Piret Kivi: sulgemata piiridest kohustuslike maskideni, mis päästavad teiste, mitte teie elu

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Ka maski kandes tuleb käituda nii, nagu maski ei oleks.

“Aastaid tagasi lugesin ma katalaani keeles läbi Thomas Manni surematu tellise „Võlumägi“. Lugu tuli kuidagi väga tuttav ette. Seega on täiesti võimalik, et olen seda teost ka mingis muus keeles lugenud. Pead ei anna. Kindlasti on raamat olemas originaalis ehk saksa keeles. Võtan kunagi originaali ette, kui aega leian. Tegemist on ikkagi maailmakirjanduse tippteosega, mis tuleks haritud inimestel läbi lugeda.

Miks ma sellest raamatust räägin? Eks ikka nende va nakkavate surmatõbede pärast. Mille pärast siis veel?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minul on olemas raudkindel alibi, millega saan alati vajadusel eputada. Ajal, mil Covid-19 oli Eestis üpriski tähtsusetu värk, tunnetasin mina suurt ohtu ning palusin võtta tarvitusele karmid kaitsemeetmed. Tõendi leiate aadressilt: https://www.petitsioon.com/signatures.php?num_rows=10&page_number=53&tunnus=petitsioon_viiruse_covid-19_karantiinist_eesti_vabariigis (vaadatud 19.11.2020). Mina olen number 525.

Minu ja teiste minusuguste üle irvitati. Meid sõimati hüsteerikuteks. Võtsin info teadmiseks.

Kuna meie radikaalne ja mõistlik plaan kedagi ei huvitanud, siis teadvustasin, et tuleb edasi liikuda plaanini B ehk lihtsalt edasi elada. Blokaade ei mängita olukordades, kus vaenlane on juba linnas sees. Punkt. Sellised mängud on naeruväärsed ja vaimuhaiged.

Thomas Manni surematus teoses on tegemist palju tapvama tõvega kui Covid-19. Luksusliku sanatooriumi rahvas aga ei hala ega liigu ringi maskides. Nad üritavad oma elu pikendada või päästa. Kõigil loomulikult ei õnnestu.

Austusest Thomas Manni loomingu vastu eelistan maski pigem mitte kanda. Mina soovisin Eesti päästa. Praegused maskikandjad ei soovinud. Nüüd on aeg vaadata surmale silma. Õnneks enamik meist ei sure. Isegi koos koroonaga ei sure.

Möödusin täna reklaamist, mis rääkis olukorrast, kus kumm läks katki. Mitte autokumm. Reklaami kaunistas pilt maskiga tütarlapsest. Ehk siis maskiga näitsikul läks kumm katki ning ta vajab nüüd riigi abikätt. Kas see ongi meie masendav reaalsus? Ühiskonnas toimetavad maski ja kummiga isikud. Kus on armastus? Kus on hea maitse? Kus on püüdlus ideaalide suunas?

Elu lõpppunkt on surm. Suremine võib olla kole. Võib olla ka vähem kole. Kui tuleb surra, siis tahan surra võlumäelikult. Väärikalt. Ilma maski, kummi ja skafandrita. Ilma desovahendi pudelita öölauakesel. Lauakesel võiks olla mõni lill. Mõni raamat. Muusikateos. Pühakiri. Pudel lõhnavett. Kellegi kummikinnastamata käsi võiks suruda minu kummikinnastamata kätt. Minu palet võiksid puudutada kellegi maskivabad huuled. See oleks inimlik. Selles oleks armastust.

Enne surma muutusid mõned Thomas Manni tegelaskujud frivoolseks. Moraal ei olnud enam enne surma kõige tähtsam. Hiiliti öösel üksteise tubadesse, et tegeleda teadagi millega. Sellisel viisil, mis paneks Terviseameti kindlasti oigama ja kriitiliselt pead vangutama ning võlumäelastele desinfitseeritud kummilaadungit ja infantiilseid infovoldikuid teele panema. Kuulge, jagage neile parem komme, aga ainult kalleid pralineekomme ning selliseid, kus on sees ehtsat konjakit.

