Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Populistid” on saanud mõisteks, mille tagant enam tõde ei leia

02.10.2023
“Slovakkia populist” Robert Fico. Mida me teame üldse temast ja slovakkidest, peale meedia-variandi muidugi?
© Scanpix

Pühapäeval levitas Eesti meedia uudist, et Slovakkia valimised võitsid “vasakpopulistid”, kes pidid Ungari “parempopulistidega” sarnanema selle poolest, et ei taha Ukrainat aidata. Poliitkommentaator Taivo Sepp leiab, et juba sõna devalveeritud sõna “populistid” keerab tegelikkuse pea peale.

“Kui meie meedia jälle halama hakkab teemal “populistid”, siis paneb see mõtlema, et kes seal tegelikult võitis valimised?

Pigem kahtlustan, et nende võidu taga ei olnud soov pöörata selg Ukrainale, vaid hoopis samasugused majandusprobleemid nagu meil siin nn. “progressiivide” poolt esile kutsutud on. Kogu see hullumeelne Brüssel lihtsalt tõukab rahvaid enesekaitsele.

Võimatu on leppida sellise globalistide pealetungiga rahvusriikidele ja kogu selle rohehullusega, millega kaasnevad hullud ideed, mis majanduse hävitavad. Võimatu leppida ka neomarksistide kultuurirevolutsiooniga, mida Brüssel jõuga peale surub. Ammugi siis selle hullumeelse migratsioonipoliitikaga, mis rahvaid välja vahetab.

Aga meile räägitakse muidugi vaid seda poolt, et näe, “vasakpopulistid” on Ukraina sõjalise abistamise vastu. Nagu see oleks nende valimisvõidu tuum olnud.

Kui keegi on paremini seal riigis toimuvaga kursis, siis kirjutagu sellest. Minu seletus on vaid spekulatsioon, mis tuletatud meie riigis toimuvast, kus samuti on rahvuskonservatiive populistideks sõimatud ja neid on seotud mingite väljamõeldiste kaudu Ukraina vaenlastega.”