Raul Rebane, mis otsast Jakko Väli poliitik on?

Arvamus, Repliik,
- Updated

Raul Rebane analüüsib oma ERR-is avaldatud meediakommentaaris poliitikute ebaeetilist kõnepruuki, paraku komistab kommunikatsioonieksperdina esitletav autor jälle vana reha otsa tuues näiteid vaid EKRE-st, aga ta on läinud veel sammu edasi ning paneb ka Roheliste parteisse kuulunud Jakko Väli rahvuskonservatiividega ühte patta.

Samas unustab Rebane kas sihilikult või mälunõrkusest ära tõsiasja, et ropendavaid poliitikuid leidus ammu enne seda, kui EKRE üldse asutati, veel vähem, parlamenti jõudis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lähimad näited on tuua Reformierakonnast ja Jürgen Ligilt, kuid seda meie ekspert millegipärast välja ei too. Või sots Sven Mikser, kes saatis Riigikogu komisjonis rahvuskonservatiiv Henn Põlluaasa karu seedekulglasse, kui viisakamalt väljenduda. Seega on kogu Rebase jutt taas kallutatud.

Raul Rebane alustab oma analüüsi kohe kallutatult, kirjutades, et „viimastel nädalatel on tavalisest suuremat kõneainet pakkunud poliitikute sõnavara“. „Oma ebaeetiliste ütlustega kas nüüd või mõni aeg tagasi on silma torganud Urmas Reitelmann, Eesti kandidaat Euroopa Parlamentaarsesse Assambleesse ja Jakko Väli, kes oli lühiajaliselt minister Kert Kingo nõunikuks.“

Esimene vale on kohe see, et probleem pole viimase aja nähtus, vaid palju-palju varasem. Tõsi, viimasest ajast leidub kindlasti värvikaid tsitaate ka mitmekordselt eksministrilt Jürgen Ligilt, viimatine oli see, kui ta hindas Eesti olukorda „perses“ olevat.

Teine vale on see, et Jakko Väli ei ole olnud Kert Kingo nõunik, vaid pidi selleks saama, see tööle võtmise leping tühistati juba eos ning teatavasti ei jõudnudki Väli tööle asuda enne hakkas sotsiaalmeedias ropendama.

Omaette küsimus on see, mis pagana valemi järgi ta poliitik on?! Isegi nõunikuna ei oleks ta seda.

Edasi jõuab ekspert Rebane Urmas Reitelmannini, aga kogu see niinimetatud analüüsi sissejuhatus oli juba nii vildakas, vasaku jalaga alustatud, et edasine ei väärigi enam pikemat juurdlemist.

Raul Rebase kallutatud tervikteksti saab näha ja kuulata siit:

https://www.err.ee/999320/raul-rebane-poliitikute-ropul-konepruugil-ei-tohi-lasta-normaliseeruda

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused