Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raudteeülesõidul toimus õnnetus, sest “j_ht ei m“rgan_d r_ngi”

19.07.2023
Mitte hoiatus, vaid mõistatus.
© UU

Valitsus räägib kahe suupoolega sellest, kuidas raha ei olevat, samas aga toimub võimuparteide toiduahelates meeletu laristamine, kusjuures maksumaksja raha raisatakse kahtlaste kampaaniate peale.

Raudteeülesõidud on liikluses väga ohtlikud kohad, kus igal aastal hukkub palju inimesi, mistõttu ohutuskampaaniad peaksid olema väga täpsed, selged ja kohe mõistetavad. Eestis aga mängitakse nii karmil teemal mõistatusmänge.

Juba enam kui aasta eest jahmatas tallinlasi see, et täiesti korralikud ja arusaadavad hoiatussildid olid välja pandud kohtades, kus raudteest pole lõhnagi. Siis hoiatasid psühholoogiat tundvad inimesed, et valesse kohta pandavad plakatid on mõttetud, sest põhisõnum ei jõua kohale – kui selline asetseb Pirita teel, siis mõtleb juht pigem sellele, et miks on plakat kohas, kus raudteed pole, kui tegelikule hoiatussõnumile.

Allolev plakat on hea, aga peaks asuma siiski raudtee vahetuses läheduses, mitte suvalises kohas.

Aga absurd süveneb – nüüd on ilmunud plakatid, millel sõnum “lase rong läbi” on pisikeselt allosas, peamise ruumi hõlmab mõistatus a la “kas r_ngi m“rkas_d?” Esiteks ei saa kiirustav inimene sellisest segasest plakatist üldse arugi ja kui ta kord mõistatama hakkab, siis vähemalt roolis olles on teistele liiklejatele ohtlik, sest tähelepanu on mujal.

Kes tellis sellised plakatid ja määras ülespanemiskohad, riik või Tallinn? Keegi töötas nende plakatite kallal, sai selle eest raha, keegi pani nad üles, aga milline on kogu kampaania efektiivsus? Kas sõnum raudteeülesõitude kohta ikka jõuab sedavõrd segaselt edasiantuna kohale?

Maksumaksja raha kulutataks märgatavalt efektiivsemalt, kui kampaaniate taga poleks pelk asendustegevus, mille pealt keegi teenib, vaid iga selline ettevõtmine suunataks täpselt sinna, kus teda hädasti vaja – plakatid enne raudteeületuskohti, mitte linna mööda laiali, ning hoiatused olgu selged ja arusaadavad, mitte mõistatus, mis tuleb alles lahendada, kui just rong vahepeal küljelt sisse ei kima.

Erakondade toiduahelaid nuumavatel asendustegevustel olgu Eestis lõpp.

Uued Uudised