Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rain Epler: mitte miski ei anna praegu alust optimismiks

04.10.2023
Rain Epler

Majanduskasvu tagamiseks on oluline, et ettevõtjad saaksid tegutseda stabiilses ning ennustatavas keskkonnas, kirjutab riigikogu liige, endine keskkonnaminister Rain Epler (EKRE) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.

Eesti-suguse väga väikese ning avatud majandusega riigi majandusseisu mõjutab kõige enam see, milline on majanduse seis meie oluliste kaubanduspartnerite juures. Kui me vaatame olukorda Rootsis ja Soomes, aga ka laiemalt Euroopa Liidus ning eriti selle juhtriigis Saksamaal, siis näeme, et majandusprognoosid midagi head ei tõota.

Analüütikud püüavad küll anda sõnumit, et kuigi 2023 on languses, pöördub juba 2025. aastal majandus taas tõusule. Ma ei ole siiani leidnud ühtki veenvat põhjendust, mis selliseks optimismiks alust annaks. Seepärast julgen ennustada, et välised mõjud lähiaastatel meile soodsad ei ole.

Siseriiklikult on majanduskasvu tagamiseks oluline, et ettevõtjad saaksid tegutseda stabiilses ning ennustatavas keskkonnas. Sellisel juhul on võimalik teha äriplaane ning nendest lähtuvaid investeeringuid. Paraku on valitsuselt tulevad signaalid just vastupidised.