Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REPLIIK Vabandage, mis kell väljub rong Budějovicesse? Aga mis kell lõppeb koroona?

-
27.04.2020
Rongivagun.
© Scanpix.

Kuna opositsioonipoliitikud püüavad ka praeguses kriisis pildile pääseda, siis üritavad nad iga hinna eest valitsuse samme maha teha ja oma õpetussõnu jagada. Kokkuvõttes kõlab see kõik õõnsalt ja võltsilt, sest nende eesmärk pole ju olukorda parandada, vaid oma poliitilisi oponente iga hinna eest maha teha.

Reformierakonna sõbralikud üleskutsed koroonaviiruse Eestisse jõudmise ajal on ammu unustatud ning mida paremaks olukord läheb, seda rohkem tõstab pead ärapanemise tuhin ning hoogu kogub käib poliitiline punktikogumise võistlus, mida suurima heameelega võimendab ka ajakirjandus.

Üksteise järel võtavad opositsioonipoliitikud sõna, kuid nende sõnum kordub refräänina:

Mõelgu hetkeks, milline olukord valitsenuks Eestis siis, kui oleks neid meetmeid rakendatud, kusjuures remargi korras võib lisada, et Eestis on need võrreldes mõne teise Euroopa riigiga ning inimsõbralikumad olnud.

Aga seda „mis oleks“ ei saa muidugi kunagi keegi teada. Isegi mitte tagantjärele targutajad Kaja Kallas, Taavi Rõivas, Indrek Saar ükski teine inimene planeedilt, kuulugu ta mis erakonda tahes.

Põhiline on pasundada vigadest või olematust väljumisstrateegiast, peaasi, et saaks ikka pildile, sest valitsuse liikmed, kes palehigis viiruse peatamisega võitlevad, on seda ju niigi.

Nõnda ongi mugav pilduda välja kriitikat stiilis, et tuleb olla konkreetsem, tuleb olla paindlik jne.

Ja muidugi tuleb anda täpsed kuupäevad ja kellaajad. Kriitikud (loe: poliitilised konkurendid) ei anna enesele samal ajal aru, et tegu pole ju liinirongiga, kus juba hooaja alguses kinnitatud sõiduplaan ammu vankumatult kirjas.

See kõik meenutab kangesti Jaroslav Hašeki surematut meistriteost “Vahva sõduri Švejki juhtumised maailmasõja päevil“, kus Švejk kui ülemleitnant Lukaši tentsik reisib rongiga Budějovicesse, kus nad peaksid jõudma sõjaväljale. Rongis seletab Švejk aga raudteelasele hädapiduri tööd, mis hiljem ka rongi lühiajaliselt seisma paneb. Järgmises jaamas määratakse talle trahv ja ta jääb rongist maha, tema ülemus Lukaš aga jätkab koos Švejki dokumendiga reisi Budějovicesse. Jaamas tõuseb Švejki pärast skandaal ning läbi seikluste jada jõuab ta lõpuks ikkagi kohale, olles enne korduvalt oma küsimustega, millal rong ikka täpselt kohale jõuab, jaamakorraldajat tüüdanud.