siis kaotage kõikjalt ära venekeelne teenindus. Miks on kinodes venekeelsed subtiitrid? Eesti keel jääb ellu, kui seda on päriselt kõikjal tarvis ning seda mitte kõnelevatele püsielanikele vaadatakse kõõrdi. Minu sisemine vandenõuteoreetik väidab aga, et eestikeelset õpet ei tulegi. Tuleb ainult „eestikeelne kooliharidus“ ning süvenev venestamine ja inglistamine.

Oma jutu lõpuks palun meelde jätta, et kollapsi- ja krahhimängu võidavad need riigid, kes räägivad tõtt ning ei lohista oma kodanikke ühest ängist teise. Nii lihtne see ongi. Peale tõe pole võiduks midagi muud tarvis. Kus on aga tõde, kui religiooniga (v.a. islamiga) on asjad nadisti ning reaalsus ja meedia on nagu siga ja kägu? Üks tõde leidub selles, mis on Õhtumaadel päriselt ühine. Ostsin hiljuti Stalini ajal välja antud keskkooli ladina keele õpikud. Mõned aastad pärast Teist maailmasõda toimus siin veel inertsist ladina keele õpe. Pärast seda tõmmati teemale joon alla. Aeg oleks see joon kustutada. Sel sügisel saab seda teha isegi koos minuga (https://rahvaylikool.ee/koolitused/6351/ladina-keel/  vaadatud 17.09.2023). Sest oma halast ja pärani silmadest hoolimata olen ma rõõmsameelne optimist. Optimist olen lihtsalt üksikisiku tasandil. Aga üksikisikutest tegelik ühiskond ju moodustubki!

Siiski peab ka kurjategijatele jääma võimalus pattu kahetseda. Palun lõpetage otsemaid valetamine ja rääkige tõtt! Paljud eestlased on üles kasvanud Monty Pythoni lendavas tsirkuses ning on tõsiselt ehmunud, kui reaalsus teeb sellele järsku pika puuga ära. John Cleese kuulaks Kaja Kallase heietusi suu ammuli. Kuni hetkeni, mil ta saab aru, et tegemist ei ole tema kolleegiga. Siis hakkab ta võib-olla nutma.

Rääkige tõtt! Minu ja paljude teistegi sisemine leigarpeni on valmis viisijupi üles võtma.

Piret Kivi

18.09.2023 Anno Domini