REPLIIK: Kuidas president kuu peale kippus

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Antarktika.

Mis on ühist Eesti presidendil Kersti Kaljulaidil, Monaco prints Albertil, Norra kuningas Harald V-l, Austraalia kindralkuberner sir Peter Cosgrovel ja Tšiili president Sebastian Pineral? Nad kõik on teinud visiidi Antarktikasse. Nõnda on ka Eesti uhke president selles kroonitud peade nimekirjas. Aga ei enamat.

Meie uudistekanalid avaldavad pilte, kus Kaljulaid astub paksus jopes ja kallites talvesaabastes lennukitrepilt jäisele pinnale, et pingviine tervitada. Pealkirjad ülistavad Kaljulaidi nagu oleks tegemist ammuse maadeavastaja või Marsile lennanud astronaudiga: „Kersti Kaljulaid astus Antarktika pinnale“.

Presidendi Kantselei peab vajalikuks rõhutada, et riigipea on Antarktikas igal ajal kättesaadav. „Andmeside- ja telefoniühenduse tagab koostöös rahvusvaheliste tehnoloogiaettevõtete Iridiumi ja Thalesega valminud seade, mis tagab satelliitide vahendusel igapäevaseks tööks vajaliku andmesidekiiruse igas maailma punktis, mis võimaldab ka dokumente digiallkirjastada,“ seisab pressiteates.

Tegelikult on tegemist lihtlabase huvireisiga, kus Eesti presidendil on plaanis külastada erinevaid Kuningas George’i saarel asuvaid teadusjaamu, Deceptioni saart, Port Lockroyd ning osaleda Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisel.

„Polaaraladel võib siiski ilm teha plaanidesse korrektuure,“ lisab presidendi pressiteenistus oma teates.

„Tore on, tore on,“ nagu öeldakse ühes Eesti filmiklassikas.

 

Kommentaarid

4 commentsOn REPLIIK: Kuidas president kuu peale kippus

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui sa tead,etteiseksametiajaks sind nii kui nii ei valita siis tuleb kõiki võimalusi kasutada,et maailma erinevaid paikasid maksumaksja kulul külastada.Järgmiseks tuleb käik Põhjanabale ja siis kui Austraalia tulekahjud on kustutatud ka sinna õigeid aborigeene vaatama !

 • Avatar

  Tuntud isikute nimekirjast on terve rodu veel puudu – lisame Obama, Kerry, MacCaini, Putini, Patriarh Aleksei jne jne
  Paljud nimed ei ütle Eesti publikumile suurt mdiagi aga kes hoiavad pilku peal kes-on-kes maailma poliitikas lähb pilt kirjuks.
  Paar aastat tagasi oli see koht üldse poliitikute “meka” – neid vorois sinna kui madruseid l1ts1majja…
  Algatuseks: https://usawatchdog.com/why-are-world-leaders-visiting-antarctica-steve-quayle/

 • Avatar

  It is small step for mankind, big step for (wo) man.

 • Avatar

  Ja ongi tore, isegi pingviinid teavad, et konservatiivide vihkamine temapoolt on vaba. Kaugel see kuupeale minekki on, oleme ju superrikas riik, kus president võib endale kõike lubada.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused