Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Priit Tali: ahistamine ahistamisvastase võitluse raames

27.10.2020
Vähemused peaks kõik tähelepanu tunda saama, kuid praegu on esile tõstetud ainult üks neist, homoseksualistid. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

„Mind hämmastab jätkuvalt kogu selle perekonna ja abielu temaatika silmakirjalikkus ning tegelik ahistamine.

Sajandeid kestnud traditsioonilist perekonda toetavaid isikuid süüdistatakse igapäevaselt juba pikemat aega samasooliste paaride diskrimineerimises.

Aga võtke ette ja lugege viimast petitsiooni. Lugege ka kooseluseadust. Need mõlemad on ühemõtteliselt ja ainult samasoolisi paare arvestavad.

Mitte keegi ei ole siiani võtnud vaevaks selgitada, mille poolest on homoseksuaalsed inimesed paremad kõigist muudest vähemustest.

Kui üks osa ühiskonnast jagab inimesed nö „tavalisteks“ ning vähemusteks, siis kooseluseaduse, hiljutise petitsiooni ja kogu viimaste aastate propaganda koostajad ja eestvõitlejad tõstavad samasoolised paarid „tavaliste“ hulka ja ülejäänud vähemused võivad nende poolest jääda endiselt diskrimineerituks.

Mis on siis ikkagi see imeline omadus, mis samasooliste paaride meelest tõstab neid muudest vähemustest kõrgemale?

Meil puudub statistika erinevate vähemuste hulga kohta. Arvatavasti ei ole kellelgi ülevaadet, milline on ühe või teise või kolmanda vähemusrühma reaalne suurus. Ilmselgelt on homoseksuaalid kõige häälekamad. Või täpsemalt – häälekad ja isegi agressiivsed on need, kes ennast geide-lesbide eestkõnelejateks nimetavad. Need mõned samasoolised paarid, keda mina tean, on igati toredad ja täiesti normaalsed inimesed.

Kas homoseksuaale on rohkem, kui teisi vähemusi? Kui nii, siis on nad justkui „vähem vähemus“. Mida rohkem kedagi on, seda väiksem ju põhjus ennast vähemuseks nimetada.

Igatahes pole vahet, kui palju üht või teist vähemust arvuliselt on. Minu silmis on nad kõik võrdsed ja kõik ühtmoodi austust ja arvestamist väärt. Mõned eriti jõhkrad erandid välja arvatud.

Seetõttu ma ei saagi aru ühe grupi väljavalimisest ja ainult sellele grupile teiste ees eeliste nõudmisest.

Kujutlege, et Eesti 200 või rohelised tuleks välja loosungiga, mille sisuks on, et peame lugupidavalt, võrdselt ja toetavalt kohtlema Eestimaal elavaid ukrainlasi, kuid valgevenelased, tatarlased, türklased ja kõik muud rahvused võib kõrvale lükata ja virelema jätta.

Tunduks kummaline? Kuid just samamoodi on nad praegu kõrvale lükanud kõik muud inimrühmad, kellel samuti ei ole õigust abielluda. Poodiumile on tõstetud AINULT samasoolised paarid.

Küll tahaks kuulda asjaosaliste selgitust sellisele veidrale selektiivsusele.“

Priit Tali, kolumnist