Rääkisin ühe ameeriklasega, kellel on pooleestlasest laps. Ameeriklane ütles mulle, et poes on pojal kombeks nõuda kummi. Ameeriklane küsis mu käest: „Mida ta tahab?“ Küsisin vastu: „Kui vana su poeg on?“ Tuli välja, et poeg käib lasteaias. Kuna foneetilisel kaardil on U naaber O, siis julgesin eeldada, et poeg tahab tegelikult kommi, sest moodsamad koolitused ei ole veel Tartu lasteaedadesse jõudnud. Kui jõuavad, siis ostku oma pisipojale õhupall.

Ulakad võlumäelased säilitasid minus usu, et ilu ja headus on olemas. Kui nad olid patused, siis Jumal andis neile patud andeks. Ma olen aga üpriski veendunud, et inimeste hirmutamist Jumal andeks ei anna. Nii et praegused hirmutajad, kartke põrguleeke!

Ma vaatan maskides inimesi ning pähe on tekkinud mustrid. Maske kannavad pigem noored kui vanad (Kas Thomas Manni „Võlumägi“ on neil loetud? Eeldan, et ei ole. Mida nad üldse loevad?). Maske kannavad need, kes kardavad ise suurtes piinades surnuks lämbuda. Sest vaadake, Kaug-Idas on aastaid maske kantud. Neid ei kanta, et ennast (!) kaitsta. Selle jaoks pole maskid eriti sobilikud (https://lounaeestlane.ee/varske-taani-uuring-naomask-ei-kaitsegi-koroona-eest/ vaadatud 19.11.2020). Neid kantakse, et teisi kaitsta. Suur vahe!

Vestlesin täna ühe tulevase Hiina Rahvavabariigi spiooniga. Mees on väga sõbralik ja suhtlemisaldis. Nagu ta oleks mu parim sõber või midagist. Eesti keel on tal juba väga kiire ja sorav. Lobiseme aeg-ajalt maast ja ilmast. Eesti keeles. Mulle tundub meie sundimatute vestluste ajal, et kunagi kohtun temaga Hiina Rahvavabariigi vangla ülekuulamiskambris. Saab olema lõbus. Ahelates ma raudkindlalt olema ei pea. Meie praegused vestlused välistavad tulevikus igasugused ahelad ja muud ebameeldivused ning garanteerivad mulle siidist vanglatunked ja ühe külma õlle nädalas.

Minu spioonist sõber kannab maski. Ta on ainuke maskikandja, kes ei tekita mus põlgust. Miks? Sest tema ühiskonnas kantakse maske teistel põhjustel. Need põhjused on minu jaoks aktsepteeritavad. Eestlaste hullusehoog ja surmahirm ei ole.

Minu arvates on meil kaks võimalust: 1. Me muutume hiinlasteks (aga seda me aasta alguses ju ei soovinud!), 2. Me muutume Võlumäe asukateks.

Mina hääletan number kahe poolt. Kui asi läheb karmiks, siis saab hakata öösel vastassoo magamistubadesse hiilima. Saab mõneks hetkeks surmahirmu vähemaks. Kingad tuleb enne hiilimist jalast ära võtta. Vabandust, enam alati ei tule. Vanasti tegid kingad rohkem müra. Kumm katki ei lähe, sest see, mida pole olemas, katki minna ei saa. Hiilimine maskis võib aga olla mõistlik. Siis ei tunne koridoris keegi ju ära. Meedia krimiveergudel on näha, et peaaegu kõik süüdistatavad kannavad kohtus maski (https://reporter.elu24.ee/7112383/reporter-abikaasale-kuuli-pahe-kihutanud-liina-bahovski-tahab-vabaneda-jalavorust-ning-oma-koju-tagasi-minna vaadatud 19.11.2020). Kas nad kaitsevad end viiruste eest? Kõigepealt abikaasale kuul pähe ja siis mask ette. Tundub igati loogiline mõte. Mask, mitte abikaasa tulistamine.

Kui te soovite kaitsta teisi või olete pärast oma abikaasale kuuli pähe laskmist pisut häbelik, siis otse loomulikult, kandke maski!

Kui te kardate aga ise surnuks lämbuda, siis see rong on läinud. Mask teie elu ei päästa. Säilitage parem võlumäelik rõõmsameelsus ning kõndige pea püsti surmale vastu. Ilma maski, kummi ja skafandrita! Helkuri võite vast külge jätta. Siis lahkute maailmast nagu helkiv taevatäht. Elagu inimlikkus!”

19.11.2020 Anno Domini

Piret Kivi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused