Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Priit Tali: kelle vastu tegelikult ollakse?

22.10.2020
Mille üle me tegelikult vaidleme?
© Uued Uudised

„Sulle on EKRE sügavalt vastumeelne? Hüva, ma austan täielikult sinu õigust sellisele seisukohale.

Mis on EKRE või siis täpsemalt – kes moodustavad EKRE? Praktiliselt täies mahus on selleks valged, heteroseksuaalsed eestlased.

Paljudele on LGBT ühing sügavalt vastumeelne.

Mis on LGBT või siis täpsemalt – kes moodustavad selle ühingu? Praktiliselt täies mahus lesbi-, gei-, bi- ja transinimesed.

Nõnda, siiani on asi ilmselt arusaadav ja vaidlusi ei tekita.

Kuigi EKRE moodustavad valged, heteroseksuaalsed eestlased ja sulle on EKRE vastik – kas see tähendab, et sulle on vastikud kõik valged, heteroseksuaalsed eestlased? Kindlasti mitte, loomulikult mitte!

Millise äraspidise loogika järgi sa siis arvad, et kuigi LGBT ühingu moodustavad lesbi-, gei-, bi- ja transinimesed ning (näiteks) mulle on see ühing vastumeelne, siis on mulle vastumeelsed kõik lesbi-, gei-, bi- ja transinimesed?

Täpselt nii, nagu EKRE koondab AINULT VÄIKEST OSA valgetest, heteroseksuaalsetest eestlastest, nii koondab ka LGBT ühing ainult väikest osa lesbi-, gei-, bi- ja transinimestest.

Enne suuremat vennatapusõda on viimane aeg aru saada, et mistahes väljaastumised, tõrjuvad hoiakud, sõnavõtud, verbaalsed rünnakud LGBT ühingu aktivistide vastu EI VÄLJENDA MITTE MINGIL MOEL asjakohaste ütlejate seisukohti või arvamust lesbi-, gei-, bi- ja transinimeste kohta tervikuna.

Ükskõik millisel EKRE kõneisikul (Helmed, Madison, Põlluaas, Kaalep jne jne jne) ei ole mõtetes mitte vähimatki tavalise, normaalse, toreda inimese vastu, kelle orientatsioon on teistsugune. Statistiline tõenäosus ütleb, et ilmselt on minu tutvusringkonnas nii mõnigi vahva gei, keda ma mingilgi kombel teistest headest tuttavatest ei erista, sest ma ei tea ja mind ei huvitagi, mida ta voodis teeb ning ta ei hõõru ka ise seda mulle nina alla.

Meie ühiskonnas puudub praktikas igasugune eristamine, sildistamine, halvustamine, tõrjumine seksuaalse orientatsiooni põhjal. Ka kõige kõrgemal tasandil. Ka EKRE juhtide tasandil.

Vastutegevus LGBT ühingule toimub MITTE nende orientatsiooni pärast, vaid üksnes ja ainult nende agressiivse propaganda ning eriõiguste nõudlemise pärast.

Inimene, kes järgib ühiskondlikke norme, täidab seadusi, suhtleb kaaskodanikega viisakalt, juhindub kirjutatud ja kirjutamata reeglitest, rahuldub samade õigustega mis on tervel kogukonnal – ehk tavaline, tore inimene – ei pea kartma mitte mingeid riiklikke või ühiskondlikke sanktsioone oma intiimkäitumise pärast. Isegi viltu heidetud halvustavaid pilke pole vaja peljata. Sellist suhtumist lihtsalt ei ole!

Kirikumõisa poisid said Paunveres tappa mitte seepärast, et nad saksad olid. Tõnisson ütles kuldsed sõnad „Mis nad siis tulevad meie õuele kaklema!“

Priit Tali, kolumnist