Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REPLIIK Kuidas sobiks, kui presidendist räägitakse, lisatakse iga kord “alkoholijoobes autot juhtinud riigipea”?

12.02.2020
Mart Kallas
© UU

Ajakirjanduses on kombeks silte kleepida, küsimus on aga selles, et seda tehakse valikuliselt vastavalt oma suvale või sümpaatiatele ning need sildid on kinni nii kõva liimiga, et neist on peaaegu võimatu vabaneda.

Nõnda on see näiteks läinud kevadel väliskaubanduse- ja IT-ministri koha vastu võtnud Marti Kuusikuga, kes koheselt auklikuks lasti ning keda tabanud süüdistused, mis pole terve aasta jooksul veel kinnitust saanud, saadavad teda tänaseni.

Nii lisatakse pidevalt Marti Kuusikust rääkivate uudislugude puhul ette lausa kohustuslikuna tunduva liite „koduvägivalla süüdistusega“. Võib ju öelda, et see on iga ajakirjaniku probleem, kuid tegelikult tambitakse sellega konkreetsel inimesel.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Mart Kallas küsib selle peale, miks meedia ei lisa Siim Kallasest rääkides “kümne miljoni varguses süüdistatud” või Hannes Rummust rääkides, kui „kui kriminaalse joobega vahele jäänud, kuid oportuniteediga omade poolt puhtaks pestud” või Valdo Randpere puhul „saadik, kes lubas ilma kohtuta kuuli kuklasse lasta”. Või miks ei panda igasse uudisesse, mis kirjutab president Kersti Kaljulaidist, et „alkoholijoobes vahele jäänud riigipea“. Jne.

UU