Priit Tali: Hyvä, Suomi! Kaitsta tuleb oma rahvast, mitte euroopalikke väärtusi

Arvamus,
Meie, eestlased, oleme oma põhjanaabreid ja hõimukaaslasi sageli seostanud nende loomadega. (Foto: Scanpix)

„Kuidagi kummaliselt jabur tundub praegu meie vingumine põhjanaabrite kallal, kes oma piiri kinni panid.

Jah, ma mõistan täielikult nende tuhandete eestimaalaste muret, kes regulaarselt töö pärast Soome vahet sõitsid. Tunnen isiklikult mõnda sellist ning nende olukord on tõepoolest keeruline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga ehk püüaks pisut nö kastist välja mõelda.

Kujutlege hetkeks sellist olukorda. Meie nakatumisnäitaja on praegu umbes 530. Oletagem, et Lätis on see näiteks 3800 ja on juba nädalaid sellisena püsinud. Ja nüüd kujutlege, et meie valitsus EI PANE lõunapiiri kinni ning kõigil lätlastel on vaba voli meie maale tulla.

Kuidas see teile meeldiks? Ja kui palju teid kotiks põhjendus, et hulk Valmiera või Aluksne elanikke ei pääseks muidu Tartusse või Võrru tööle?

Tegelikkuses olen veendunud, et sellise olukorra puhul praktiliselt kõik meie hulgast nõuaksid valjuhäälselt Läti piiri sulgemist. Ning tooksime südamerahuga ohvriks need lõunanaabrid, kes tööst ilma jäävad.

Selgituseks – eeltoodud 530 ja 3800 omavaheline suhe on täpselt selline, nagu on praegu suhe Eesti ja Soome nakatumisnäitajate vahel, ehk pisut üle 7-kordne. Meie kahjuks muidugi.

Ma oleksin äärmiselt pettunud, kui Soome EI OLEKS piiri sulgenud. Sest küllap on ka nende põhiseaduses kirjas, et riigi ülesanne ei ole mitte naaberrahvaste, vaid SOOME rahva kaitsmine.

Mistahes valitsus mistahes riigis ei kõlbaks koera saba allagi, kui ta „euroopalike väärtuste“ hoidmiseks saadaks ohvrialtarile OMA rahva.

Kui me aga ilmtingimata tahame kedagi süüdistada ja vajame kedagi, kelle kallal kräunuda, siis vaadake ringi – meie ümber ja meie seas on täiesti piisav hulk süüdimatuid maskivastaseid ja lihtsalt hoolimatuid kodanikke. Meie nakatumisnäitaja on selline NENDE tõttu. Ja just NENDE pihta peaks oma viha suunama ka piiri sulgemise pärast kannatavad töötajad.

Kui me ise ei oska, ei suuda, ei taha mõistlikult käituda, miks peaks meie eest hoolitsema või isegi muretsema mõne teise riigi valitsus?

Soomlased tegid just seda, mida nad pididki tegema. Paras meile!“

Priit Tali, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused