Postimees korraldab veendunud Orbani-vastasele kõnevõimalusi

Arvamus,
- Updated
©UU
Eestis redutavale Ungari opositsioonile ei meeldi oma rahvusvärvid ungari rahva kaitsmisel. Pilt on illustratiivne.

Väidetav soome-ugri filoloog Bogáta Timár on Postimehes juba kaks korda sõna saanud, nimetades algul Ungarit “kergelt fašistlikuks” ja süüdistades nüüd selle riigi valitsust rahvusvärvide kaaperdamises. Tundub, et Ungari opositsionäärid, kes tahaksid rahvusluse asemel sinna riiki massimigratsiooni, LGBT-d ja Sorose ideoloogiat, kasutavad liberaalse-vasakpoolse valitsuse ning Brüsseli-truu meediaga Eestit oma ründeplatvormina.

Nüüd ründab Bogáta Timár Postimehes oma kodumaad tema rahvuspühal ja talle ei meeldi rahvuslipu kasutamine rahvusluse puhul. Ungari opositsionääri arvamust kommenteerib Markus Järvi.

“Postimees avaldab juba teist korda artikli samalt autorilt, kelle peamine idee näib olevat, et Orbán on teinud Ungaris midagi hirmsat. Midagi väljakannatamatult jubedat. Probleem on aga selles, et kummaski artiklis pole autor võimeline paari lausega arusaadavalt seletama, MIDA ta siis teinud on. Seevastu kuhjavad tekstid teineteise peale loosungeid ja keelekujundeid, mille argumentatiivne ja seletav väärtus on null.

Seekord süüdistab autor Orbánit rahvusvärvide kaaperdamises. Kuna Orbán on paha, siis ei kõlbavat paljudel noortel enam Ungari trikoloori tähistada ja sellega seonduvad üldse igasugused segased tunded.

Priit Hõbemägi ja Postimees, kas teie väljaandes kehtivad arvamuslugudele ka argumentatiivsuse nõuded või kui puudutab teema ideoloogiliselt korrektset Ungari-materdamist või mõnda muud poliitkorrektset eleegiat, saab vabalt viljeleda argumendivaba ja loosunglikku luulevormi?

Kuna selline ja analoogne tekst on Postimehes avaldatud juba kaks korda järjest, siis eeldan, et tegu on retoorilise küsimusega.”

Ungari ise süüdistab Eestit selle riigi vastaste meeleolude õhutamises ja seda lausa võimupoliitika tasemel, kusjuures praegu kasutatakse ära Ungari seisukohti Ukraina sõja osas, kuid see riik on liberaalide-vasakpoolsete ideoloogiliste rünnakute sihtmärgiks olnud juba pikki aastaid.

20. august on Ungari rahvuspüha, kuningas Püha Istváni päev. István krooniti esimeseks kristlikuks kuningaks 1000. aasta jõulude ajal ning Euroopasse tekkis uus sõltumatu riik Ungari.

Bogáta Timár võiks aru saada, et Viktor Orban kaitseb just sõltumatut Ungarit, mida ähvardab islamimigratsioon – selle vastu on Ungari sõdinud kogu oma eksistentsi vältel, eriti türklaste-osmanite vastu.

Ungari hävituslennukid Gripen sooritavad austusavalduse Eesti taasiseseisvumispäeva puhul

Ungari Eestile: on kummaline, kui kriitikat teevad poliitikud riigist, kelle õhuruumi kaitsevad ka meie lennukid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused