REPLIIK Opositsioon käitub nagu paha siga, kel kord on kärss kärnas, kord maa külmunud

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Siga.

Opositsiooni käitumine praeguses kriisis meenutab tuntud rahvajuttu piripillist põrsast, kes kogu aeg vingus kui koos emise ja teiste põrsastega toitu otsis. Teate küll seda – paha siga, mitu viga, kord kärss kärnas, kord maa külmund.

Kuus nädalat pärast eriolukorra kehtestamist on hakanud opositsioon survet avaldama, et pandeemia vastu võitlemise meetmeid leevendataks või veelgi enam – et eriolukord lõpetataks, kuigi paljud erialaspetsialistid on vastupidisel arvamusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd aga, kui valitsus on hakanud leevendusi kaaluma, proovib sotside juht Indrek Saar teistpidi jonni ajada ja ülalkirjeldatud paha põrsa kombel vinguda.

Piirangutest loobumine tekitab tema hinnangul järsku ebakindlust ja muret paljudele eakatele, teistele riskirühma kuulujatele ning nende lähedastele, sest pole veel vaktsiini ega tõhusat ravi.

“Neid hirme on võimalik hajutada demokraatliku parlamentaarse protsessi käigus, kus saab tutvustada valitsuse plaane ning nende aluseks olnud kaalutlusi ning vastata ühiskonnas kerkinud küsimustele,” kirjutas Saar Henn Põlluaasale ja Jüri Ratasele, soovides, et järgmisel istungite vabal nädalal kutsutaks kokku erakorraline ehk täiendav istung, kus Ratas Riigikogu liikmetele aru annaks.

Tegemist on loomulikult püüdega lihtsalt kiusu ajada ja lolli tsirkust teha.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas sellist istungit ei toeta, sest peaminister Ratas oli valmis tutvustama väljumisstrateegiat nii Riigikogu vanematekogus kui ka fraktsioonides eraldi, aga selle vastu opositsioon millegipärast huvi ei tundnud. Pealegi saab neid küsimusi esitada Riigikogu infotunnis.

“Täiendava istungi kokkukutsumise taga on selgelt soov korraldada poliitshow, kus opositsioon saab peaministrile esitada teravaid küsimusi ja väljumisstrateegiat maha tegevaid kõnesid pidada,“ ütles Põlluaas.

Lühidalt öeldes võiks opositsioon juba ära otsustada, mida nad tahavad selmet pidevalt lihtsalt asja eest teist taga kõige vastu olla ja nii end iga korraga üha rumalamaks teha. Sest mingeid konstruktiivseid ettepanekudi sealt niikuinii ei tule.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused