Piret Kivi: Punamütsikesed ja Hundid raha pesevas Eestis

Arvamus,
- Updated
©Internet
Reformierakond alustas rahapesu kinnimätsimist. Pilt on illustratiivne.

“Paljud inimesed tunnevad kindlasti huvi, kuidas sai Eestis takistamatult pesta tohututes kogustes raha. Nii tohututes kogustes, et tavainimene enam seda summat tajuda ei suuda. On siililegi selge, et parimal juhul sai rahapesu toimuda, sest keegi oli hooletu ning halvimal juhul, sest keegi oli rohkem kui hooletu.

Mida tuleks nende „keegitega“ siis peale hakata? Tunnistan ausalt, et mul läks alguses süda pisut härdaks. Sest miks peavad meie armsad poliitikud vangi minema?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siis aga mõtlesin Punamütsikese ja tema korvi peale. Minu jaoks oli üpriski üllatav, et aadressil https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/kriminaalkohtumenetlus.html (vaadatud 18.11.2020) on võimalik kokku panna vägagi toekas Punamütsikese korv.

Kui te mind ei usu, siis proovige ise! Minge väljale „Lahendi tekst“ ning sisestage sinna ükshaaval maitsvat toidukraami. Mina sisestasin edukalt näiteks selliseid sõnu: pannkoogid, kook, mahl, kohuke, vahukoor, vaarikamoos, taluvõi, pirukad, šokolaad jne, jne. Poleks üldsegi probleem haarata samalt lehelt vanaemale kaasa pakike kohvi, pudel likööri ja mõni energiajook, et vanainimene saaks tiivad. Borši, seljankat ja rassolnikut saab ka. Ning Punamütsikesele jäätise! Aga hundule? Hundi nimekirjas oleksid viinerid, sardellid, lihapallid ja isegi kaelakarbonaad.

Yanatoomilik hakkliha loomulikult ka (https://menu.err.ee/1139900/yana-toom-oli-sunnitud-pere-toitmiseks-varastama-moned-hakklihapakid-on-minu-sudametunnistusel-kull vaadatud 18.11.2020). Kuigi mulle tundub, et ilma Toomita. Toomi hakklihal läks vist säilivusaeg mööda. Punamütsikesel soovitan aga olla hundi läheduses ülimalt ettevaatlik ning uimastada metsloom viinaga. Viina leiab sellest otsingumootorist mingitel mulle arusaamatutel põhjustel košmaarsetes kogustes.

Näinud oma silmaga, kui karmilt koheldakse Eesti Vabariigis koogi- ja kohukeseröövleid (ka neid, kes ei tõmba oma au ja saagi kaitseks relva), saan aru, et me peame võtma rahapesu küsimuses sarnase hoiaku. Ei ole vaja olla südamlik ja hea. Lahend võiks olla matemaatiline, sest siis on ta õiglane. Kui kohukese eest on karistus x, siis kvadziljontriljonundetsiljoni eest peaks korrutama karistuse sobiliku koefitsiendiga.

Mõned rahapesijad juhiksid muidugi mu tähelepanu faktile, et söögiröövlid saavad tavaliselt tingimisi karistuse. Sedand küll, aga paar külmaks läinud viineripirukat ja huugav rahapesu ei ole võrreldavad asjad. Rahapesu aluseks tuleks ikka võtta ilmselge fakt, et rahapesijad käitusid saatanlikult ning tingimisi karistused ei ole nende jaoks enam sobilikud. Seega tuleks valemis opereerida selle vanglakaristusega, mida ei pööratud täitmisele, korrutada see meeletult suure arvuga ning nõuda rahapesijate puhul kindlasti vangistuse täitmisele pööramist. Vahet pole, kas vastus tuleb sada tuhat aastat või sada miljonit aastat. Vabadusse see tsunft enam ei pääse.

Minu õiglustunnet riivab äärmiselt palju, kui moosivargad lohistatakse kohtu ette, aga rahapesijad istuvad Riigikogus, Europarlamendis, süvariigis ja kurat teab veel kus. Endal moosivõru suu ümber! Punamütsike nõustub mu arutluskäiguga. Hunt ei nõustu, sest ta on juba kriminaalses joobes. Punamütsike, soovitan hundi neutraliseerimise eesmärkidel lisaks Jägermeistrit ehk kõrgesti kvalifitseeritud jahimeest. Otsingumootorist leiab. Võta neid parem kaks!

Me elame teoreetiliselt õigusriigis ning põhiseaduse paragrahv 12 ütleb, et me oleme seaduse ees võrdsed. Seega ei ole põhiseadusega kooskõlas, et vaesed ja näljased inimesed, kelle ajas kuritegelikule teele korisev kõht, peavad oma pattude eest maksma ning rahapesijad ei pea. Praegu diskrimineeritakse vaeseid ja näljaseid toiduvargaid nende varalise ja sotsiaalse seisundi ja muude asjaolude tõttu. Samuti õhutatakse vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel, sest vaesed toiduvargad on kurjategijad, aga rikkad rahapesijad traavivad vabalt ringi.

Miks ei ole Eesti Vabariigi president sellel teemal veel sõna võtnud. Pensioniriive, mis presidenti šokeeris, ei jätnud tegelikult isegi nahka marraskile (vähemalt nõnda arvas Riigikohus). Toiduvargad vs rahapesijad riive lõikab aga oma jultumuses ja räiguses kuni luude ja kontideni. Ometi ei tunne Eesti Vabariigi president muret ja kurbust. Miks?

Riigikogu puhvetis soovitaksin puhvetipidajal ümbruskonnal pilk peal hoida. Kui ikka kaob juukseaksessuaar maksumusega 2,39 eurot ja juust maksumusega 2,99 eurot –  kondenspiima täidisega kohukesest maksumusega 0,28 eurot rääkimata, (selle ning muid maitsvaid ja soodsa hinnaga kohukesi leiate kohtuasjast nr 1-20-6122, eelnevalt lahendage robotilõks) –, siis süüdistagu iseennast. Kriminaalide läheduses tuleb olla ülimalt ettevaatlik ning kohukesi letile ripakile jätta ei tohiks.

Mulle meeldib, et toiduvargaid karistatakse Eesti Vabariigis kriminaalkorras. Mina oleks paljude läheduses lihtsalt kurjalt näppu vibutanud ning neid enam mitte poodi sisse lubanud. Vaestele ja räbalates röövlitele oleksin andnud kohukesi ilma rahata. Selliseid, mille säilivusaeg saab niikuinii kohe läbi. Aga jah, süüvisin teemasse ja sain aru, et ma olen loll. Karm käsi saab olla ainuke võimalik käitumisviis, sest kohukesed – olgu nad siis kondenspiima täidisega või ilma – ei ole seaduskuulekate ja maksujõuliste kodanike ootel sugugi iseeneslikult. Nad ootavad meid ja meie raha, sest selline on olnud struktuuride soov.

Kõhetud kurjamid, kes kooberdavad kohukesteni, kohutatakse kohe  kohtusaali. Kohukesed kuuluvad korralikele kodanikele. Näiteks mulle, kes ma nende eest maksan! Tervitan sellist käitumist ning tunnen huvi, miks Tartu Kaubamajas kohukesed 28 senti ei maksa. Mulle tundub millegipärast, et ma maksan seal pidevalt nii ca 40-50 senti per kohuke.

Õnneks on meie endine peaprokurör avaldanud soovi hakata parempoolseks (loe: vasakpoolseks). Tema linnud plaksutavad tiibu, sest nad saavad varsti uuesti marju süüa. Kui peaprokurör tegi tööd, siis sõid tema kirsid ära linnud (https://ekspress.delfi.ee/kuum/saan-esimest-korda-raakida-kui-inimene-lavly-perling-plaanib-minna-poliitikasse?id=91689529 vaadatud 18.11.2020). Nüüd teeb ta kodus kirsikompotti ja linnud nokka seks ei saa. Kohutav.

Huvitav, kas meie endine paremvasakringiratastpoolne peaprokurör teab midagi rahapesust? Või tegeles ta ainult toidukraamiga? Tööl kohukestega. Kodus kirssidega. Äkki ka tööl kirssidega? Olen šokis. Otsing „kirsikompott“ oli täiesti tulemuslik ning jõudsin kuriteoni nr 1-13-198. Head isu!”

Piret Kivi

18.11.2020 Anno Domini

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused